انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
قاضی منصوری از دادسرای فرهنگ و رسانه تا سنگ‌فرش‌های بخارست!
پاسخ به منتقدان دولت به روایت آمارها
پیامدهای پرهزینه ارجاع دوباره پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت
ادامه اما و اگرها درباره مرگ قاضی منصوری در بخارست
آیا گزارش آژانس علیه ایران، پرونده هسته‌ای را به شورای امنیت خواهد برد یا خیر؟
پرد‌ه برد‌اری از رشوه 200 میلیارد‌ تومانی
عدم همکاری با بازرسان
شفافیت، زمینه‌های فساد را از بین می‌برد
جزییات تازه درباره متهمان فراری پرونده اکبر طبری
آیا برای ایران، رئیس‌جمهور دموکرات یا جمهوری‌خواه فرق دارد؟
برجـام، قربانـی زیاده‌خواهی دوسویه شد!
چه باید کرد تا پرونده ایران به شورای امنیت نرود؟
مرگ مشکوک غلامرضا منصوری قاضی فراری در بخارست
نتیجه «مذاکره» در روابط خارجی، بهتر از تهدید است
دور تازه رویارویی
چرا قضاتی مثل منصوری و قاسم‌زاده‌، «قانون‌گریز» و «قانون‌ستیز» شدند؟
تأثیر کووید -19 برافزایش خطر جنگ بین کشورها
ارتش باید هوشیار و بدون هیاهو باشد
دستگاه دیپلماسی نباید نسبت به پیشنهاد تازه مذاکره ترامپ بی‌تفاوت باشد
استفاده از ماسک در مناطق قرمز اجباری می شود
یک هفته برای لغو خرید خودرو خارجـی مهلت اصـلاح داریـد
مبارزه با فساد بدون ملاحظه ادامـه یابد
افزایش فـشاردیپلماتیک
مذاکره با ایران؛ برگ برنده و حلقه نجات ترامپ
تلاش ایران برای گسترش نفوذ در اقیانوس هند
دستورات مهم رئیس جمهور در خصوص کنترل ارز، مسکن و کرونا
راه‌حل عبور از بحران‌ها و تحریم‌ها، سیاسی است یا اقتصادی؟
روسای کمیسیون‌های مجلس شمشیر علیه دولت را از رو بسته‌اند
حرکت پمپئو در سازمان ملل متحد علیه ایران ناکام می‌ماند
ایالات‌متحده و ایران و بازخوانی دو پرونده قتل عام در هوا
مهمانی‌ها، عروسی‌ها و تجمعات منشا گرفتاری ابتلا به کروناست
در جنگ احتمالی سوم لبنان، اسرائیل با موشک‌های مرگبار حزب‌الله روبرو می‌شود
احتمال حذف قاضی منصوری توسط یک باند مخوف در قوه قضائیه
جزییات تازه از سقوط هواپیمای اوکراینی
هزینه نافرمانی در اجرای پروتکل‌های درمانی کرونا، جبران‌ناپذیر است
آیا اعضای دائم شورای امنیت از قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران حمایت خواهند کرد یا خیر؟
تهاتر ملک ؛ پرداخت رشوه
نباید به روسیه و چین و نتیجه انتخابات آمریکا دل بست
واکنش‌ها به حادثه سایت اتمی نطنز
ایران هنوز فرصت‌های زیادی برای مذاکره دارد
روحانـی و ظریـف زیر تیـغ مجلـس
پول‌شویی میلیاردی؛ جعل اسناد
اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 حضور به هم نرسانند، حذف خواهند ‌شد
پس‌لرزه‌های رفتار تازه‌واردها به مجلس علیه وزیر خارجه
تهد‌ید‌ علیه کشور را می‌توان با تغییر سیاست‌ها د‌ر د‌اخل و خارج د‌ور کرد‌
استعفای عارف کار درستی بود
هزینه رفتار مخالفان دیپلمات برجسته ایرانی برای حاکمیت
مخالفان دولت موضع خود را درباره پیامدهای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت مشخص کنند
واریز ۲۳۱ میلیون تومان به‌حساب نمایند‌‌گان!
هشدارهای حسام الد‌ین آشنا
بیشتر
کد خبر: 82260 | تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۱ - 01:21
تهاتر ملک ؛ پرداخت رشوه
پرده‌ای دیگر از فساد اکبر طبری کنار رفت

