انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
تاثیر تحریم بر درآمد سرانه و افزایش شکاف فقیر و غنی
سقوط آزاد دلار
چراغ سبز به خرید نفت ایران
مقایسه دستاوردهای صنعت نفت در دولت تدبیر و امید با دولت قبل
هشدار رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره کاهش درآمدهای ارزی
جزییات اصلاحات در نرخ ارز، تعرفه گمرک و حقوق
سقوط ۴۷ درصدی صادرات نفت در 6 ماه نخست امسال
وجود ۳۰ هزار پلاک و ۲۴۹ گود خطرساز در پایتخت
سکاندار سازمان تجارت جهانی از رهبران اصلاح‌طلب اقتصاد در نیجریه است
حمایت بازار سرمایه از فعالیت نوآوران
تحریم و FATF مانع جذب سرمایه
صعود دلار و بورس؛ سقوط طلا
ریزش قیمت دلار و طلا
پشت‌صحنه کاهش قیمت دلار و سکه چیست؟
دلارهای بلوکه‌شده در راه ایران
درآمد حاصل از صادرات پتروشیمی در سال آینده ۲۵000000000 دلار
سقوط بازارها در هفته گذشته
افزایش قیمت‌ها در بهمن نسبت به دی‌ماه
رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن طی یک سال
مردم خوشحال؛ مافیا نگران
آزادسازی منابع ارزی بلوکه‌شده ایران در عراق
دو لایحه پالرمو و CFT برای روابط بانکی، شفافیت و مقابله با پول شویی در ایران مهم است
بیشتر
کد خبر: 83114 | تاریخ : ۱۳۹۹/۹/۱۱ - 00:14
شاخص کل در مرز یک‌میلیون و پانصد هزار واحد
شاخص کل بورس بالاترین نرخ رشد را از ۲۷ مهر تاکنون تجربه کرد

شاخص کل در مرز یک‌میلیون و پانصد هزار واحد

اشاره: روز گذشته شاخص کل بورس بالاترین نرخ رشد را از ۲۷ مهر تاکنون تجربه کرد و ارزش معاملات در رتبه سوم سال قرار گرفت و فرابورس یک کانال بالاتر رفت. شاخص کل بورس 38 هزار و 656 واحد صعود کرد و در رقم یک‌میلیون و 465 هزار واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 425 واحد بالا آمد و به 18 هزار و 261 واحد رسید. خبر خوش اینکه شاخص بورس که در هفته‌های گذشته روند نزولی پیداکرده بود در هفته گذشته و هفته جاری روند صعودی به خود گرفته است به‌گونه‌ای که شاخص بورس که پیش‌ازاین به مرز یک‌میلیون و دویست واحد سقوط کرده بود روز گذشته به مرز یک‌میلیون و 500 هزار واحد نزدیک شد. البته درحالی‌که در طول هفته اول آذر قیمت دلار 2000 تومان کاهش یافت و از 26000 تومان به 24000 تومان رسید. نوسان قیمت دلار در روزهای شنبه و یکشنبه روند کاهشی داشت اما روز گذشته قیمت دلار با 300 تومان افزایش به ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. در پی افزایش قیمت دلار قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز که تا روز یکشنبه در کانال 10 میلیون تومان بود، دیروز با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به 11 میلیون و 150 هزار تومان رسید. در همین حال حباب سکه که در روزهای شنبه و یکشنبه 500 هزار تومان شده بود، روز دوشنبه به 800 هزار تومان افزایش یافت .

ستاره صبح-

نوسان دلار در کانال ۲۴ هزار تومان
دلار در صرافی‌های بانکی روز دوشنبه ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شد که نسبت به‌روز گذشته ۳۰۰ تومان افزایش ارزش یافت.
به گزارش ایرنا، ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه دیروز نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شد و قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته، معادل ۲۹ هزار و ۷۵۰ تومان شد.
قیمت خرید هر دلار در صرافی‌های بانکی ۲۳ هزار و ۶۵۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۸ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شد.قیمت خرید هر دلار در بازار متشکله ارزی در روز ۱۰ آذرماه ۲۴ هزار و ۷۶۹ تومان و قیمت فروش آن نیز ۲۵ هزار و ۱۷ تومان اعلام شد.همچنین در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته، هر یورو باقیمت میانگین ۲۸ هزار و ۶۴۰ تومان به فروش رسید و هر دلار نیز باقیمت میانگین ۲۳ هزار و ۹۹۰ تومان فروخته شد.ضمن اینکه در سامانه نیما نیز در روز گذشته حواله یورو با میانگین قیمت ۳۰ هزار و ۳۱۲ تومان به فروش رسید و حواله دلار نیز قیمت میانگین ۲۵ هزار و ۵۴۳ تومان را ثبت کرد.

