۱۴۰۳ دوشنبه ۳ ارديبهشت

بیگدلی گفت: هر میزان تنش در خاورمیانه بالا رود به سود روسیه است زیرا رقبای اروپایی روسیه درگیر منازعات خاورمیانه خواهند شد. افزایش قیمت نفت به روسیه کمک خواهد کرد بنابراین آمریکا باید جلوی این موضوع را بگیرد.

حسن بهشتی پور در گفت‌وگو با ستاره صبح اظهار کرد: ایران از منظر ژئواستراتژیك و ژئوپلتیك، نمی‌تواند نسبت به حمله مستقیم به خاك خود، بی‌تفاوت باشد.

کارشناس مسائل آمریکا گفت: اینکه کشورهایی مانند اسپانیا تاکید بر عضویت کامل فلسطین و رسمیت دادن به آن می‌کنند، نشانه مثبتی است اما فعلاً این پرونده درگیر مؤلفه‌های سیاسی خواهد بود.

بیگدلی گفت: اقتصاد ایران توانایی تحمل جنگ را ندارد. جنگ می تواند وحدت ملی را تقویت کند. این تئوری در جنگ ایران و عراق تا حدود زیادی تحقق پیدا کرد ولی امروز زمانی نیست که با جنگی خارجی در داخل به اتحاد ملی رسید.

رئیس دولت سیزدهم خطاب به امیر قطر گفت: قاطعانه اعلام می‌کنیم که کوچکترین اقدام علیه منافع ایران قطعا با پاسخی سهمگین، گسترده و دردناک علیه همه عاملان آن مواجه خواهد شد.

حسن بهشتی‌پور گفت: برخی افراد و گروه‌ها هر نوع مذاکره‌ای را التماس می‌دانند. اسمش را هم دیپلماسی التماسی گذاشته‌اند. در حالی که وقتی از موضع قدرت عملیاتی انجام گرفته برای تثبیت موقعیت باید سراغ مذاکره و گفت‌وگو در عالی‌ترین سطح رفت.

اسرائیل در ادامه حملات خود به مواضع ایران در سوریه و نیز نیروهای نزدیک به آن طی سال های گذشته،روز 13 فروردین در اقدامی بی سابقه به کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد و محمدرضا زاهدی یکی از فرماندهان قدس سپاه در سوریه،معاونش و پنج تن دیگر را به شهادت رساند.

فلاحت پیشه با ستاره صبح گفت: بنابراین در اوج تقابل وحشت می توان فضا را برای دیپلمات ها فراهم کرد.

گروه بین الملل: ایران در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری در دمشق بامداد یکشنبه بخش هایی از مناطق جنوبی اسرائیل را هدف موشک و پهپادهای شاهد قرار داد.جزئیات بیشتر را در ادامه می خوانید:

ستاره صبح، فائزه صدر: روز 13 فروردین، حمله موشکی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تنش در منطقه را بالا برد، تا جایی که در روزهای گذشته پیش‌بینی وقوع برخورد نظامی میان ایران و اسرائیل قوت گرفت.

لطفا شکیبا باشید...