تهاتر ملک ؛ پرداخت رشوه

اشاره: روز گذشته هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری، معاون اجرایی دستگاه قضایی در دوره ریاست صادق لاریجانی برگزار شد. در این جلسه نماینده دادستان از بخشی از اتهامات اکبر طبری و دیگر متهمان پرده برداشت و گفت: «او خانه‌های لوکس در ولنجک (شمال تهران) دارد که تعدادی از آن‌ها کشف و پرونده‌اش مفتوح است.» دانیال زاده هم در این جلسه گفت: «با اکبری طبری ملک تهاتر کردم و به حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور رشوه دادم.» ازجمله نکات مهم که در این جلسه مطرح شد این بود که طبری بدون اینکه املاکی وجود داشته باشد آن‌ها را کارشناسی کرده و میلیاردها تومان پول دریافت کرده است. دراین‌ارتباط محمدباقر صدوقی یکی از متهمان گفت: «بیش از 10 میلیارد به طبری پرداخت کردم.» همچنین در این جلسه دادگاه ماجرای تهاتر ملک کریم‌خان با 3 واحد در برج روما مطرح شد و گفتنی‌های دیگر ... گزیده‌ای از این جلسه مهم دادگاه برگرفته از میزان در ادامه می‌آید.

ستاره صبح-

هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم اکبر طبری و سایر متهمان در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد. دادگاه از متهم دانیال زاده خواست برای ارائه توضیحات در جایگاه قرار گیرد. متهم دانیال زاده ضمن قرارگیری در جایگاه، گفت: پرونده‌ای که به خاطر آن در اینجا ایستاده‌ام، مربوط به پرونده‌ طبری است. ۵۹ مبایعه‌نامه وجود دارد و ۵۹ نفر از من ملک خریداری کردند که به دادگاه تقدیم می‌شود.
رئیس دادگاه خطاب به متهم دانیال زاده گفت: فیلمی که پخش شد جزئی از دلایل بوده و شما اکنون برای توضیحات در خصوص آن در جایگاه قرار گرفتید. دانیال زاده گفت: در سال ۹۵ به حسین فریدون رشوه دادم و تصاویری که پخش شد مربوط به این پرونده نبود. در پایان سال ۹۰ منزلی را با طبری تهاتر کردم. اصلاً طبری راندیدم، در پایان سال ۹۱ یک روز طبری را ۲۲ بهمن که از خانه بیرون می‌آمد دیدم، خواهش می‌کنم ۵۹ قولنامه و مبایعه‌نامه بررسی شود، چراکه عین ۵۹ نفر را حتی در محضر هم ندیده‌ام. تهاتری که طبری انجام داده با مباشر من بوده و با من نبوده است. نماینده دادستان گفت دانیال زاده ارز کشور را برای لوازم بهداشتی گرفته است و هیچ‌وقت کالای غیرمجاز یا دست‌دوم وارد نکرده‌ام. نماینده دادستان در واکنش به دفاعیات متهم دانیال زاده گفت: من از وزارت اطلاعات نقل کردم. شخصی واحدی خریده و به‌واسطه صحبت‌های آن فرد می‌گویند گران‌فروشی یا ارزان‌فروشی کرده‌ایم، وقتی منزلی را از من ۲۳ میلیارد تومان خرید گرفتار شد، ۳ میلیارد بدهکار بود که آن را بخشیدم.
نماینده دادستان گفت: در جلسات گذشته ۴ محور را ترسیم و ۳ محور را تبیین کردیم که یک محور مانده است؛ لذا لازم می‌دانم مسائلی را توضیح دهم و با توجه به حضور مطلعین در جلسه دادگاه از دادگاه اجازه می‌خواهم هرکجا لازم بود مطلعین در جایگاه قرار گیرند و توضیح دهند. 
قهرمانی نماینده دادستان اظهار داشت: در تاریخ ۱۱ بهمن ۹۰ متهم طبری در معاوضه‌ای با رویکرد پولشویانه ملک ارزان‌قیمت خود را با اختلاف قیمت ۹ میلیاردی با واحد‌های رو ما معاوضه می‌کند. طبری گفته ملک کریم‌خان متری ۲۰۰ میلیون است و از رو ما هم گران‌تر بود. یکی از متهمان پرونده محمدباقر صدوقی است؛ صدوقی در قالب قرارداد کارشناسی املاک بیش از ده میلیارد به طبری واریزی داشته است حال‌آنکه در برخی موارد اصلاً ملکی وجود نداشته و اقدامات صورت گرفته صرفاً به‌منظور پول‌شویی بوده است. متهم طبری از صدوقی می‌خواهد ملک کریم‌خان را بخرد؛ تقاضا دارم آقای صدوقی در جایگاه قرار گیرد و به این سؤال پاسخ دهد که طبری از او در مورد ملک کریم‌خان چه درخواستی داشته است.

