۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير

داروی جدید برای درمان بیماری آلزایمر توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به اقدامات انجام‌شده در جهت کنترل پشه آئدس و مبارزه با بیماری تب دنگی، استان‌های در معرض خطر این پشه را برشمرد و گفت: «نگرانی اصلی ما برای شهریور و مهرماه است که از گرمای هوا کاسته می‌شود و پشه‌ها در هوای آزاد به‌راحتی می‌توانند رفت‌وآمد کنند.»

مدیر برنامه مدیریت بیماری‌های منتقله از آئدس مهاجم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۱۲۰ نفر در کشور به بیماری دانگ مبتلا شده‌اند، درباره شناسایی پشه آئدس در مناطقی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

ویتامین B در بدن ساخته نمی‌شود و به همین دلیل باید آن را از غذاها جذب کنید. در این مطلب می‌خواهیم با مواد غذایی حاوی ویتامین B آشنا شویم و بدانیم میوه‌های دارای ویتامین B کدام هستند.

دانشمندان می‌گویند با مسدود کردن یک مکانیسم بیولوژیکی باستانی می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد.به گزارش ایسنا، یک نتیجه شگفت‌انگیز در یک آزمایش آزمایشگاهی منجر به کشف یک مسیر فشار بیولوژیکی باستانی شده است که می‌تواند سلول‌ها را وادار کند تا آنچه را که برای رشد مو لازم است، متوقف کنند.

عزت نفس چیز پیچیده‌ای است. شناسایی فردی که عزت نفس دارد آسان است، اما گاهی تشخیص کمبود عزت نفس دشوار می‌شود.

گل مژه یک عفونت باکتریایی غدد چربی پلک است که باعث ایجاد برآمدگی قرمز، دردناک و پر از چرک در لبه پلک می‌شود.

آبله مرغان یک بیماری عفونی ناشی از ویروس واریسلا زوستر است که به بروز دانه‌های ریز خارش‌دار و پر شده از مایع منجر می‌شود. این بیماری واگیردار است و افرادی را که تا به حال به آن مبتلا نشده و یا در برابر آن واکسینه نشده‌اند، درگیر می‌کند.

سنگ کلیه عارضه‌ای شایع است که افراد را در هر سنی می‌تواند درگیر کند. این عارضه می‌تواند درد شدیدی به همراه داشته باشد و در صورت عدم درمان به موقع، به کلیه‌ها آسیب جدی وارد کند. در این مقاله، به بررسی جامع سنگ کلیه، از جمله علائم، علل، انواع، روش‌های تشخیص، درمان و پیشگیری می‌پردازیم. همچنین، به رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به سنگ کلیه و اطلاعاتی در مورد عمل جراحی برای این عارضه اشاره خواهیم کرد.

لطفا شکیبا باشید...