انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 82764 | تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۱۴ - 00:30
اخبار ضدونقیض درباره آمار فوتی‌های کرونا در تهران
خبریک

اخبار ضدونقیض درباره آمار فوتی‌های کرونا در تهران

اشاره: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به 35 میلیون و 139 هزار و 699 نفر رسیده و تاکنون مرگ یک‌میلیون و 38 هزار و 27 نفر نیز در اثر این بیماری تأییدشده است. در ایران نیز تا ظهر روز گذشته 471 هزار و 772 تن به این بیماری مبتلا شده‌اند و متأسفانه 26 هزار و 957 تن نیز به دلیل این بیماری جان‌باخته‌اند. رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران روز گذشته در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا گفت که روز شنبه (12 مهر 1399) ۱۳۶ تهرانی براثر کرونا فوت کرده‌اند که از زمان شیوع این بیماری تاکنون بالاترین میزان مرگ‌ومیر بوده است. این در حالی است که روز شنبه بر اساس آمار وزارت بهداشت کرونا در کل کشور ۱۷۹ قربانی گرفته؛ یعنی ۷۶ درصد قربانیان متعلق به تهران بوده است. استاندار تهران روز گذشته به این اظهارنظر واکنش نشان داد و گفت: 136 فوتی اعلام‌شده، فوتی‌های قطعی این بیماری نبوده اند و در کل استان تهران در روز شنبه 68 نفر فوتی قطعی کووید 19 داشته‌ایم. اعضای شورای شهر تهران در جلسه روز گذشته خواستار تعطیلی دوهفته‌ای تهران به‌جای یک هفته شده‌اند. این درخواست‌ها به دلیل رکوردزنی آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در روزهای گذشته است. هم‌زمان تعدادی از متخصصان می‌گویند محدودیت‌های اعمال‌شده در تهران کافی نیست و این شهر باید به‌صورت «کامل» دو هفته تعطیل شود. ناهید خداکرمی همچنین در تاریخ 5 مهر گفته بود که 12 هزار نفر از فوتی های کرونا در کل کشور مربوط به استان تهران بوده است. ازآنجایی‌که تاکنون دارو و واکسنی برای درمان این بیماری کشف نشده، لازم است مردم پروتکل‌های بهداشتی ازجمله رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها را رعایت کنند.

ستاره صبح-

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران صبح روز گذشته در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به اتخاذ محدودیت‌های کرونایی در تهران گفت: روز شنبه (12 مهر 1399) محدودیت یک‌هفته‌ای از سوی استانداری برای تهران صادر شد، اما اتخاذ این محدودیت‌ها، نگرانی‌هایی را به همراه دارد و این سؤال مطرح است که آیا با تعطیلی یک‌هفته‌ای می‌توان اپیدمی را کنترل کرد که جواب آن خیر است. وی افزود: با چند اپیدمیولوژیست صحبت کردم و آن‌ها معتقدند که تعطیلات یک‌هفته‌ای فقط فرازوفرود در سیر اپیدمی ایجاد می‌کند. اگر نتوانیم این محدودیت‌ها را درست کنترل کنیم بعدازآن بازهم شاهد اوج بیماری خواهیم بود و باید به مسئولان گفت که اگر نمی‌توانید کار و تصمیم بهتری داشته باشید، همان اپیدمی گله‌ای را دنبال کنید. به گزارش خبرگزاری انتخاب، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران بابیان اینکه وضعیت تهران قرمز است و 136 تهرانی روز شنبه براثر این بیماری فوت کردند، ادامه داد: برای مهار شیوع کرونا لازم بود که به‌جای یک هفته، دو هفته تهران تعطیل شود. خداکرمی با اشاره به اینکه اگر مسافرت‌ها محدود نشود، مجدداً شاهد حرکت ویروس به سمت نقاط پاک کشور خواهیم بود، افزود: درست است که احیای اقتصادی مهم است، اما جان مردم مهم‌تر است.

