انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بودجه 1400 رد شد
ویژگی‌های حکمرانی خوب
روایت علی مطهری از ناکارآمدی دولت های پس از انقلاب
ضرورت بازسازی و احیای زندان‌های تخریب شده قزل حصاز و قصر
ابعاد قانونی توهین به رئیس‌جمهور
زندان‌های تخریب شده قزل حصار و قصر را احیا کنید
پیامد رفتارهای خودسرانه
استقبال اصلاح‌طلبان؛ مخالفت اصولگرایان
جزئیات دیدار دوساعته سردار سلیمانی با پوتین
ناکارآمدی و انتخابات 1400
غریب آبادی: نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز و فردو
اهداف پیدا و پنهان اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
نمایندگان مجلس یازدهم؛ با مردم یا بر مردم؟
چرا سفر قالیباف به روسیه جنجالی شد؟
اصلاح بودجه با حاشیه‌سازی و شعار امکان‌پذیر نیست
کاخ سفید تمرکز خود را از خاورمیانه به چین منتقل می‌کند
آمریکا به برجام بازگردد
آیا سفر رئیس مجلس به مسکو منافعی برای کشور دارد یا خیر؟
فرصت دیپلماسی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا
پوتین زیرفشار فزاینده جامعه‌‌مدنی روسیه و غرب
مصوبه هسته‌ای مجلس می‌تواند بهانه‌ بایدن برای عدم‌بازگشت به برجام شود
رفتار شتاب‌زده مجلس، احیای برجام را پیچیده کرده است
خطر موج چهارم کرونا در کمین ایرانیان
سیاست موازنه بایدن در قبال اسرائیل، عربستان و ایران
میانجیگری رئیس‌جمهور فرانسه بین ایران وآمریکا
واکنش‌ها به کاندیداتوری نظامیان
آیا بایدن بر سر توافق هسته‌ای ایران اقدام به خودکشی دیپلماتیک می‌کند؟
چرا ایالات‌متحده اسرائیل را به سنتکام اضافه كرد؟
احتمال احیای تنش در منطقه بر سر فعالیت هسته‌ای ایران
هزینه‌ی نپیوستن به FATF و عدم احیای برجام، برای اقشار محروم جامعه
برداشتن تحریم‌ها
خواست هر نسل با انتخابات رقابتی محقق می‌شود
نادران: مدرک مهرداد بذرپاش جعلی است!
مجلس نباید بحران سومی بر دو بحران تحریم و کرونا بیفزاید
واکنش به توهین به رئیس جمهور و بیانیه پایانی راهپیمایی 22 بهمن
سرنوشت لایحه نظارت بر انتخابات چه شد؟
پیام بازدید وزیر دفاع اسرائیل از ستاد فرماندهی فعالیت‌های فرا سرزمینی چیست؟
بی‌سامانی سیاسی باید درمان شود
مصوبه حذف انتشار آگهی‌های دولتی در روزنامه‌ها خلاف قانون و باید جلوی آن گرفته شود
ظریف علاقه‌مند به بازگشت آمریکا به برجام
حاشیه‌های سفر قالیباف به روسیه و شعار ناشیانه «مرگ بر روحانی»
راه دشوار و طولانی احیای برجام
دکترین سرنوشت آشکار و استثنایی‌گرایی
شوک به جامعه مطبوعات!
رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در اقیانوس هند
تازه ترین گمانه زنی ها درباره امکان بازگشت برجام
سیدحسن خمینی: متحجرین دزدانه بر سر خوان انقلاب نشسته‌اند
تلاش عربستان، اسرائیل و امارات برای شکست برجام
امکان توافق بین ایران و آمریکا از بین نرفته است
غیرقابل اجرا بودن سیاست آمریکا در مورد ایران و روسیه
بیشتر
کد خبر: 82851 | تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۹ - 00:21
تداوم حمله نمایندگان اصولگرا به رئیس‌جمهور
گزارش

تداوم حمله نمایندگان اصولگرا به رئیس‌جمهور

اشاره: مجلس یازدهم که بارأی حداقلی تشکیل‌شده در طول فعالیت 5 ماه خود تاکنون نتوانسته طرح یا لایحه‌ای را به تصویب برساند تا باری از مشکلات مردم را بردارد. در مقابل برخی از نمایندگان در ابتدای کار خود بداخلاقی کردند و به وزیر خارجه توهین کردند و از رهبر انقلاب اخطار گرفتند. اما تندروها در تازه‌ترین اقدام علاوه بر توهین به رئیس‌جمهور خواستار محاکمه و اعدام حسن روحانی شده‌اند. اینان به‌جای آن‌که نقش خود و همفکرانشان را در دولت‌های نهم و دهم و مجالس اصولگرا که باعث تحریم کشور شدند را به خاطر بیاورند با فرار روبه‌جلو تلاش می‌کنند تا همه تقصیر بحران‌ها و مشکلات کنونی کشور را به گردن دولت بیاندازند. در ادامه توهین و حمله نمایندگان سبزوار، نجف‌آباد و گرمسار به رئیس‌جمهور و همچنین واکنش تند غلامعلی رجایی را می‌خوانید.

