انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
تحریم مانع صادرات مازوت
گرانی ترمز بریده
FATF را تصویب کنید
صعود بورس و نفت؛ سقوط ارز و طلا
نرخ تورم سالانه آذر ۳۰.۵ درصد
زنگ خطر مصرف بالای گاز به صدا درآمد
سخنان بی‌پرده وزیر اقتصاد از خصوصی‌سازی، وضعیت صندوق‌های بازنشستگی و بورس
خطر اقتصاد جزیره‌ای با نپیوستن به FATF
فعالان اقتصادی کشور موافق پیوستن به FATF هستند
کوچک شدن ۴۰ درصدی سفره مردم
سهم هر خانوار 36 درصد از درآمد
هفته سبز برای بورس
افت دلار، سکه و بورس
چهارستون برای ایجاد توسعه، رفاه و عدالت اجتماعی
جزییات فرمول شورای رقابت
حلقه گمشده آلودگی هوا چیست؟
کاهش انتظارات تورمی با توقف رشد پول در آذرماه
۹۰ درصد تسهیلات به ۱۰ درصد واحدها پرداخت‌شده است
حذف ارز یارانه‌ای شوک در بازارها ایجاد می‌کند
نزول قیمت‌ها
پولدارها پولدارتر؛ فقرا فقیرتر
تولید نفت ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت
رشد اقتصادی ایران سال آینده به۳,۱۲+ درصد خواهد رسید
دو برابر شدن قیمت دلار و افزایش ۱۴۵ درصدی قیمت طلا
افت دلار و سکه
مشهد در زمینه نوآوری پیشروتر از تهران
سقوط دلار
بیشتر
کد خبر: 83095 | تاریخ : ۱۳۹۹/۹/۸ - 00:11
قیمت دلار و طلا در سرازیری
گزارش خبری -تحلیلی

قیمت دلار و طلا در سرازیری

اشاره: اولین هفته آذرماه دادوستد دلار در بازار آزاد از کانال ۲۶ هزار تومان آغاز و در کانال ۲۴ هزار تومان پایان گرفت. قیمت سکه نیز در این هفته با کاهش یک‌میلیون و ۱۰۰ هزارتومانی نسبت به ابتدای هفته، به کانال ۱۰ میلیون تومانی رسیده و در روز پنج‌شنبه معادل ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که کاهش قیمت دلار در هفته جاری ادامه‌دار خواهد بود و با توجه به تعطیلی بازار و کاهش قیمت‌ها به 20 هزار تومان نزدیک خواهد شد.

ستاره صبح-

سقوط سکه به کانال ۱۰ میلیون تومان 
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: علیرغم تعطیلی واحدهای طلا و جواهر، با توجه به فعالیت صرافی‌ها و تغییرات در قیمت‌های جهانی طلا، تغییرات در قیمت‌های سکه و طلا در داخل نیز وجود داشته است که بر اساس همین پارامترهای نرخ ارز و قیمت انس جهانی در یک هفته اخیر، هر گرم طلا ۱۰۰ هزار تومان کاهش‌یافته و هر قطعه سکه نیز با افت یک‌میلیون و ۱۰۰ هزارتومانی، در کانال ۱۰ میلیون تومان قرارگرفته است.ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: درست است که شهرهایی همچون تهران و مرکز استان‌هایی با وضعیت قرمز در شیوه ویروس کرونا، با اعمال محدودیت‌ها، اصناف غیرضروری و ازجمله بازار سکه و طلا تعطیل بوده‌اند، اما شهرستان‌های کوچک تعطیل نبوده و فعالیت داشته‌اند و نیاز به مرجع قیمتی داشته‌اند.به گفته وی، حدود ۹۵ درصد از همکاران در این صنف مرجع قیمتی خود را سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قرار می‌دهند و به همین دلیل ما هم به‌نوعی مجبور هستیم که حدود ۹۶ تا ۹۷ درصد قیمت‌ها مشخص و مرجع قیمتی باشد.

