انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
راهکارهای پیش روی بانک مرکزی برای کنترل نوسان قیمت‌ها
اوضاع اجتماع کرونازده به‌مثابه میدان مین
اثرگذاری هشتگ‌زدن بر جامعه
پیامدها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از مشکلات اقتصادی
اهداف و پیامدهای پیدا و پنهان سفر مصطفی الکاظمی به تهران
علامه تهرانی، یکی از چند چهره ممتاز فرهنگ ملی ماست
میرزا تقی‌خان در پطرزبورگ
برگـزاری مراسم عزاداری اگر باعث شیوع بیماری شود، نه‌تنها مستحب نیست، بلکه حرام است
غریبانه‌های آخرین پراید تولیدشده در ایران
راهکارهای نبـرد تن‌بـه‌تن با کـرونا
دلایل نوسان قیمت مسکن چیست؟
بورس با منطق اقتصادی هم خوانی ندارد
جامعه خواهان شفافیت در نظام قضایی است
واکنش دستیار قالیباف به ادعای میرسلیم علیه قالیاف
تارانتینو؛ عصیانگری در ردای سینما
ریشه‌ها، مزیت‌ها و مخالفت‌ها با توافق 25ساله ایران و چین
شرط بهبود اقتصاد کشور، اصلاح نظام بانکی و مالیاتی و حمایت از تولید است
پیام‌ حساسیت جامعه به یک حکم قضایی چیست؟
آیا دولت لبنان در حال فروپاشی است؟
انفجار بیروت و احتمال دخالت خارجی در لبنان
«برادران کارامازوف»؛ پرمحتواترین رمان داستایوفسکی
تاثیر تورم و گرانی مسکن بر اقتصاد و زندگی مردم
تأثیرکرونا بر نوسان بازارهای ایران و جهان
حساسیت جامعه نسبت به مشکلات کولبران
کوه دماوند؛ اموال عمومی یا وقفی؟
هویت شهروندی، پیش‌نیاز هویت ملی
وطــن عزیــز
تأثیر دلار بر تعیین‌ قیمت‌ کالاها
پیش‌شرط‌های کنترل قیمت‌ها
نقدی بر عملکرد نهادهای متولی فقرزدا در کشور
اعتراض چیست و اغتشاش کدام است؟
اصلاح‌طلبان چاره‌ای جز انتقاد از رفتار خود ندارند
یازده نکته درباره برگزار کردن یا نکردن کنکور
پیامد رابطه بین اسرائیل و امارات
بیشتر
کد خبر: 82390 | تاریخ : ۱۳۹۹/۵/۴ - 00:54
 واکنش دستیار قالیباف به ادعای میرسلیم علیه قالیاف
ستاره صبح بررسی می‌کند

واکنش دستیار قالیباف به ادعای میرسلیم علیه قالیاف

اشاره: سید مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در مجلس یازدهم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و دبیرکل سابق حزب موتلفه اسلامی، در هفته‌های اخیر در مصاحبه‌هایی علیه محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس موضع‌گیری کرده و مطالبی را گفته است. او که قبلا یکبار پس از انتخابات ریاست جمهوری سال96 گفته بود در عملکرد شهرداری تهران در دوران قالیباف خلاف‌هایی وجود داشته، اما بنا به مصلحت حزبی قرار شد آن را در رقابت‌های انتخاباتی افشا نکنیم، نخست روز 9 خرداد در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد گفت: «برخی افراد بوده‌اند که برای جلب آرای نمایندگان و همچنین پس گرفتن سؤال، طرح تحقیق و تفحص و استیضاح مجلس دهم جذابیت‌های مالی از خود نشان می‌دادند تا آرای نمایندگان را بخرند و این کار را می‌کردند. برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص 65 میلیارد تومان فقط به یک رئیس کمیسیون در مجلس پرداخت‌شده است». (نقل قول از همشهری) اشاره میرسلیم به طرح تحقیق و تفحص مجلس درباره تخلفات پرونده «املاک نجومی» شهرداری تهران در دوره قالیباف است که سه بار در مجلس دهم طرح و با آن مخالفت شد و برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مانند محمود صادقی، قاسم میرزایی‌نیکو، مصطفی کواکبیان و... این موضوع را ناشی از فشار لابی‌گری نزدیکان قالیباف در مجلس دانستند. محمود صادقی روز 24 اسفند 95 در نشست علنی مجلس (به نقل از برنا) گفت: «شهرداری تهران از ابتدای طرح این تحقیق و تفحص واکنش غیرمتعارفی از خود نشان داد و لابی ها و مذاکراتی را با همکاران آغاز کرد.» در واکنش به ادعای میرسلیم؛ سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری روز 20 خرداد 99 درخصوص رشوه ۶۵ میلیارد تومانی یکی از روسای کمیسیون‌های مجلس سابق گفت: «دستور رسیدگی به این ادعا صادرشده است و سازمان بازرسی کل کشور در حال بررسی است. اگر افراد از جرمی مطلع می‌شوند بهتر است به‌جای رسانه‌ای کردن به قوه قضاییه مراجعه کنند اما خود قوه قضاییه در این جرایم ورود کرده و آن را بررسی خواهد کرد.» اما میرسلیم روز 30 تیر در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا گفت: «وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رأی نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رأی نیاورده، تشکر می‌کند. تحقیق و تفحص مسئله‌ای نیست که از انجام شدنش ناراحت و یا از انجام نشدنش خوشحالی صورت گیرد. پس رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته بود.» موضوعی که با واکنش محمدسعید احدیان، دستیار سیاسی قالیباف همراه شد و وی گفت: «چون میرسلیم را جدی نمی‌گیرند، تهمت می‌زند.» گزارش پیش رو به جزئیات این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