ستاره صبح-

از توهین تا اعدام
علی‌اصغر نابستانی، نماینده سبزوار در مجلس یازدهم در فضای مجازی و توییتر و چه در تریبون‌هایی که مجلس در اختیارش قرار داده از انتقاد با چاشنی توهین فروگذاری نکرده است. نابستانی که در دولت محمود احمدی‌نژاد مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دولت نهم و پس‌ازآن معاون استانداری این استان و فرماندار شهرستان سبزوار و استاندار استان چهارمحال و بختیاری در دولت دهم بود به حالا با توئیت های تند به دولت حمله می‌کند. اکنون شاهد یک افول جدی در ادبیات سیاسیون ساکن بهارستان هستیم و برای اثبات این ادعا کافی است نوشته‌های وی را بخوانید.
نابستانی چندی پیش در تولیتی خطاب به روحانی نوشت: «جناب رئیس‌جمهور! دهان دریدگی شمارا در انواع فحش‌ها که نثار منتقدین کرده‌اید دیده‌ایم. و فرومایگی‌تان را در نسبت ناروا به ائمه اطهار برای نیل به مطامع سیاسی تجربه کرده‌ایم! به‌جای بسیج یک لشگر برای پاسخ به نماینده ملت و طرح شکایت از او قدری به فکر ملت باش که طاقتشان طاق شده است.» وی در توئیت دیگری نوشته: «او آن‌قدر وقیح است که ملت خویش را به مسخره گرفته است! کشور به حال خود رهاشده و مردم در تأمین مایحتاج خویش درمانده‌اند و زیرخط فقر درست و پا می‌زنند. رئیس‌جمهور دربند حفظ خط ریش خویش است! اف بر تو باد که ملتی را شرمنده کرده‌ای.» اردشیر مطهری در روز رأی اعتماد به وزیر صمت و در انتقاد از عدم حضور روحانی در صحن علنی مجلس گفت: «آقای رئیس‌جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟ چرا وزیری پیشنهادشده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده است.» ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد نیز خطاب به روحانی گفته بود: «در همین چند هفته اخیر وزیر خارجه سوئیس به ایران آمده و به چند استان ایران رفته و به مجلس می‌آید ولی رئیس‌جمهور ما فقط در کاخ سکنی گزیده است درحالی‌که همین سبک مدیریت، ‌مردم ایران را نابود می‌کند. سبک مدیریت روحانی مردم را از انقلاب و کشور زده می‌کند و وقتی ما اتفاقات حوزه خودرو و گرانی‌های اخیر در بازار را مشاهده می‌کنیم می‌بینیم که رئیس‌جمهور حال بررسی میدانی را ندارد و از درون کاخ بیرون نمی‌آید.»
 مجتبی ذوالنوری در ردای رئیس کمیسیون امنیت ملی خواستار اعدام رئیس‌جمهور می‌شود و در تولیتی می‌نویسد: «جناب روحانی! اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن با معاویه را خواست اکثر مردم از امام ذکر می‌کنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شمارا اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود

نظرسنجی مردمی
صادق زیباکلام که در توییترش نوشت: «میشه در پاسخ به تقاضای اعدام از ناحیه جناب ذوالنور برای آقای روحانی، یک نظرسنجی ساده از مردم نمود و پرسید، چه کسی درانداختن کشور در وضعیت موجود بیشتر مقصر است؟ تندروهای انقلابی امثال جناب ذوالنور که تنها هنرشان در مملکت‌داری آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس است یا روحانی؟»

سکوت مجلس
علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به توهین‌های برخی نمایندگان به رئیس‌جمهوری از تریبون مجلس در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «بر نورسیدگان و میان‌مایگانی که با بددهانی در جستجوی دیده شدن هستند، حرجی نیست اما شگفتی از رئیس و چهره‌های معتبرتر مجلس است که با سکوت، به شکل‌گیری بدعت شنیع فحاشی از تریبون مجلس، مجال دادند. این بدعت با اهانت به روحانی شروع شد اما بعید نخواهد بود آن روز که ناسزاگویی از تریبون پارلمان، دامان سکوت را بگیرد. در این روزگار تلخ و جان‌فرسای جنگ و تحریم و بیماری، حداقل در دشمنی و انتقام‌گیری، جوانمرد باشید.»