اظهارات متهم صدوقی
دادگاه قاضی خطاب به متهم محمدباقر صدوقی گفت در جایگاه قرار گیرید. صدوقی با قرار گرفتن در جایگاه متهم گفت: طبری باوجودآنکه کارشناسی رسمی دادگستری درزمینه املاک نبوده و صرفاً کارشناس سنجش ارزش لوازم‌خانگی واداری بوده، از سال ۸۳، هزار مورد کارشناسی برای ما انجام داده که من فتوکپی آن‌ها را به ضابطین تحویل داده‌ام. طبری در سال ۸۵ یا ۸۶ ملکی را از من در کامرانیه خرید و ملک کریم‌خان را به‌عنوان ثمن آن معرفی کرد. طبری گفت آن ملک را فردی به نام «کاکاوند» می‌سازد و شما برای بازدید به آنجا مراجعه کنید؛ پس از بازدید متوجه شدیم که قیمت موردنظر آن‌ها دو میلیارد و خورده‌ای است که گفتیم ارزش ندارد. خود طبری ملک خودش را کارشناسی کرده و به ما ارائه داده بود؛ علی‌ای‌حال ملک کریم‌خان را که به ما پیشنهاد داد معامله ما صورت نگرفت.

ماجرای ملک کامرانیه
صدوقی گفت: در مورد ملک کامرانیه از من به ناحیه ۳ ونک شکایت کردند و مجبور شدم ملک کامرانیه را به مبلغ ۳ میلیارد و خرده‌ای از طبری خریداری کنم. این در حالی است که ملک کریم‌خان را خود طبری کارشناسی کرده بود حال‌آنکه اصلاً کارشناس نبود و کد کارشناسی نداشت.  در ادامه جلسه دادگاه قهرمانی، نماینده دادستان گفت: سازنده ملک کریم‌خان از پیمانکاران قوه قضاییه بوده است و طبری کار‌های عمرانی قوه قضاییه را به وی می‌سپرد که در این زمینه که آیا در این روند تشریفات قانونی رعایت شده تحقیقات در حال انجام است. نماینده دادستان گفت: «خادمی گل بیشه» از ملازمان دانیال زاده بوده و چه در پرونده‌های ثبتی و چه در پرونده‌های شهرداری خادمی گل بیشه در جریان بوده است. آقای خادمی گل بیشه در جایگاه حاضر شود و در مورد موارد فوق‌الذکر توضیح دهد.
اظهارات خادمی گل بیشه
قاضی خطاب به خادمی گل بیشه گفت در جایگاه برای ادای توضیحات حاضر شود. قاضی خطاب به خادمی گفت: خود را معرفی کنید.
خادمی گل بیشه گفت: محمدحسین خادمی گل بیشه هستم؛ قسمتی از کار‌های ساختمانی و شهرداری دانیال زاده را انجام می‌دادم؛ در مورد مشکل بانک ملی که برای دانیال زاده به وجود آمده بود از زبان طبری شنیدم با آقای شایان هماهنگی صورت گرفت و مشکل حل‌شده است. همچنین در مورد بدهی دانیال زاده به بانک تجارت، به‌واسطه هماهنگی‌هایی که طبری انجام داد مشکل حل شد. 
نماینده دادستان گفت: خادمی گل بیشه نام فردی در شعبه فردوسی بانک ملی را برد که تسهیلات بی‌ضابطه به دانیال زاده داده است. وی بعد‌ها به عضویت هیئت‌مدیره بانک ملی درآمده و پیگیر امور دانیال زاده بوده است. خادمی گل بیشه تصریح کرد: دانیال زاده در مورد ساختمان پاسداران تغییر نقشه خواسته بود، با هماهنگی که طبری با شهرداری منطقه یک صورت داد من برای دریافت تسهیلات مراجعه کردم، همچنین طبری برای تسریع در صدور سند‌های مالکیت ساختمان «روما» اقداماتی انجام داد. قهرمانی خطاب به خادمی گفت: شما در اظهاراتتان تأکید داشتید اگر طبری نبود، امور دانیال زاده پیش نمی‌رفت. خادمی گفت: اگر طبری هماهنگی و راهنمایی نمی‌کرد مشکلات دانیال زاده حل نمی‌شد. قاضی خطاب به خادمی گفت: توضیح دهید چه اموری را هماهنگ می‌کردید؟ متهم خادمی گفت: یکی همین بانک ملی و آقای شایان بود، بعدازآنکه در سال ۹۵ مشکلی برای دانیال زاده پیش آمد کارهایش پیش نمی‌رفت.