اجباری شدن استفاده از ماسک در استان تهران
معاون کل وزیر بهداشت روز گذشته از اجباری شدن ماسک در استان تهران از هفته آینده خبر داد و گفت:‌ میزان جرائم مربوط به عدم استفاده از ماسک ظرف یک هفته تعیین می‌شود. ایرج حریرچی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: از وضعیت فعلی و استمرار آن خیلی ناراضی هستیم. متأسفانه تاکنون ماسک اجباری نبود و فقط در اماکن، ادارات و مغازه‌ها اجباری بود، اما رئیس‌جمهور در جلسات به این موضوع تأکید داشت و قرار شد کمیته انتظامی و کمیته بهداشت ستاد کرونا موضوع مربوط به استفاده از ماسک را نهایی کنند. وی با تأکید بر اعمال جریمه برای افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، گفت: از هفته آینده در استان تهران استفاده از ماسک اجباری می‌شود؛ اینکه میزان جریمه عدم استفاده از ماسک چقدر است، ظرف یک هفته نهایی می‌شود. حریرچی با اشاره به اینکه اگر 95 درصد مردم از ماسک استفاده کنند بسیار خوب خواهد بود، بیان داشت: حتی استفاده از ماسک خانگی هم مؤثر خواهد بود. معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در 7 استان مانند تهران مشاغل ردیف 3 تعطیل‌شده است، متذکر شد: با توجه به اینکه برای دسترسی به واکسن و دارو به‌زودی امید چندانی وجود ندارد، ابراز داشت: امیدواریم با تغییر سیاست‌هایی که انجام می‌شود اقدامات اساسی‌تری صورت گیرد.

تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران در 24 ساعت
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از ظهر روز شنبه (12 مهر 1399) تا روز گذشته (یکشنبه 13 مهر 1399) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۶۵۳ بیمار جدید مبتلابه کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۴۸۳ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴۷۱ هزار و ۷۷۲ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۳۸۹ هزار و ۹۶۶ نفر از بیماران، بهبودیافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۱۵۴ نفر از بیماران مبتلابه کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۷۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام‌شده است. سیما سادات لاری افزود: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

وضعیت وخیم کرونا در آذربایجان شرقی
وی با تشریح وضعیت کرونا در استان آذربایجان شرقی گفت: بعد از خیز شدید موارد ابتلا و بستری کووید ۱۹ در فروردین و خیز دوم در تیر امسال از اوایل شهریور ۹۹ نیز دوباره شاهد سیر صعودی موارد این بیماری در استان آذربایجان شرقی هستیم که همچنان ادامه دارد. اکنون شهرهای آذرشهر، تبریز، اهر، بناب، جلفا، سراب، عجب‌شیر، مراغه، ملکان، هشت رود و هریس در وضعیت قرمز و بقیه شهرهای استان آذربایجان شرقی در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند. میزان ابتلا و مرگ‌ومیر کووید ۱۹ در استان آذربایجان شرقی بالاتر از میانگین کشوری است و هم‌اکنون ۱۱۱۰ نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان بستری و ۲۳۵ نفر به علت شرایط بالینی نامطلوب در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.
لاری افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان آذربایجان شرقی ۶۲.۵ درصد است که کمترین میزان آن در رستوران‌ها، نانوایی‌ها و خواربارفروشی‌هاست. همچنین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی ۵۳ درصد، در وسایل نقلیه عمومی ۵۰ درصد، در ادارات و بانک‌ها ۸۴ درصد و در بین شاغلان صنوف و صنایع ۶۷.۵ درصد است.

تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان
شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۵ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۹۹ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک‌میلیون و ۳۸ هزار و ۲۷ نفر نیز در اثر این بیماری تأییدشده است. بنا بر تازه‌ترین آمارها همچنین ۲۶ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۱۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبودیافته‌اند. روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. آمریکا با بیش از ۷.۶ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۱۴ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند و برزیل نیز با آمار میلیونی مبتلایان، هم‌اکنون پس از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند و در حال حاضر شمار مبتلایان در هند از ۶.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.