یک نماینده مجلس یازدهم گفت: «باید طبق بررسی مشخص شود که چه خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است، طبق اسنادی که دارم نشان می‌دهد رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته که این تحقیق و تفحص، انجام نشود و رد شود.» به گزارش برنا، سیدمصطفی میرسلیم، نماینده تهران و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در رابطه با «دلیل انصراف خود از ریاست کمیسیون اصل نود» گفت: «طی نامه‌ای رسمی از کاندیدا شدن ریاست کمیسیون اصل نود انصراف دادم، کسانی که داوطلب شدند را هیئت‌رئیسه به‌یک‌باره معرفی کرد درحالی‌که باید امتیازدهی از سوی هیئت‌رئیسه برای ریاست کمیسیون اصل نود شکل می‌گرفت و برای فردی که مناسب ریاست کمیسیون است، رأی‌گیری می‌شد. کاندیداهای ریاست کمیسیون اصل نود همگی واجد شرایط بودند و هیچ مشکلی با آن‌ها ندارم. من با طرز کار هیئت‌رئیسه مشکل‌دارم که به آن‌ها تذکر دادم. به خاطر گله‌مندی از هیئت‌رئیسه از نامزدی ریاست کمیسیون اصل نود انصراف دادم، این برخورد هیئت‌رئیسه بی‌دلیل بود.»

عجله‌ای نداریم!
میرسلیم در پاسخ به انتقادهایی که او را فردی منزوی در مجلس یازدهم معرفی می‌کنند، گفت: «من منزوی نیستم؛ مجلس تازه شروع به‌کار کرده است. انزوا در مجلس مفهومی ندارد، باید دید نمایندگان در کمیسیون‌ها چه فعالیت‌ها و اقداماتی انجام می‌دهند و حاصل و تبعات آن در صحن و جامعه چگونه می‌شود. تازه کارمان در مجلس را شروع کرده‌ایم برخی از کمیسیون‌ها هنوز تشکیل نشده‌اند؛ عجله‌ای نداریم.» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم موفقیتش در هیئت‌رئیسه بیان کرد: «در انتخاب هیئت‌رئیسه فعالیت‌هایی که از قبل مجلس انجام گرفت منجر به انتخاب چنین هیئت‌رئیسه‌ای شد. طبق قواعد هیئت‌رئیسه را محترم می‌شمارم، قواعد مردم‌سالاری را نمی‌توان نادیده گرفت و اعتراض کرد. نمایندگان، هیئت‌رئیسه فعلی را انتخاب کردند و در این یک سال هم امیدوارم هیئت‌رئیسه موفق باشد اگر هم توقعات نمایندگان را برآورده نکردند، بحث دیگری است.»

