۱۴۰۳ دوشنبه ۳ ارديبهشت

دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح طی یادداشتی نوشت:هوشمندی ایران در صبر استراتژیک و استفاده از ابزار دیپلماسی در ارتباط با آمریکا و کشورهای منطقه دام اسرائیل را به عقب‌نشینی نتانیاهو تغییر ریل داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره انتقادات به مشی دولت در موضوع حجاب، می گوید: فکر می‌کنم بعد از فرمایشات رهبری و مسائل عالی که ایشان مطرح کردند، دولت با مدنظر قرار دادن همان مسائل مدنظر ایشان، روش درستی اتخاذ کرده و با مشی «بفرما» شروع کند چراکه اگر شروع نکند، مجددا مسائل قبلی و بعضاً بدتر به وجود می آید.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی در گپ و گفت با خبرگزاری خبرآنلاین هم از اشکالات به لایحه عفاف و حجاب سخن گفت هم از سونامی تحقیق و تفحص های بی سرانجام در مجلس یازدهم.

در آستانه پایان مجلس یازدهم، بحران دستاورد اصول‌گرایان و محمدباقر قالیباف، رییس چهار ساله مجلس، بیش از پیش مطرح شده است. حتی

بخش‌هایی از گفت‌وگوی اسحاق جهانگیری با سالنامه اعتماد در ادامه می آید که در آن اولویت‌های مدیریت و توسعه‌ای کشور را مورد بررسی قرار داده است.

جنگ‌ها برای آغازکنندگان آن «کمدی» اما پایان آن «تراژدی» است. تجربه تاریخی نشان می‌دهد که جنگ‌ها پس از کشتار، ویرانی، بی‌خانمانی، آوارگی سرانجام با مذاکره و گفت وگو به پایان می‌رسد.

یک مرجع تقلید هشدار داد: اگر اقتصاد نتواند رضایت مردم را تأمین کند و مردم گرفتار فقر بشوند، دین نیز از بین خواهد رفت، این دعای پیغمبر است که عرض کرد خدایا، اگر اقتصاد ما ضعیف باشد دینداری سخت است.

علی ربیعی نوشت: شیوه برخورد و اقدامات خیابانی در خصوص حجاب نه تنها به دور از تدبیر است، بلکه نه امنیت ساز است و نه مقوم ارزش‌های دینی. این پرسش همیشه باقی خواهد ماند که چگونه عده‌ای با توجیهات خود، در کوران حمله فیزیکی و روانی رژیم اسراییل، تشویق به تسویه حساب با بخشی از جامعه می‌کنند.

عباس عبدی نوشت: قاعده برای نیروهای تحت امر حکومت و وزارت کشور فقط یک چیز و همان قانون است، پس باید گفت خلاف قانون. اگر چنین است که طبعا هست، باید مرتکبین آن مجازات شوند. چرا دستگاه قضایی سکوت کرده تا رهبری تذکر دهند؟

علی ربیعی، سخنگوی دولت دوازدهم به بازگشت گشت ارشاد به خیابان واکنش نشان داد.

لطفا شکیبا باشید...