انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 82620 | تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۱۶ - 22:59
هشدار در مورد تقلب ترامپ در انتخابات!
آغاز فرایند رأی‌دهی پستی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از کارولینای شمالی

هشدار در مورد تقلب ترامپ در انتخابات!

اشاره: پس از گذشت بیش از یک سال و نیم از مبارزات اولیه انتخاباتی، سپری شدن هشت ماه از انتخابات مقدماتی، انجام ۱۱ مناظره درون‌حزبی و اجرای دو کنوانسیون دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا، گروهی از رأی‌دهندگان آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی سرانجام فرآیند رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری را در فاصله دو ماه مانده به‌روز انتخابات در سوم نوامبر (13 آبان) از طریق پست آغاز کردند. پیش‌بینی می‌شود با توجه به تداوم اپیدمی کرونا، حدود 40 تا 50 درصد از رأی‌دهندگان، آرای خود را از طریق پست ارسال کنند تا مجبور به حضور فیزیکی در پای صندوق‌ها نشوند. فقط همین جمعه گذشته حدود 618 هزار برگه رأی از طریق اداره پست کارولینای شمالی به متقاضیان رأی‌دهی ارسال‌شده است که 16 برابر بیشتر از انتخابات چهار سال قبل است. اما دونالد ترامپ که در اغلب نظرسنجی‌ها از رقیب خود جو بایدن عقب افتاده، بارها دموکرات‌ها را به تلاش برای سرقت انتخابات با ترغیب استفاده از رأی‌گیری پستی متهم کرده است. در همین حال رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جمع خبرنگاران مدعی شده که «چین، روسیه و ایران برای مداخله انتخاباتی در آمریکا برنامه دارند». از سوی مقابل رئیس آژانس داده‌پردازی هاکفیش که توسط مایکل بلومبرگ، تاجر و سیاستمدار دموکرات تأسیس شده، با بیان این‌که احتمالاً شب سوم نوامبر رأی‌دهندگان با نتایج اولیه آرا، شاهد یک «سراب سرخ» خواهند بود، مدعی شد که شمارش آرای پستی نتایج متفاوتی با نتیجه واقعی شب انتخابات خواهد داشت.

ستاره صبح-

ایالت کارولینای شمالی فرستادن برگه‌های رأی پستی را برای رأی‌دهندگانی که درخواستش را دارند، از امروز شنبه شروع کرده است. این برگه‌های رأی در چند هفته آینده تحویل داده می‌شوند. رأی‌دهندگان می‌توانند آن‌ها را به مجرد آنکه به دستشان برسد تحویل دهند و احتمالاً این ایالت تبدیل به اولین ایالتی که در انتخابات شرکت کرده، می‌شود. این در حالی است که همچنان تا روز انتخابات چندین واقعه مهم ازجمله چهار مناظره انتخاباتی باید برگزار شوند و تا قبل از نهایی شدن نتیجه انتخابات باید ده‌ها میلیون برگه رأی شمرده شوند تا مشخص شود آیا این دونالد ترامپ است که برای دومین بار به ریاست جمهوری می‌رسد یا رقیب دموکراتش جو بایدن جای او را خواهد گرفت.

