۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير

بعد از ترور نافرجام رونالد ریگان در ۱۹۸۱، حدود ۸ درصد بر میزان محبوبیت او در نظرسنجی‌ها افزوده شد. ممکن است این ترور بر میزان بلاتکلیفی و بی ثباتی در کمپ دمکرات‌ها بیفزاید.

در یک گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در پنسیلوانیا هدف حمله تروریستی قرار گرفت.

سخنرانی انتخاباتی دونالد ترامپ در بین طرفدارانش در ایالت پنسیلوانیا به دلیل تیراندازی به سمت رئیس جمهور سابق آمریکا نیمه تمام ماند. خبرها حاکیست که او ترامپ از ناحیه گوش جراحت پیدا کرده است.

به گزارش سی ان ان ترامپ پس از تیراندازی در تظاهرات پنسیلوانیا با عجله از صحنه خارج شد. منابع خبری می گویند یک نفر از طرفداران ترامپ و تیرانداز در این حادثه کشته شده اند.

وزیر خارجه رژیم اسرائیل به دنبال اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه در حمایت از فلسطین به او حمله کرد و خواستار حذف ترکیه از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شد.

موسویان گفت: مادامی که تحریم‌ها بقوت خود بافی و عضویت ایران در FATF حل نشود، نتیجه‌ای بهتر از این حاصل نخواهد شد.

بیگدلی گفت: پیروزی ترامپ در آمریکا محتمل است مگر اینکه حزب دموکرات نامزد جدیدی معرفی کند و بتواند در فرصت اندک باقیمانده از جامعه آمریکا و کنگره برای کاندیدای جدید تایید و رای بگیرد، اما دولت ایران باید برای مواجهه با هر سناریویی آماده باشد.

رئیس مجلس در سفر به سن‌پترزبورگ ضمن سخنرانی در مجمع پارلمانی بریکس و اجلاس بریکس‌پی در دیدارهای دوجانبه با ولادیمیر پوتین ر و همتایان خود درباره اهمیت توسعه روابط تجاری دو جانبه و چندجانبه و استفاده از ظرفیت اقتصادی و ژئوپلیتیکی ایران در بریکس و شانگهای گفت‌وگو و رایزنی کرد

رئیس‌جمهور منتخب در پاسخ به تماس‌های تلفنی و یا پیام‌های مکتوب سران و مقامات بیش از 40 کشور جهان، تاکید کرد: رهیافت اصلی سیاست خارجی دولت جدید گشایش افق‌های جدید و گسترش همه‌ جانبه‌ روابط دوستانه با سایر دولت‌ها بر اساس گفت‌وگو، همکاری، برابری و احترام متقابل خواهد بود.

کارشناس مسائل آمریکا گفت: سخنرانی رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست ۷۵ سالگی ناتو به نوعی نشان داد که ایالات متحده و اروپا به دنبال هدف قرار دادن روسیه و چین هستند که البته در مورد پکن چندان نگاه رادیکال مانند مسکو وجود ندارد.

لطفا شکیبا باشید...