انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 82259 | تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - 00:41
جزییات تازه از مرگ قاضی منصوری
گزارش

جزییات تازه از مرگ قاضی منصوری

اشاره: بر اساس گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، جسد «غلامرضا منصوری» ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه 30 خرداد، در لابی هتل دوک در بخارست رومانی پیدا شد؛ بر اساس آنچه «رسانه‌های رومانی» با استناد به نتایج اولیه کالبدشکافی، گزارش داده‌اند «مرگ او در اثر جراحات برخورد با سطحی سخت، رخ‌داده است.» منصوری متهم ردیف نهم پرونده مرتبط با اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه بود. وی متهم به اخذ 500 هزار یورو رشوه است. او در آخرین تماسش با وکیل یکی دیگر از متهمان پرونده طبری به نام آقای مشایخ گفته بود در دادگاه شهادت بده که پول را به من قرض داده‌ای. انتشار خبر مرگ قاضی منصوری شبهات زیادی را ایجاد کرد برخی بر این عقیده هستند که جسد وی که در کاور گذاشته‌شده و تنها عکس از مرگ اوست با ابعاد قاضی منصوری متفاوت است و جسد داخل کاور لاغراندام است و هیچ تصویری از مرگ او یا جسد او منتشرنشده است. روز گذشته رئیس پلیس اینترپل ایران اعلام کرد که درخواست پروفایل «دی ان ای» جنازه قاضی منصوری را به رومانی داده‌ایم. از سوی دیگر به گفته وی مرگ قاضی منصوری از روی مدارک شناسایی او تائید شده است.

ستاره صبح-

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی از ارائه درخواست پروفایل «دیان ای» جنازه قاضی منصوری خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار هادی شیرزاد در پاسخ به این سؤال که پلیس ایران دقیقا چه زمانی متوجه مرگ منصوری شد؟ گفت: بعدازاین اتفاق، نامه‌ای از پلیس بین‌الملل بخارست به پلیس بین‌الملل تهران ارسال شد، در این نامه توضیحاتی در مورد مرگ منصوری داده و همچنین عنوان‌شده بود که این فرد خودکشی کرده و جنازه آن به واحد جنایی بخارست منتقل‌شده است، در این نامه هویت فرد فوت‌شده، غلامرضا منصوری عنوان‌شده بود.
وی افزود: بعدازاین اتفاق، خبر به بازپرس پرونده مرتبط با منصوری منتقل شد، در مورد این حادثه قوه قضائیه سوا لاتی داشت، مجموعه سؤالات دستگاه قضا، به پلیس اینترپل ارسال و از پلیس بین‌الملل بخارست درخواست شد که اطلاعات تکمیلی را به پلیس بین‌الملل تهران ارسال کند.سردار شیرزاد بابیان اینکه یکی از درخواست‌های ایران از پلیس رومانی، اعزام یک گروه کارشناسی برای بررسی میدانی صحنه حادثه بود، اظهار کرد: پلیس رومانی خواهان پیگیری این درخواست از مسیر دیپلماتیک شد و به همین خاطر، از طریق قوه قضائیه درخواستی از مسیر دیپلماتیک برای کشور رومانی ارسال شد.این مقام انتظامی در خصوص عملکرد پلیس بین‌الملل بخارست در این حادثه، عنوان کرد: پلیس رومانی در این ماجرا سعی کرد، آنچه در توان داشته در اختیار پلیس بگذارد اما گاهی به خاطر نیاز به مجوز مراجع قضایی و دادستانی رومانی محدودیت‌هایی به وجود آمده و آن‌ها اعلام کردند از مسیر دادستانی و دستگاه قضایی رومانی برای برخی هماهنگی‌ها و ارسال مستندات باید عبور شود. اما باوجوداین محدودیت‌ها، مستندات متعددی را برای ایران ارسال کردند و علاوه بر این پیگیر هستند که درخواست‌های متعدد ما، هرچه زودتر به نتیجه برسد.
مرگ منصوری توسط 
مدارکش تائید شده 
رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در خصوص برخی ابهامات و مطالب مطرح‌شده در خصوص زنده‌بودن منصوری، گفت: بعد از اعلام رسمی خبر این حادثه، بلافاصله از اینترپل بخارست در خصوص هویت فرد فوت‌شده و نحوه حادثه سؤال شد و آن‌ها در مستنداتی که اخیراً مطرح کردند توضیح داده‌اند که فرد فوت‌شده، بر اساس مستندات و مدارکی که به همراه داشته تعیین هویت شده و مرگ این فرد را پلیس رومانی به نام «غلامرضا منصوری» تائید و برای ما ارسال کرده است. وی البته این نکته را هم افزود: برای تعیین قطعی هویت فرد فوت‌شده، حتماً به مستندات دیگری ازجمله «دیان ای» نیاز است و درخواست پروفایل "دیان ای" ارسال‌شده و پلیس اینترپل رومانی هم اعلام کرده که پروفایل "دیان ای" در دست آماده‌سازی است و به‌زودی به ایران ارسال می‌شود. این مقام انتظامی درخواست دیگر ایران را اعلام شرح کامل ماوقع، عنوان کرد و افزود: حضور گروه کارشناسی جنایی در محل حادثه، میدان عمل و مواضعی که مستندات این اتفاق در آنجا نگهداری می‌شود درخواست اصلی ایران بوده و همچنان پیگیر به نتیجه رسیدن این درخواست هستیم.  پلیس رومانی قول داده در روزهای آینده اطلاعات بیشتری را در اختیار پلیس بین‌الملل تهران قرار دهد. وی همچنین عنوان کرد که تنها مرگ غلامرضا منصوری و هویت جنازه توسط پلیس رومانی اعلام رسمی شده و مستند دیگری در خصوص عامل و یا عوامل این مرگ ارسال نشده است.

حضور یک ایرانی قبل 
از مرگ منصوری در هتل 
وی در خصوص خبرهای مطرح‌شده در خصوص حضور یک ایرانی، لحظاتی قبل از مرگ منصوری در هتل محل اقامت او، با تکذیب این دست از اخبار، تأکید کرد: هیچ پیام رسمی از سوی اینترپل در خصوص این موضوع ارسال نشده است و بحث‌های مطرح‌شده در رسانه با توجه به اینکه پیامی از سوی پلیس بخارست ارسال نشده مورد تائید نیست.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.