ملک فلورا
قهرمانی گفت: دانیال زاده ملک فلورا را به طبر‌ی تقدیم می‌کند، اما با یک شگرد پولشویانه طبری از مهر صادقی می‌خواهد ملک را ۱۵ میلیارد از دانیال زاده بخرد. طبری مبایعه‌نامه آن را با دست خط خودتنظیم می‌کند. متهم طبری در جریان تحقیقات در دادسرا مدعی شده بود از تنظیم مبایعه‌نامه بین مهر صادقی و دانیال زاده اطلاعی ندارد، اما در جریان جلسه قبلی دادگاه وقتی مستندات ما را مشاهده کرد اعلام کرد که بله این مبایعه‌نامه را من نوشته‌ام. همکاران بنده تصاویر انکار طبری در مورد تنظیم مبایعه‌نامه را که در دادسرا مدعی آن شد نشان دهند. در ادامه جلسه دادگاه کلیپی با موضوع فوق‌الذکر پخش شد. در این کلیپ طبری مدعی بود در قرارداد ساختمان کناری فلورا بین مهر صادقی و دانیال زاده حضور نداشته است و مبایعه‌نامه‌ای در این زمینه وجود ندارد. در ادامه کلیپ طبری می‌گوید اگر مبایعه‌نامه وجود داشت باید مجازات شود. در ادامه کلیپ نشان داده می‌شود که طبری به تنظیم مبایعه‌نامه توسط خود اعتراف می‌کند و وقتی با این سؤال مواجه می‌شود که چرا منکر این قضیه بوده است گفت: اشتباه کردم. نماینده دادستان بیان کرد: طبری مبایعه‌نامه را با خود برده و به خاطر همین انکار می‌کرده است، بعد که متوجه این مبایعه‌نامه می‌شویم به وجود آن اقرار می‌کند.

