انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
شکل‌گیری فساد در دولت‌های دفاع مقدس، سازندگی، اصلاحات، احمدی‌نژاد و روحانی
ضرورت دوری سازمان‌های بین‌المللی از مسائل سیاسی
لوایح FATF همچنان در کما!
پنج توصیه راهبردی رهبر انقلاب به دولت
دولت در ایستگاه 1400
دعوت گزینشی از روزنامه‌ها در نشست با رئیس‌جمهور
تأثیر رابطه امارات و اسرائیل بر ژئوپلتیک منطقه و منافع ملی ایران
80 درصد داخلی؛ 20 درصد خارجی
کناره‌گیری داوطلبانه «شینزوآبه» از قدرت با کارنامه‌ درخشان
دلایل و پیامدهای کاهش نرخ زاد و ولد در کشور
آموزش عادلانه برای همه
تلاش نخست‌وزیر عراق برای ایجاد توازن در روابط با ایران، ایالات‌متحده و کشورهای عربی
صادرات بنزین ایران افزایش‌یافته است
آقای روحانی به فکر جان مردم باشید و سنجیده سخن بگویید
تجمع اخیر مسافران وضعیت را وخیم کرد
کشور در میانه بحران‌ها؛ چه باید کرد؟
دیدار اعضای گروه 1+4 به‌رغم فشارهای آمریکا
نقش ایالات‌متحده در نزدیکی ایران به چین
گزینه‌های مطرح برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400
ایران اجازه بازرسی یکی از دو محل توافق شده را داده است
معنای معامله امارات و اسرائیل برای خاورمیانه چیست؟
ناگفته‌های محمد هاشمی از نگرش هاشمی رفسنجانی به مردم
اهداف پیدا و پنهان سفر گروسی به تهران
سازماندهی پسماندهای شمال با مخالفت مجلس دهم به سرانجام نرسید
دشمن می‌خواست به بهانه کرونا کشور را تعطیل کنیم
سخنی با علیرضا پناهیان
حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از حاکمیت عراق
افتتاح دو خط لوله سراسری انتقال گاز
۱۷ شهریور؛ فریاد آزادی‌خواهی و مبارزه با استبداد
تحلیل اجتماعی بازارهای سرمایه‌گذاری و پیامدهای آن برای ثروتمندان و فقرا
دست رد انگلستان، آلمان و فرانسه بر سینه ایالات‌متحده
پشت‌صحنه هجمه به دولت و نادیده گرفتن دستاوردهای آن چیست؟
شناسایی عوامل خرابکاری در سایت نطنز
پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از واردات پس از دولت مصدق
اعتیاد سازمان سیا به ادامه جنگ در افغانستان
حاشیه‌های سخنان رئیس بنیاد مستضعفان در فضای مجازی
مزیت‌های شکسته‌شدن انحصار وکالت در پرونده‌های مفاسد اقتصادی و دادگاه‌های انقلاب
برجام، مکانیسم ماشه و مخالفت‌های داخلی و خارجی
فروش نفت در برابر غذا ودارو ممکن نیست
هند جاده جدید ابریشم خود را از درون منفجر می‌کند
کارنامه مجلس یازدهم پس از صد روز؛ آیا سناریوی 84 در 1400 تکرار خواهد شد؟
آیت‌الله العظمی یوسف صانعی به ملکوت اعلا پیوست
طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری محدودکننده جمهوریت است
برجام توسط ستون پنجم داخلی طراحی شد!
تأثیر حملات 11 سپتامبر بر حس امنیت در آمریکا‌
ضرورت تغییر نگاه به چالش بی‌اعتمادی، مسائل منطقه‌ای و فرهنگ و تکنولوژی
یک‌تیر و دونشان آمریکا در نشست صلح افغانستان
تاثیر اتفاقات جدید خاورمیانه بر سیاست‌های ایران و ایالات متحده
مانورهای نظامی سالانه ایران در تنگه هرمز
دلایل لغو سفر وزیر امور خارجه به اروپا
بیشتر
کد خبر: 82610 | تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۱۵ - 23:31
دشمن می‌خواست به بهانه کرونا کشور را تعطیل کنیم
رئیس‌جمهوری در ستاد مقابله با کرونا:

