۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير

رئیس شورای انتقالی دولت چهاردهم گفت: ما یک بازوی مشورتی برای رئیس‌جمهور محسوب می‌شویم. ۶۰ درصد از افراد پیشنهاد شده به رئیس‌جمهور برای بار اول است که در مقام وزیر وارد دولت خواهند شد.

ستاره صبح، فائزه صدر: چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری روزهای پر چالشی برای نامزد اصلاحات بود. مسعود پزشکیان در این مرحله 4 رقیب از جبهه اصولگرایی را کنار زد و به پاستور رسید. رییس جمهور منتخب این روزها چالش تشکیل کابینه را پیش رو دارد. به نظر می‌رسد معرفی وزیر امور خارجه به‌عنوان سکان‌دار وزارتخانه‌ای که مأموریت اش نقطه تمایز تفکر اصلاح‌طلبی و اصولگرایی را نمایان می‌کند، حساس است. ستاره صبح در این رابطه با غلامعلی رجایی، مشاور پیشین رییس مجمع تشخیص مصلحت گفت‌وگو داشت که در ادامه می‌خوانید:

پزشکیان در این مراسم گفت: من بار‌ها گفته ام هیچ برتری نسبت به هیچ کدام از شما در خود نمیبینم. وقتی با من جوری برخورد می‌کنند که انگار کسی شده ام از خودم می‌ترسم.

نشست نمایندگان ادوار و دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی با «مسعود پزشکیان»، رئیس جمهور منتخب بعد از ظهر شنبه (۲۳ تیر ۱۴۰۳) در سالن اجلاس سران برگزار شد.

رئیس دفتر دولت دوازدهم می‌گوید: سوال این است که مگر آقای جلیلی وکیل و منتخب ملت یا معیار سیاستگذاری در کشور است که بگوید اگر پزشکیان درست کار کرد یا نکرد وارد می شوم!چه بسا اینکه سیاست‌های مطلوب و عملیاتی آقای جلیلی مورد انتقاد جدی از سوی مسئولین رده‌های مختلف است و آنان مدل مطلوب ایشان را قبول ندارند.

روز پنجشنبه در جریان دیدار اعضای ستادهای انتخاباتی استان تهران با آقای پزشکیان، برخی حاضران در دیدار لابه‌لای سخنرانی وی، شعار «یاحسین/ میرحسین» دادند.

فقر، نداری، مشکلات زندگی افراد جامعه به‌ویژه افراد «میان‌سال» و «کهن‌سال» که سردی و گرمی روزگار را چشیده‌اند، نگران، ناراحت و آنان را وادار به کنش سیاسی می‌کند.

سعید جلیلی در واکنش به ادعای ملاقات با بابک زنجانی، ضمن رد این ادعا گفت: هرچه دادگاه به این افراد نزدیک‌تر می‌شود صدای این افراد بیشتر بلند خواهد شد و این تحرکات فرار روبه جلوست.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه اسبق، از سوی پزشکیان به عنوان رئیس شورای راهبری دوره انتقال دولت چهاردهم منصوب شد.

گزینه های پیشنهادی برای عضویت در دولت را به همراه رزومه سرفصل اهداف و رویکردهای مورد نظر در حد یک صفحه تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۳٫۰۴٫۲۴ ارسال فرمایید تا سازوکار تعیین شده مورد ارزیابی قرار گیرند.

لطفا شکیبا باشید...