انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 83008 | تاریخ : ۱۳۹۹/۸/۲۶ - 00:02
3000 بیمار بدحال کرونایی در تهران بستری هستند
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران:

3000 بیمار بدحال کرونایی در تهران بستری هستند

ستاره صبح-ناهید خداکرمی، عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی و رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به آمار جان‌باختگان روزانه کرونایی در پایتخت در گفتگو با امتداد، اظهار داشت: آخرین آمار روزانه متوفیان کرونایی در پایتخت که از سوی سازمان بهشت‌زهرا و با جواز دفن صادره تحت عنوان کرونا به دست شورا رسیده، حکایت از فوت ۱۶۰ نفر از همشهریان تهرانی در روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه داشته که از این میان، ۱۳ نفر مرد و ۵۷ تن نیز زن بوده‌اند.
 
جان باختن ۱۷۶ تهرانی در هفته سوم آبان ماه 
در یک روز
با احتساب این آمار، متأسفانه شمار جان‌باختگان کرونایی در شهر تهران از ابتدای شیوع اپیدمی تاکنون از مرز ۱۹ هزار تن عبور کرد و پایتخت از این حیث، وضعیت بسیار بغرنج و بدی را تجربه می‌کند. بیشترین آمار متوفیان روزانه کرونایی در تهران نیز به هفته سوم آبان ماه بوده که ۱۷۶ تن در یک روز براثر ابتلا به کووید ۱۹، جان خود را ازدست‌داده‌اند. بر اساس اخباری که مطرح‌شده، ظاهراً، بحث تعطیلی تهران در ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا موردبحث قرارگرفته اما هنوز شکل و شمایل اجرایی پیدا نکرده است. بر همین اساس نیز، عجالتاً عنوان‌شده که از ابتدای آذرماه، دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌تری در پایتخت اعمال خواهد شد که مشخص نیست، آیا بحث تعطیلی تهران را نیز شامل می‌شود یا خیر. متأسفانه ما به‌عنوان نمایندگان شورای شهر تهران و وکلای مردم، نماینده‌ای در ستاد ملی مقابله با کرونا یا ستاد مقابله با کرونایی تهران نداریم که بتوانیم، زبان گویای مردم پایتخت در این ستاد بوده و بیانگر مطالبات آن‌ها باشیم. با اعمال محدودیت‌های قطره‌چکانی؛ نه‌تنها مهار کرونا و کنترل گسترش ویروس حاصل نشده که حتی ایجاد ثبات و پایداری در معیشت مردم نیز با این سیاست‌ها امکان‌پذیر نبوده است. بر اساس این سیاست‌ها، متأسفانه آسیب‌های انسانی و اقتصادی شهر به شکل معناداری، سهمگین‌تر شده است.
 لزوم اجرای تعطیلی کامل دو‌هفته‌ای در پایتخت
وی تأکید کرد: در چنین وضعیتی باید یک تعطیلی کامل، حداقل دوهفته‌ای در تهران اجرا شود تا پس‌ازآن بتوانیم تا مهار کامل ویروس از ماجرای دردناک از دست دادن جان‌های بیشتری از شهروندان جلوگیری کنیم. با تصمیمات ضدونقیض ستاد ملی کرونا، اعتماد و همدلی مردم سلب شده، متأسفانه در این ۹ ماه اخیر به میزانی شاهد اتخاذ و اجرای تصمیمات ضدونقیض از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بوده‌ایم که مردم نیز، همدلی و اعتماد لازم را در همراهی با اجرای این تصمیمات ازدست‌داده‌اند.
در طول روزهای اخیر، متأسفانه شاهد تجمعات و ازدحام شدید مردم در مراکز مختلف و مسائل حمل‌ونقل عمومی، نظیر مترو بوده‌ایم که تأثیرات آن را تا یک ماه آینده شاهد خواهیم بود. وجه مشخص در شرایط کنونی تهران اینکه، متأسفانه ظرفیت ICU ها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی تقریباً پرشده و نزدیک به ۳ هزار بیمار بدحال در بخش‌های ICU در این مراکز بستری هستند. همچنین، حدود ۵ تا ۶ هزار بیمار کرونایی بستری نیز به‌صورت شناور در تهران داریم که وضعیت فعلی را بیش از هرزمانی نگران‌کننده و نیازمند یک تصمیم عاجل و اساسی کرده است.

 

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.