دشمن می‌خواست به بهانه کرونا کشور را تعطیل کنیم

اشاره: روز گذشته در حالی مدارس کشور بازگشایی شدند که نه مدارس و نه دانش‌آموزان آمادگی کامل برای رفتن به مدرسه را نداشتند. دولت بدون ارائه آموزش لازم از طریق صداوسیما به‌یک‌باره اعلام کرد که آغاز سال تحصیلی به‌صورت حضوری خواهد بود و خانواده‌ها را در شوک و نگرانی فروبرد. از سوی دیگر حتی مدارسی که به‌صورت غیرحضوری سال تحصیلی را آغاز کردند به دلیل اختلال در سیستم آموزشی که به‌صورت سراسری در کشور بود نتوانستند کلاس‌ها را به‌صورت آنلاین برگزار کنند. به نظر می‌رسد مسئولان آموزش‌وپرورش کشور حتی به توصیه‌های رهبر انقلاب هم توجه نکردند و بدون رعایت اصول بهداشتی باعجله مدارس را باز کردند. پرسش این است که با افزایش سفرهای تابستانی، بازگشایی مدارس و ... تعداد مبتلایان و فوتی‌ها بیشتر نخواهد شد؟ در فصل پاییز چگونه می‌توان موج سوم کرونا را با افزایش تغییر رفتار اجتماعی زیاد در طول ماه شهریور کنترل کرد؟ این در حالی است که وزیر بهداشت با شرمساری از ندادن حقوق چندماهه کادر پزشکی انتقاد کرد و گفت: هنوز 60 درصد اعتبار یک میلیارد یورویی که به‌نظام سلامت داده‌شده بود پرداخت‌نشده است. این در حالی است که حدود یک ماه پیش با شروع موج دوم کرونا برخی از اعضای ستاد مقابله با کرونا از نبود تخت خالی در بیمارستان‌ها شکایت داشتند. در ادامه گزیده‌ای از سخنان رئیس‌جمهور رامی خوانید.

ستاره صبح-

حسن روحانی صبح روز گذشته در جلسه ستاد ملی کرونا گفت: کنکور در سراسر کشور به‌خوبی عملیاتی شد. در گزارش وزارت بهداشت ۹۰ درصد و حتی بیشتر از آن، پروتکل‌ها مورد رعایت قرار گرفتند. امروز هم آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها آغاز به کارکردند. رئیس‌جمهوری بابیان اینکه تولید کشور در دوران کرونا به بهترین وجه انجام گرفت، گفت: دشمنان به دنبال این بودند که ما در مقابله با ویروس کرونا کشور را تعطیل کنیم و می‌خواستند کشور را به هم بریزند. روحانی بابیان اینکه در مواردی که آموزش حضوری امکان‌پذیر است، باید حضوری باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها مسائلی متفاوتی نسبت به مدارس دارند. آن‌هایی که به موطنشان می‌آیند، در شهرهای دیگر تحصیل می‌کنند و در خوابگاه باید باشند، باید برای حل مسائل آن‌ها طراحی کرد. نکته‌ای که باید امروز تأکید کنم این است که امروز فقط شروع مدارس نیست، بلکه شروع دانشگاه‌ها نیز هست. روحانی ادامه داد: شکست دادن ویروس به چه معناست؛ شکست ویروس را این‌گونه معنا می‌کنند که از ویروس بتوان فرار کرد؛ فرار از ویروس و تعطیلی همه کارها وظیفه ما است و یک وظیفه‌داریم؛ این چیزی است که دشمن به دنبال آن بوده و می‌خواست کشور ایران را به این بهانه‌ها تعطیل کند و می‌گفتند کارخانه‌ها را تعطیل کنید و خطرناک است. کارخانه‌ها فعال نباشد یعنی لوازم بهداشتی و غذایی در فروشگاه‌ها نباشد راننده نباید پشت فرمان بنشیند دنبال این بودند که کشور را به هم بریزند. وی ادامه داد: ما باید ویروس را شکست دهیم معنی آن این است که سلامت را توأم با فعالیت داشته باشیم ضمن مراعات همه اصول بهداشتی که این شعار ما بود. آن‌ها می‌گفتند سلامت یعنی فرار از ویروس و تعطیلی همه فعالیت‌ها. درواقع می‌خواستند کشور را به هم بریزند و نابود کنند. البته آن‌ها همچنان این کار را ادامه می‌دهند یعنی محرم یا کنکور شود، مدارس و دانشگاه یا کارخانه باز شود آن‌ها شروع می‌کنند در همه‌جا وسواس الخناس را ادامه می‌دهند. روحانی گفت: روز گذشته در خصوص بازگشایی مدارس در رسانه‌های خارجی چه بلوایی ایجاد کرده بودند که متخصصآن‌همه با بازشان مدارس مخالف‌اند، وزیر آموزش پرورش می‌خواهد مدارس را باز کند همه مخالف هستند، درحالی‌که این‌گونه نیست برعکس همه موافق هستند و کسی مخالف نیست مگر کسی مخالف این است که بچه‌ها درس بخوانند.