گزارش سازمان اطلاعات سپاه
در مورخ 26/11/95 گزارشی از سازمان اطلاعات سپاه به دادسرا ارائه می‌شود که در آن آمده ارتباطات نامتعارفی میان طبری و دانیال زاده وجود دارد، در بازرسی از دفتر دانیال زاده فایل‌های گزارش کارشناس دادگستری وجود داشته است که به‌این‌علت ظن گران‌نمایی وجود دارد. وی افزود: طبری ۳ واحد در برج «رو ما» را از دانیال زاده گرفته و ملک کریم‌خان را به او داده است. در گزارش گفته‌شده یکی از متهمین اقتصادی به نام «رستمی صفا» با دانیال زاده در ارتباط بوده است؛ دادستان تهران شخصاً از طبری تحقیق می‌کند و طبری در ۱۱ صفحه اظهاراتش را می‌گوید و پس از مدتی پرونده به شعبه ۱۵ بازپرسی ارجاع می‌شود. قهرمانی تصریح کرد: بازپرس که علیزاده یکی از متهمان است از طبری در ۷ صفحه تحقیق می‌کند و طبری می‌گوید با دانیال زاده معامله کردم و مبایعه‌نامه دارم. بازپرس موضوع را به هیئت ۳ نفره کارشناسی ارجاع می‌دهد و قرار می‌شود ملک را کارشناسی کنند. پس از بررسی مشخص کردند ۳ واحد برج رو ما ۱۱ میلیارد تومان و ملک کریم‌خان ۱۳ میلیارد تومان ارزش دارد. در این گزارش طبری طلبکار می‌شود و دست‌نویسی می‌دهد و می‌گوید بر اساس سال ۸۸ ارزیابی کنید و متأسفانه هیئت کارشناسی بر اساس سال ۸۸ و خلاف واقع گزارش می‌کنند و طبری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان طلبکار می‌شود. آن هیئت کارشناسی برفرض تکمیل بودن ملک، کارشناسی‌اش خلاف واقع است، کارشناسان در پرونده‌های دیگر نیز همین اقدامات را انجام داده‌اند و متهم هستند. بازپرس پرونده پس از مشاهده گزارش کارشناس منع تعقیب را صادر می‌کند، این قرار در حالی صادرشده که سازمان اطلاعات سپاه اذعان داشته گزارشش گزارش بدوی بوده و نیاز به گزارش تکمیلی دارد، اما حتی یک تحقیق از دانیال زاده و مشایخ انجام نمی‌شود و هیچ استعلامی صورت نگرفته است. در جریان تحقیقات منزلی از طبری در ولنجک کشف می‌کند و وقتی از آن منزل بازرسی صورت می‌گیرد، مشاهده می‌شود پیش‌نویس قرار علیزاده در آنجا با تاریخ دیگری وجود دارد و معلوم شد بازپرس قرار را به طبری ارسال می‌کرده و چند پیش‌نویس قرار دیگر ازجمله مربوط به برادر طبری نیز وجود داشته است، فردی به نام کریم پور در معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه در زمان طبری حضورداشته که موارد شفافی را بیان و اذعان داشته وقتی پرونده طبری تشکیل شد طبری به او گفته خودت یا یک کارشناس ملک کریم‌خان و برج رو ما را کارشناسی کنید و برای کارشناسی فردی به نام «فریدون آذری» را برای بررسی ملک به آنجا می‌فرستند. نماینده دادستان گفت: اعمال‌نفوذ طبری و پذیرش نفوذ از سوی علیزاده به اینجا می‌رسد که پرونده دانیال زاده و طبری به منع تعقیب منجر شود.

ماجرای خانه‌های لوکس زعفرانیه
قهرمانی نماینده دادستان اظهار داشت: وکیل طبری می‌گوید اگر ملک رو ما برای طبری بود چرا آن را تصرف نکرده است؛ که باید بگویم طبری املاک زیادی داشته که در آن‌ها باز نکرده است. برای نمونه در خیابان طاهری زعفرانیه طبری یک ملک فوق لوکس دارد که هنوز درش را باز نکرده و پرونده آن مفتوح است. همچنین طبری چندین واحد لوکس در کیش دارد که هنوز در آن‌ها را باز نکرده است. طی دو سه هفته گذشته ما دو واحد لوکس در ولنجک از وی کشف کردیم که هنوز در آن‌ها را نیز باز نکرده است، بنابراین نمی‌توان ادعا کرد طبری، چون در این املاک را باز نکرده بنابراین مالکیت آن‌ها را ندارد. نماینده دادستان گفت: وکیل طبری مدعی است قدرت مدعی‌العموم با دادستان جمع شده است آقای وکیل باید بگویم که مدعی‌العموم همان شاکی عمومی است. در ادامه جلسه دادگاه متهم صدوقی اعلام کرد با توجه به مطالب مطرح‌شده از سوی وکیل طبری می‌خواهد توضیحاتی ارائه کند. صدوقی گفت: من ۵ سال زندان داشتم و شاکی هم دارم، اما این موضوع که از سوی وکیل طبری مطرح شد به دهه ۸۰ که طبری هزار فقره کارشناسی کرد و آن کارشناسی‌ها واهی بود و پول آن‌ها را گرفت، ربطی ندارد. در تمام کارشناسی‌هایی که طبری انجام داد اصلاً ملکی وجود نداشت اما او بر اساس این کارشناسی‌ها میلیارد‌ها پول از من گرفت؛ شما می‌توانید چک‌هایش را استعلام کنید که من به‌حساب همسر وی خواباندم. قاضی بابایی در پایان بابیان اینکه استماع دفاعیات وکیل دانیال زاده در این جلسه دادگاه مقدور نیست با اعلام ختم جلسه بیان داشت: جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.