روند نزولی طلا 
این مقام صنفی در رابطه با وضعیت روند قیمتی سکه و طلا در یک هفته اخیر، اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، هم‌زمان با افزایش امیدواری‌ها نسبت به واکسن کرونا و افزایش تعداد واکسن‌های در حال آزمودن و بررسی،  قیمت انس جهانی طلا با کاهش بیش از ۶۰ دلاری مواجه گردید. همچنین با توجه به اینکه این روزها، بازار ارز در دراخل به سمت‌وسوی آرامش و کاهش حرکت کرده است، طبیعتاً در هفته‌ای که گذشت، شاهد کاهش قیمت‌ها در قیمت طلا و سکه، آن‌هم به‌صورت نرم و آرام بوده‌ایم و همچون یک ماه گذشته، لحظه‌ای اتفاقات خاص در قیمت‌ها رخ نداد که آزاردهنده باشد.

ورود سکه به کانال 10 میلیون تومان 
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تغییرات قیمتی در هفته‌ای که گذشت، گفت: قیمت سکه نیز در این هفته با کاهش یک‌میلیون و ۱۰۰ هزارتومانی نسبت به ابتدای هفته، به کانال ۱۰ میلیون تومانی رسیده و در حال حاضر معادل ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. آخرین قیمت‌ها نسبت به قیمت‌ها در ابتدای هفته برای هر قطعه نیم‌سکه با کاهش ۶۰۰ هزارتومانی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه با کاهش ۳۰۰ هزارتومانی چهار میلیون تومان و سکه گرمی با کاهش ۱۰۰ هزارتومانی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.وی افزود: همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نسبت به ابتدای هفته، ۱۰۰ هزار تومان افت قیمت پیداکرده و در حال حاضر یک‌میلیون و ۴۶ هزار و ۹۰۴ تومان قیمت دارد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز در طول هفته ۴۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته و به چهار میلیون و ۵۳۵ هزار تومان رسیده است.به گفته محمدولی، در حال حاضر برای هر قطعه سکه، حدوداً ۶۰۰ هزار تومان حباب وجود دارد و آخرین قیمت ثبت‌شده برای هر تاون‌ها طلا ۱۸۰۹ دلار و ۶۷ سنت است.

دلار به سد مقاومتی نزدیک می‌شود
در اولین هفته آذرماه قیمت دلار با کاهشی نزدیک به دو هزار تومان در کانال ۲۴ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش خبر آنلاین، بازار ارز از ابتدای آبان ماه در مسیری کاهشی قرار گفت و در میانه کاهش تدریجی قیمت‌ها در این بازار شوک شکست دونالد ترامپ زمینه را برای ریزش قابل‌توجه قیمت‌ها فراهم کرد اما در این محدوده زمانی کاهش قیمت‌ها با آهنگی آهسته پیگیری شده است. در اولین هفته آذرماه دادوستد دلار در بازار آزاد از کانال ۲۶ هزار تومان آغاز شد، اما در کانال ۲۴ هزار تومان پایان گرفت و همچنین خریدوفروش یورو هم از میانه کانال ۳۰ هزار تومان به کف کانال ۲۹ هزار تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت دلار در هفته جاری  
فعالان بازار معتقدند قیمت دلار در هفته پیش رو روند کاهشی را تجربه خواهد کرد. تعطیلی برای مهار کرونا و محدودیت‌های اعلامی به گفته فعالان بازار ارز تقاضا برای دلار را کاهش داده و حجم خرید دلار از سوی سرمایه‌گذاران و نوسان گیران را به کف رسانده است . از سوی دیگر برخی از ترس ارزان‌تر شدن دلار دست نگه‌داشته‌اند و خرید خود را به تعویق انداخته‌اند.معامله گران معتقدند کاهش قیمت یک هزار و ۹۰۰ تومانی دلار و یک هزار و ۶۰۰ تومانی یورو در بازار هفته گذشته، البته به معنای فروکش کردن میل بازار برای کاهش قیمت‌ها نیست. نرخ‌ها اعلامی برای معاملات امروز در محدوده ۲۴ هزار و ۴۰۰ تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ قرار دارد، از سوی دیگر بازار ساز با حفظ فاصله خریدوفروش همچنان سیگنال کاهش قیمت را به بازار مخابره می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌توان انتظار داشت دلار این هفته وارد کانال ۲۳ هزار تومان شود و روند کاهش قیمت را ادامه دهد . معامله گران کانال ۲۲ هزار تومان را سد سخت مقاومتی بازار می‌دانند و معتقدند که عبور از این کانال رد شرایط فعلی کمی دشوار می‌نماید.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.