گفتمان ما سلامت 
به همراه فعالیت است
رئیس‌جمهوری یادآور شد: آن‌ها اگر دلسوز مردم بودند یک‌بار از جنایت آمریکا علیه ملت ایران صحبت می‌کنند و کشوری که در شرایط کرونا هم نمی‌گذارد دارو وارد شود و در این شرایط تحریم را بیشتر کرده است. یک‌بار نگفتند که آمریکا جنایت کرده است. اگر شما طرفدار مردم و ملت ایران هستید ملت ایران تحت‌فشار ظالمانه و به‌ناحق یک ابرقدرت است اما نیامدید محکوم کنید یا توماری جمع کنید و مبارزه کنید ولی مدام در کارهای داخل کشور دخالت می‌کنید. در خارج کشور نشستید و به کارهای خود می‌رسید بعد در اذهان عمومی مردم تشویش ایجاد می‌کنید. روحانی بابیان اینکه سلامت برای ما اصل و اولویت اول است، تصریح کرد: همه فعالیت‌ها را در کنار سلامت و با مراعات همه اصول بهداشتی را باید انجام دهیم. خوشبختانه همه دنیا هم همین راه را انتخاب کرد هیچ کشوری نداریم که بگوید فروشگاه‌ها، رفت‌وآمدها بین استان‌ها و دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل باشد و همه‌جا مدارس و دانشگاه‌ها در حال باز شدن است و همه بر اصول بهداشتی تأکید می‌کنند و ما هم بر اصول بهداشتی تأکید می‌کنیم اما درعین‌حال باید آموزش بچه‌ها باقی بماند. وی با تأکید بر این‌که مشکل ما تنها یک ویروس نیست، گفت: مسئله تنها ویروس نیست مسئله سلامت است. سلامت یعنی سلامت جسم، روح، زندگی و حتی معنویت مردم است و همه باید سرجای خود باشد. روحانی افزود: اگر امسال بگویید مدارس تعطیل باشد و همه در خانه بمانند، ممکن است که البته من روی آن‌هم بحث دارم و قبول ندارم اما بگوییم نسبت به کرونا قدمی مثبت اما نسبت به‌سلامت قدم منفی است چراکه سلامت فقط بحث کرونا نیست. الآن هفت ماه است که بچه‌ها را در خانه نگه داشتیم درحالی‌که ماندن بچه‌ها در خانه افسردگی و مشکلات روحی و روانی ایجاد می‌کند.