رشوه ۶۵ میلیاردی
میرسلیم در رابطه با رشوه ۶۵ میلیاردی و تفحصی که معلق شد و اظهارات خود دراین‌باره، گفت: «همه مدارک را به دستگاه قضایی ارجاع داده‌ام و پیگیری‌ها از جانب آن‌ها انجام می‌شود. اصل موضوع به تحقیق و تفحص زمان حضور قالیباف در شهرداری برمی‌گردد، وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رأی نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رأی نیاورده، تشکر می‌کند. موضوع تحقیق و تفحص مسئله‌ای نیست که از انجام شدنش ناراحت و یا از انجام نشدنش خوشحالی صورت گیرد. باید طبق بررسی مشخص شود که چه خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است، طبق اسنادی که دارم نشان می‌دهد رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته که این تحقیق و تفحص، انجام نشود و رد شود. حدود ۴۰۰ تحقیق و تفحص در مجلس قبل انجام‌گرفته که تعداد کمی از آن‌ها به نتیجه رسیده است. این تحقیق و تفحص‌ها را بررسی خواهیم کرد و طبق اولویت و اهمیت به آن می‌پردازیم.»

اظهارات قبلی میرسلیم
مصطفی میرسلیم، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مجلس در مردادماه سال 96 درباره حواشی انتخاب نامزد اصلح توسط جمنا و اصولگرایان و همچنین انصراف محمدباقر قالیباف به روزنامه ایران گفته بود: «در انتخابات ریاست جمهوری گذشته تمایل «جمنا» این بود که ما کنار برویم اما شورای مرکزی حزب این تصمیم را نگرفت و ما هم به رقابت ادامه دادیم. بنده در این رابطه هم اصلاً با آقای قالیباف صحبت نکردم. چون آقای قالیباف را قبول نداشتم. شخصاً به دلیل برداشتی که از مجموع عملکرد ایشان دارم اعتقادی به نامزدی آقای قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ندارم.» میرسلیم در این گفت‌وگو درباره مجموع عملکرد و تخلفات قالیباف در دوره‌ای که در شهرداری تهران مشغول بود به روزنامه ایران به این نکته هم اشاره‌کرده بود: «در مورد عملکرد شهرداری که در رأس آن آقای قالیباف است، خلاف‌هایی وجود دارد که باید رسیدگی شود. برخی دوستان، هم‌نظر بودند اما تصمیم‌گیری جمع این شد که وقتی در یک جبهه کار می‌کنیم، نباید تفرق ایجاد کنیم؛ شما الان رقیب اصلی دارید که باید به آن بپردازید و اذهان عمومی را متوجه او کنید. شخصاً همیشه موضع خود را کتباً و شفاهاً نسبت به عملکرد شهرداری و شخص شهردار اعلام کرده‌ام. همیشه اعتقاد داشتم باید با تخلف از ریشه برخورد کرد. اما در آن شرایط حساس انتخاباتی شورای مرکزی حزب که نشان‌دهنده عقل جمعی است تصمیم گرفت به این موضوع (تخلفات قالیباف) ورود نکند و بنده هم تمکین کردم. زیرا تصمیم ما در آن شرایط این بود که تفرقه در جبهه خودمان ایجاد نشود. حزب به عهده من این وظیفه را نگذاشت که یک‌باره به همه مفاسد از ریزودرشت بپردازم، من شخصاً علاقه‌مند بودم بگویم که اینجاوآنجا چه مفاسدی هست؛ اما در شورای مرکزی حزب من را مجاب کردند که طرح این موضوعات به‌صورت درهم یعنی جبهه فرعی باز کردن؛ نباید این کار را انجام دهیم. اما اگر قالیباف برنده انتخابات ریاست جمهوری می‌شد مؤتلفه را فکر نمی‌کنم؛ اما من قطعاً خودم را سرزنش می‌کردم.»

پیگیری قضایی قالیباف
دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف از پیگیری دستگاه قضا درخصوص آنچه او، آن را «تهمت ناروا» نامیده، خبر داده است. به گزارش تابناک، محمد سعید احدیان، دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف، در حساب توییتری خود نوشت: «معنی ندارد، چون کسی را جدی نمی‌گیرند برای دیده شدن یک روز با بی‌بی‌سی مصاحبه کند و روزی دیگر تهمت بزند. مسئولین قضایی در حال پیگیری تهمت‌های ناروای آقای میرسلیم به رئیس و برخی دیگر از نمایندگان مجلس هستند. منتظر اعلام نتیجۀ فوری دستگاه قضایی هستیم.» پیش‌ازاین مصطفی میرسلیم به طرح ادعا‌هایی ازجمله رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به یک رئیس کمیسیون مجلس سابق برای تعویق طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دوره قالیباف پرداخته بود.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.