بازگشت سکه 
به کانال ۱۱ میلیون تومان
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از افزایش جزی قیمت طلا و سکه متأثر از رشد نرخ ارز خبر داد و گفت: قیمت سکه در مقایسه با روز یکشنبه حدود ۵۰۰ هزار تومان افزایش‌یافته و از مرز ۱۱ میلیون تومان عبور کرده است.
ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین درباره علت افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای تعطیل بازار توضیح داد: قیمت طلا و سکه به‌رغم ثبات نسبی بهای انس، به دلیل رشد نرخ ارز با افزایش جزی همراه شده است.
او ادامه داد: بر این اساس قیمت سکه نسبت به‌روز گذشته با حدود 500 هزار تومان افزایش مجدداً از کانال 11 میلیون تومان عبور کرد و طلا نیز تقریباً 15 هزار تومان گران‌تر شد، همچنین حباب سکه هم به حدود 800 هزار تومان رسید.محمدولی خاطرنشان کرد: قیمت‌ طلا و سکه فعلاً به دلیل توقف معاملات نوسان چندانی ندارد و امیدواریم با بازگشایی بازار اصلی هم شاهد تغییر چندانی در قیمت‌ها نباشیم و آرامش بازار ادامه‌دار باشد.

نوسان قیمت طلا
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز دوشنبه دهم آذرماه با افزایش ۵۰۰ هزارتومانی نسبت به‌روز گذشته، ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.
به گزارش ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به‌روز گذشته به ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با افزایش ۴۰۰ هزارتومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی با ۱۵۰ هزار تومان افزایش برابر با پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه هم با افزایش ۵۰ هزارتومانی به قیمت سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز در برابر دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد.
علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک‌میلیون و ۵۷ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان فروخته شد.انس جهانی طلا نیز با کاهش نسبت به‌روز گذشته به قیمت یک‌هزارم و ۷۷۳ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص کل در بازار بورس روز دوشنبه ۳۸ هزار ۶۵۶ واحد رشد داشت که درنهایت این شاخص به رقم یک‌میلیون و ۴۶۵ هزار واحد رسید.بر اساس معاملات دیروز بیش از ۱۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۸۱ هزار و ۳۵۲ میلیارد ریال دادوستد شد.همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۹۴۲ واحد افزایش به ۴۱۷ هزار و ۷۸۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار هزار و ۵۴۵ واحد رشد به ۲۷۳ هزار و ۵۷۴ واحد رسیدند.شاخص بازار اول ۳۰ هزار و ۱۶۵ واحد و شاخص بازار دوم ۷۱ هزار و ۳۲۳ واحد افزایش داشتند.شاخص فرابرس نیز نزدیک به ۴۲۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۲۶۱ واحد ثابت ماند.همچنین در این بازار سه میلیارد و ۲۰۰ هزار برگه سهم به ارزش ۵۹ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

شرایط استفاده از 1000 میلیارد تومان نقدینگی به بورس
رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با تائید این موضوع که مبلغ یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریزشده است در مورد شرایطی که این مبلغ در بازار سرمایه مورداستفاده قرار خواهد گرفت، توضیحاتی را ارائه کرد.
محمدابراهیم آقا بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه طبق اساسنامه مبلغی که به صندوق تثبیت بازار واریزشده است، فقط در شرایط غیرعادی مورداستفاده قرار می‌گیرد، اظهار کرد: شرایط غیرعادی یا همان شرایط بحران راهیات امنا که متشکل از وزیر اقتصاد، رئیس‌کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس صندوق توسعه ملی و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه هستند، تعیین کرده‌اند.
وی ادامه داد: برای مثال اگر یک اتفاق سیاسی غیرمترقبه رخ دهد یا در بازارهای جهانی اتفاقاتی رخ دهد یا درروند شاخص کل اختلالی ایجاد شود، که امکان بیان جزئیات وجود ندارد می‌توان تا سه روز از این منبع استفاده کرد. بر این اساس برای روز چهارم مجدد نیاز به تائید هیئت‌امنا است.به گفته رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از پنجشنبه تا امروز که بازار سرمایه روندی صعودی داشته است، یک ریال از منابع جدید مورداستفاده قرار نگرفته است.آقا بابایی در مورد نحوه بازپرداخت مبلغ مذکور نیز توضیح داد: این مبلغ در قالب سپرده‌گذاری تزریق‌شده و اصل مبلغ در پایان قرارداد یعنی در تاریخ ششم آذرماه سال ۱۴۰۴ باید برگردانده شود. نرخ بهره آن ۱۲ درصد است که یک درصد آن سالانه و به‌صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود و ۱۱ درصد باقی‌مانده در پایان سال پنجم پرداخت خواهد شد. البته صندوق تثبیت بازار سرمایه درخواست رقم بیشتری را به صندوق توسعه ملی داده است و در صورت موافقت به‌زودی مبالغ جدیدی هم واریز خواهد شد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.