صداوسیما با نشان دادن واقعیت‌ها، اضطراب و نگرانی خانواده‌ها را کم کند
روحانی ادامه داد: در کلاس‌هایی که ظرفیت کلاس ۴۰ نفره است و پروتکل‌های بهداشتی می‌گوید که برای آن کلاس ظرفیت کلاس ۲۰ نفره باشد، می‌توان کلاس را دو نوبته یا یک روز در میان برگزار کرد. همچنین می‌توان دانش‌آموزان کلاس را به دو گروه الف و ب تقسیم کرد که یک گروه امروز و گروه دیگر فردا به مدرسه بیایند. البته باید ورود به مدرسه با ماسک انجام شود و شست‌وشوی دست مرتب انجام شود و در این راه مدیران و معلمان مدرسه وظیفه سخت‌تر و سنگین‌تری بر دوش دارند. زیرا هم باید به دانش‌آموزان درس داده و مهارت‌آموزی کنند و هم باید با کرونا مبارزه کرده و هم‌زمان مواظب سلامت بچه‌ها باشند. رئیس‌جمهوری بابیان اینکه مدرسه از مهم‌ترین مکان‌هایی است که می‌توان به دانش‌آموز آموزش داد که چگونه با ویروس کرونا مبارزه کند، تأکید کرد: اینکه چگونگی مقابله با کرونا به دانش‌آموزان گفته شود خود یک درس است و امیدواریم مدارس کشور به بهترین وجه این موضوع را جلو ببرند. البته ممکن است خانواده‌ها دراین‌باره نگرانی داشته باشند که باید ما و مسئولان بهداشتی نگرانی آن‌ها رفع کنیم. صداوسیما می‌تواند با نشان دادن شست‌وشو و ضدعفونی کردن کلاس‌ها، فاصله اجتماعی، ‌ معلم و نظافت واقعیت را نشان داده و تا مردم اطمینان و اعتماد پیدا کنند. زیرا ما نمی‌خواهیم خانواده‌ها در اضطراب باشند. روحانی ادامه داد: ما به مردم می‌گویم مدرسه‌ها باز شد و کلاس‌ها و معلمان عزیز نیز آماده هستند. البته اگر دانش‌آموز مریض بود یا خانواده به کرونا مبتلا شد، دانش‌آموز نباید به مدرسه بیاید و در مدت ۱۴ تا ۱۵ روز از طریق تلویزیون، رادیو، ‌ شبکه شاد و فضای مجازی آموزش لازم را ببیند. اگر هم بعضی مدعی تعطیلی حضوری آموزش هستند با شبکه شاد و آموزش از طریق صداوسیما مردم را شاد کنیم.
هیچ کشوری به ما کمک نکرد
رئیس دولت تدبیر وامید گفت: نکته‌ای را به مردم می‌گویم شاید دردناک باشد و خوشایند برخی هم نباشد، ما ۷ ماه گذشته درروند مقابله با ویروس و سختی‌هایی که این ویروس برای کشور ایجاد کرد و در تحریم بودیم هیچ‌کس به کمک ما نیامد، آمریکا که ما را تحریم کرده است قصی القلب و شرورتر از این حرف‌ها است. رئیس‌جمهوری اظهار داشت: آمریکایی‌ها حتی در شرایط کرونا حاضر نشدند تحریم‌ها را بردارند، اگر آن‌ها انسانیت داشتند، اگر یک جو عقل داشتند و برای خود و تاریخ آمریکا کاری می‌خواستند انجام دهند، حتماً تحریم‌ها را لغو می‌کردند اما این کار نکردند و برعکس در این ۷ ماه گذشته تحریم‌ها و فشارهای جدید را بر ما تحمیل کردند، بیش از این هم می‌خواستند انجام دهند که موفق نشدند و شکست خوردند. روحانی ادامه داد:‌ آمریکایی‌ها که دشمن ما بودند، حتی یکی از کشورهای دوست ما هم نگفت «اگرچه با شما مراوده بانکی و غیر بانکی انجام دهم آمریکا به ما فشار می‌آورد، اما چون در شرایط کرونا سختی قرار داریم مقابل آمریکا می‌ایستیم دل به دریا می‌زنیم و برای انسانیت با شما کار می‌کنیم»؛ این اتفاق هم نیفتاد، این مسئله بسیار مهمی است.

معجزه ملت ایران
رئیس‌جمهوری تصریح کرد: معجزه ملت ایران در سه ماه اول مقابله با کرونا که تقریباً بسیاری از کسب‌وکارها تعطیل بود، رشد اقتصادی غیرنفتی منفی ۱.۷ درصد بوده است که با نفت کمی بیش از منفی ۳ درصد می‌شود، درحالی‌که رشد اقتصادی در کشورهای جهان منهای ۱۳ و ۱۴، منهای ۲۰، منهای ۱۵، منهای ۹.۵، منهای ۹.۹ درصد است، کم کشوری پیدا می‌شود که در سه‌ماهه اول سال ۹۹ تطبیق دهیم رشد اقتصادی آن‌ها مشابه رشد ایران باشد. کار بزرگی انجام‌شده است. در بخش کشاورزی حتی در ماه‌های سخت ابتدای سال رشد مثبت بوده است.

کادر درمان ایران هرگز ناتوان نمی‌شود
روحانی گفت: مردم ایران ملت بزرگی است حتی در مقایسه با ملت‌های دیگر و کشورهای پیشرفته در درمان کرونا موفق‌تر عمل کرده است، اقدامات پزشکان و پرستاران ایران پزشکان با کشورهای صنعتی آمریکا و اروپا قابل‌مقایسه شود، به کادر درمان کشور فشار آمده و باید کم شود که وزارتخانه این کار را خواهد کرد اما تعبیری که ضدانقلاب درباره کادر درمان ایران می‌گوید که «خسته و فرسوده و ناتوان شده‌اند» دروغ است.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.