انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
پایان مراحل ساخـت و آزمایش واکسن کرونا در روسیه
فتوای مهم آیت‌الله سیستانی درباره کرونا
شکل‌گیری موج سوم کرونا در کشور با برگزاری کنکور و مراسم عزاداری محرم
روحانی یک‌طرف؛دیگران طرف دیگر
افزایـش 90درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در صورت عدم رعایت پروتکل در ایام محرم
ناهماهنگی، سوءمدیریت و اختلاف‌نظر؛ دلیل جهش قدرتمند کرونا
سخنان بی‌پرده شهردار تهران درباره مشکلات پایتخت در روزهای کرونایی
روس‌ها در آستانه تولید انبوه واکسن کرونا
تحویل دارو و تجهیزات کرونا به وزارت بهداشت توسط ستاد فرمان امام
سرطان سینه، قاتل خاموش
آقای روحانی آیا برگزاری مراسم‌ها باعث مرگ‌ومیر بیشتر نمی‌شود؟
آقای روحانی آیا حفظ جان مردم مهم است یا برگزاری کنکور و مراسم عزاداری؟
آقای وزیر بهداشت، مسئولیت برگزاری یا عدم برگزاری عزاداری ها اکنون با شماست
برگزاری سه کنکور سراسری، مانند بمب کرونا خواهد بود
آنچه در خرداد کاشتیم در تیرماه درو کردیم
تولید وتوزیع 2 داروی ضد کرونا در ایران گامی مثبت برای مقابله با کرونا
سایه سنگین کرونا بر سر جهان و ایران
راهکارهای نبـرد تن‌بـه‌تن با کـرونا
برگزاری سه کنکور سراسری، مانند بمب کرونا خواهد بود
سرطان سینه، قاتل خاموش
سیزده استان در وضعیت قرمز و نارنجی
سخنان بی‌پرده شهردار تهران درباره مشکلات پایتخت در روزهای کرونایی
آقای روحانی آیا حفظ جان مردم مهم است یا برگزاری کنکور و مراسم عزاداری؟
ناهماهنگی، سوءمدیریت و اختلاف‌نظر؛ دلیل جهش قدرتمند کرونا
روس‌ها در آستانه تولید انبوه واکسن کرونا
تخطی از نکات بهداشتی در مراسم محرم ممکن است به افزایش تلفات کرونا بینجامد
ضرورت اقناع فرهنگی برای تقویت شور و شعور به‌منظور جلوگیری از خطر کرونا در ایام محرم
شکل‌گیری موج سوم کرونا در کشور با برگزاری کنکور و مراسم عزاداری محرم
آقای روحانی آیا برگزاری مراسم‌ها باعث مرگ‌ومیر بیشتر نمی‌شود؟
آنچه در خرداد کاشتیم در تیرماه درو کردیم
افزایـش 90درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در صورت عدم رعایت پروتکل در ایام محرم
25 استان در وضعیت قرمز و هشدار
آقای وزیر بهداشت، مسئولیت برگزاری یا عدم برگزاری عزاداری ها اکنون با شماست
اوضاع خوب نیست، زیرا وضعیت کل کشور قرمز است
روحانی یک‌طرف؛دیگران طرف دیگر
تحویل دارو و تجهیزات کرونا به وزارت بهداشت توسط ستاد فرمان امام
اگر شیوع کرونا افزایش یابد، زیرساخت‌های درمانی پاسخگو نخواهد بود
فتوای مهم آیت‌الله سیستانی درباره کرونا
25 میلیون مبتلا؛ 35 میلیون در نوبت ابتلا
پایان مراحل ساخـت و آزمایش واکسن کرونا در روسیه
بیشتر
کد خبر: 82266 | تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۱ - 14:27
زنگ خطر کرونا در 13 استان به صدا درآمده
گزارش

زنگ خطر کرونا در 13 استان به صدا درآمده

اشاره: کرونا دوباره در ایران اوج گرفته به‌گونه‌ای که در 24 ساعت منتهی به دوشنبه 162 نفر جان خود را از دست دادند که از ابتدای شیوع کرونا بی‌سابقه بوده است. همچنین 12 استان‌ کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند و زنگ خطر ابتلا به کرونا در تهران نیز دوباره نواخته شده است. تعداد بیماران در وضعیت شدید روز گذشته از مرز 3000 نفر گذشت. این در حالی است که تعداد بیماران بدحال بستری‌شده همچنان در حال افزایش است. سخنگوی دولت دیروز گفت که نمی‌توانیم دوباره کسب‌وکارها را تعطیل کنیم اما معاون وزیر بهداشت گفت: بازگرداندن برخی محدودیت‌ها اجتناب‌ناپذیر است. در حال حاضر برای رهایی از کرونا باید موارد بهداشتی را رعایت کنیم، ماسک بزنیم و از ترددهای غیرضروری اجتناب کنیم.

ستاره صبح-

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران گام‌های مؤثری را در تولید واکسن کووید ۱۹ برداشته و به‌زودی فاز آزمایش انسانی این واکسن آغاز می‌شود.
سعید نمکی روز گذشته در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی دارویی فارمکس ۲۰۲۰ در وزارت بهداشت افزود: خبر خوش ما برای مردم این است که خوشبختانه گام‌های مؤثری در تولید واکسن کووید ۱۹ در کشور برداشته‌شده است. در چهار ماه گذشته به‌طور نزدیک فعالیت دانشمندان ایرانی را در تولید این واکسن دنبال کرده‌ام. نتایج بسیار امیدوارکننده است. آزمودن حیوانی این واکسن با موفقیت طی شده و به‌زودی فاز کلینیکال ترایال آزمودن انسانی این واکسن آغاز می‌شود.نمکی گفت: اپیدمی کووید ۱۹ گرچه بلای بزرگی برای دنیا بود اما درس‌های بزرگی هم به ما داد تا بدانیم ناآگاهی‌های انسان باوجود ادعای بزرگ چقدر زیاد است و کشورهای بزرگ به‌رغم بضاعت‌ها و قابلیت‌ها چندان هم قدرتمند نیستند. در بحران کرونا توانستیم ظرف ۶۰ روز از واردکننده مایحتاج و اقلام موردنیاز حفاظتی و درمانی به صادرکننده مطرح این اقلام تبدیل شویم.
 