ویروس تندروها
مشاور پیشین آیت‌الله هاشمی گفت: «نمی‌توان دولت را مسبب اصلی مشکلات و گرفتاری‌ها دانست؛ یعنی بعضی موارد از دست دولت خارج است و تندروها خودشان‌ هم می‌دانند دولتی‌ها در بعضی از کارها اختیاری ندارند، اما آن‌ها دنبال بهانه هستند تا با سیاه نمایی افکار عمومی را نسبت به رقیب سیاسی بدبین کنند.»
به گزارش جماران؛ اعتماد آنلاین نوشت: «غلامعلی رجایی گفت: رفتارهای رادیکال به حدی نگران‌کننده شده که حاکمیت باید برای جلوگیری از تداوم این روند چاره‌اندیشی کند. چون تندروها در مقاطعی حتی دست به اسلحه بردند یا با حرف‌هایشان کاری کردند که عده‌ای به خود اجازه دهند با اسلحه شخصیتی چون سعید حجاریان را ترور کنند. به همین دلیل باید عقلای قوم وساطت کنند و اخطارهای لازم را بدهند تا تندروها نتوانند هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام بدهند. درواقع آن‌ها با این هدف علیه دولتِ ضعیف شده روحانی سیاه نمایی می‌کنند که در انتخابات بعدی موفق شوند و رقیب را به‌کل از عرصه خارج کنند. غلامعلی رجایی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تندروها در شرایطی این روزها علیه دولت سیاه نمایی می‌کنند که مشخصاً بعد از مجلس جدید دور تندروهاست. البته نمی‌توان به روی برخی از ناکارآمدی‌های دولت چشم بست. اما نمی‌توان دولت را مسبب اصلی مشکلات و گرفتاری‌ها دانست.

قدرت وقتی می‌تواند راهگشا باشد 
که مردم بخواهند
رجایی ادامه داد: آقای روحانی در قبال صلح صحیح‌ترین موضع ممکن را گرفت. عبیدالله ابن عباس فقط یکی از انصار امام حسن بود. در کنار این شخص سیس بن سعد را داشتیم که به پیشنهاد گزاف معاویه بی‌اعتنایی کرد. وقتی امام حسن به مردم گفت که همه به اردوگاه نُخیله بروید،‌ همه گفتند، «الحیات،‌ الحیات»؛ یعنی می‌خواهیم زندگی کنیم. امام هم قدرت سیاسی را مصالحه کرد، چون قدرت وقتی می‌تواند راهگشا باشد که مردم بخواهند.

۲۴ میلیون رأی
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: حال اینجا چند سؤال پیش می‌آید: آیا مردم موافق قطع رابطه با عربستان و کشورهای همسایه هستند؟ آیا مردم موافق این‌همه درگیری در عرصه بین‌المللی هستند؟ علی‌الظاهر باید گفت تندروها به حدی به فکر تخریب‌اند که گاه با ادبیاتی سخن می‌گویند که اصلاً در شأن یک ایرانی و یک مسلمان نیست. چرا باید یک نماینده بارأی‌هایی کم شمار به کسی توهین کند که توسط شورای نگهبان تائید شده و حدود ۲۴ میلیون رأی از مردم گرفته است؟

تندروی ویروسی که کسی 
را سالم نمی‌گذارد
او توضیح داد: برای کنترل تندروی‌های چهره‌های افراطی کار از مجلس و... گذشته است و حاکمیت باید مستقیماً ورود کند. مرحوم هاشمی گفته است، تندروی ویروسی است که هیچ‌کسی را سالم نمی‌گذارد. یکی از مصادیق تندروی مخالفت با حضور مردم در تشییع مرحوم شجریان است آن‌هم در شرایطی که تمام ایرانی‌ها آن مرحوم را به‌عنوان یک شخصیت برجسته و فاخر دوست داشتند و تکریمش می‌کردند.غلامعلی رجایی در پایان گفت: در پایان تذکر می‌دهم که روحانی در قبال تندروها خویشتن‌داری کند چراکه اساساً هدف آن‌ها تفرقه‌افکنی و ایجاد فضای آشوب و جدل در جامعه است تا از این طریق‌ مردم کمی در انتخابات رأی بدهند و آن‌ها به‌مانند انتخابات مجلس یازدهم به توفیقی حداقلی برسند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.