مداخله در انتخابات
مشاور امنیت ملی آمریکا بدون ذکر هیچ‌گونه جزئیاتی مدعی شد،‌ چین پویاترین نقش را در میان کشورهایی دارد که به دنبال مداخله در انتخابات آمریکا هستند و بزرگ‌ترین برنامه برای نفوذ در سیاست داخلی واشنگتن برای آن‌هاست. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید جمعه در جمع خبرنگاران مدعی شد: می‌دانیم که چینی‌ها پویاترین نقش را داشته‌اند. چین بزرگ‌ترین برنامه برای نفوذ سیاسی در ایالات‌متحده را دارد و بعدازآن ایران و روسیه قرار دارند. اوبراین گفت: ما این موضوع را برای چینی‌ها، روس‌ها، ایرانی‌ها و دیگران که به‌طور علنی اعلام نشده‌اند، کاملاً روشن کرده‌ایم که اگر کسی برای دخالت در انتخابات آمریکا تلاش کند با تبعات حیرت‌آوری مواجه خواهد شد. همچنین ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که از سوی ترامپ منصوب شده است، چهارشنبه بدون ذکر جزئیاتی گفت که به باور او در بحث مداخله انتخاباتی، چین بیش از روسیه "تهدید" به شمار می‌رود.
آمار داده‌پردازان
پایگاه انتخاب به نقل از Axios  در مطلبی به قلم مارگارت تالو نوشت: داده‌پردازانی که با حزب دموکرات کار می‌کنند هشدار داده‌اند که ممکن است در شب انتخابات این‌طور به نظر برسد که دونالد ترامپ در انتخابات برنده‌شده، ولی در روز‌های بعد شکست بخورد. جاش مندلسون، رئیس آژانس داده‌پردازی هاکفیش که توسط مایکل بلومبرگ تأسیس شده، در توضیح سناریوی احتمالی برای شب سوم نوامبر گفت که رأی‌دهندگان با نتایج اولیه آرا، شاهد یک «سراب سرخ» خواهند بود. این تحلیلگر امور فنی و سیاسی در گفتگو با برنامه آکشز در شبکه اچ‌بی‌او، توضیح داد که شمارش تمامی آرا، ازجمله آرای پستی- احتمالاً نتایج متفاوتی با نتیجه شب انتخابات خواهد داشت. آقای مندلسون گفت: داده‌ها در شب انتخابات حاکی از پیروزی باورنکردنی دونالد ترامپ خواهد بود. این احتمالاً چیزی است که خواهیم دید. وقتی‌که تمامی آرای مشروع شمارش شوند و به آن روز نهایی برسیم، که اولین یک‌شنبه پس از انتخابات است، درواقع نشان خواهد داد که آنچه در شب انتخابات رخ داد، درواقع سراب بوده است.
تفاوت چشمگیر
این در حالی است که هاکفیش، که از سوی کمیته ملی حزب دموکرات و جو بایدن، نامزد این حزب برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کار کرده است، پیش‌بینی می‌کند که آرای پستی در اثنای همه‌گیری ویروس کرونا ماهیت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تغییر خواهد داد. به گفته هاکفیش، پیش‌بینی می‌شود که حدود ۴۰ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی از طریق پست رأی خواهند داد، که به لحاظ سنتی روشی است که عمدتاً مخصوص حامیان حزب دموکرات است. این می‌تواند باعث شود که آقای ترامپ در شب انتخابات که فقط ۱۵ درصد آرای پستی شمارش می‌شود، اکثریت ۴۰۸ در مقابل ۱۳۰ آرای الکترال را به دست آورد، و این نتیجه چند روز بعد تغییر کند. آقای بایدن، به گفته تحلیل هاکفیش، پیش‌بینی می‌شود که با تفاوت چشمگیر ۳۳۴ به ۲۰۴ رأی کالج الکتورال، وقتی‌که تمامی آرا شمارش شوند، پیروز شود.

واکنش طرف مقابل
تیم مرتاگ، مدیر تیم ارتباطات و تبلیغات انتخاباتی ترامپ در واکنش به این ادعا گفت: رسانه‌های خبری باید از گمانه‌زنی اجتناب کنند. هاوکیش علاوه بر اینکه در تلاش است تا مردم را نسبت به‌احتمال اعلام زودهنگام پیروزی در انتخابات از سوی ترامپ آگاه کند، در تلاش است تا مسئولان انتخابات ایالتی، رسانه‌های خبری و اجتماعی به‌اضافه نهاد‌های قضایی را نسبت به خطر اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ و تیمش آگاه سازد. درنهایت این گروه به رأی‌دهندگان هشدار می‌دهد که خطر شرکت غیرحضوری در انتخابات از طریق پست الکترونیکی بیشتر است. هاوکیش برای جلوگیری از اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ به رأی‌دهندگان توصیه می‌کند که در رأی دادن به‌اندازه کافی دقت کافی داشته باشند و با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مربوط اقدام به رأی دادن حضوری کنند.

رأی‌گیری پستی
اخیراً در نظرسنجی که از ژانویه تا اوت صورت گرفت روش رأی دادن بیش از ۱۷ هزار نفر موردبررسی قرار گرفت، سپس افرادی که به‌طورقطع رأی می‌دادند یا احتمال داشت رأی دهند از بین آن‌ها جدا شد. درنهایت نیز کلیه سناریو‌های ممکن موردبررسی قرار گرفت. یک سناریو همین شمارش آرایی بود که از طریق پست الکترونیکی داده می‌شود، طبق برآورد‌ها شمارش آرا به مدت یک هفته طول می‌کشد و به‌طور میانگین تقریباً ۱5 درصد در روز شمارش می‌شود. در سناریوی دیگر، شمارش آرای الکترونیکی به فرض شمارش ۲۵ درصد در روز ۴ روز به طول خواهد انجامید. دراین‌بین برای ایالاتی که میزان مشارکت از طریق پست الکترونیکی بالایی داشته‌اند، نرخ شمارش متفاوت خواهد بود. رأی‌گیری پستی چیز جدیدی در آمریکا نیست و از هر چهار رأی‌دهنده در سال ۲۰۱۶ میلادی یک‌تن به همین روش در انتخابات شرکت کرد. کارشناسان می‌گویند تقلب به هر نوعی در انتخابات بسیار نادر است. به هر ترتیب به خاطر نگرانی‌ها نسبت به رأی‌گیری حضوری در جریان پاندمی کرونا، انتظار می‌رود تعداد آرای پستی بی‌سابقه باشد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.