کرونا در ایران
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.سیما سادات لاری روز گذشته درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر روز 10 تیر ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلابه کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ رسید.معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبودیافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۰۴۹ نفر از بیماران مبتلابه کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.لاری بیان کرد: تاکنون یک‌میلیون و ۶۶۶ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام‌شده است.وی گفت: استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.وی افزود: توصیه اصلی وزارت بهداشت به مردم رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به‌خصوص استفاده از ماسک بیرون از خانه، استفاده نکردن از ماسک هم خود افراد را در معرض بیماری قرار می‌دهد و هم تضییع حقوق دیگران است.
 
 افزایش موارد بستریِ 
بدحال و جوانِ کرونا
معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بروز و فوتی کووید-19 در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب‌ناپذیر است و همان‌طور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به‌علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان‌هایی که درخواست داشتند با محدودیت مجدد مواجه شده‌اند.دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه مجبور هستیم بازگشایی‌ها را انجام دهیم، گفت: اما وقتی بازگشایی‌ها انجام می‌شود باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم؛ اخیراً یکی از عواملی که منجر به مرگ‌ومیر شده با توجه به فاصله یک‌ماهه از تعطیلات عید فطر و برگزاری جشن‌ها در برخی استان‌ها مانند خوزستان، هرمزگان،‌ بوشهر، کردستان،‌ کرمانشاه و آذربایجان که پیک‌های بیماری هم در آن‌ها است، سبب شده است که به آمار ۱۶۲ مرگ در روز (آمار روزانه فوتی‌های کرونا در روز گذشته) برسیم. حتی اگر آمار مرگ‌ومیر روزانه به عدد ۱۰۰ هم برسد باز سالانه حدود ۳۶ هزار مرگ را به دنبال خواهد داشت.
 
۱۴ ماه دیگر واکسن کرونا می‌آید
وی در ادامه اظهار کرد: در خوش‌بینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها، ۱۲ الی ۱۴ ماه دیگر ممکن است واکسن کووید ۱۹ در دسترس باشد. درصورتی‌که اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد که بعید به نظر می‌رسد؛ با این ویروس و این میزان فوتی روبه‌رو خواهیم بود.معاون کل وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هیچ عامل ویروسی تاکنون در این مدت کوتاه کشته نداده است، خاطرنشان کرد: کرونا شوخی‌بردار نیست و جدی آدم می‌کشد. اخیراً موارد بستری مبتلایان بدحال و جوان افزایش‌یافته است و همه این‌ها یک زنگ خطر و هشداری است و مردم نباید این معضل را شوخی بدانند.
 
زنگ خطر کرونا در تهران
وی در پاسخ به این سؤال که معنای افزایش موارد بستری ناشی از کرونا نسبت به موارد ترخیص شده در تهران چیست؟ گفت: این‌یک علامت خطر بزرگی است. تقریباً از اواسط هفته چهارم فروردین تعداد بستری‌ها در تهران و اکثر شهرهایی که پیک داشتند مانند استان گیلان،‌ قم،‌ گلستان، یزد و سمنان کاهش‌یافته و برآیند ماندگاری در بیمارستان‌ها کاهش‌یافته بود، اما اکنون ما فرصت نمی‌کنیم بستری‌های قبلی را مرخص کنیم تا بستری‌های جدید را پذیرش کنیم.
 
64 جان‌باخته کادر درمان 
در بیمارستان‌های دولتی
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه با یک ضایعه عمیق مواجه هستیم، تصریح کرد: تا الآن فقط در بیمارستان‌های دولتی ۱۵ هزار و ۸۴ نفر علائم بیماری کووید ۱۹ پیدا کردیم و تا دیروز صبح ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی با آزمودن مثبت کرونا مواجه شدند، این در حالی است که ۶۴ نفر دکتر و پرستار و پیراپزشک تنها در بیمارستان‌های دولتی جان خود را ازدست‌داده‌اند. متأسفانه بر اساس مشاهداتم تنها در بیمارستان بوکان ۴۰ نفر در قرنطینه بودند. برخی از این عزیزان مدت‌ها است که کودکان و پدر و مادر خود را ندیده‌اند.حریرچی تأکید کرد: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب‌ناپذیر است. همان‌طور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون ۶ استان به‌علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند. این محدودیت‌ها در استان‌هایی مانند آذربایجان غربی اعمال‌شده است و مساجد، سینماها، مدارس و... با این اختیارات تعطیل‌شده است.
 
ماسک بزنید
وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد،‌ مهم‌ترین اقدام محافظتی مردم را استفاده از ماسک خواند و تصریح کرد: به‌محض خروج از خانه باید از ماسک استفاده کنند. رعایت نکات بهداشتی، بازی نکردن با ماسک و... بسیار مهم است. از مردم می‌خواهم به‌هیچ‌عنوان از منزل خارج نشوند مگر اینکه خروج از خانه باهدف اقتصادی باشد.
modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.