انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 82211 | تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۲ - 00:22
آماده توافق سریع با ایران هستم
دونالد ترامپ در اولین گردهمایی انتخاباتی خود پس از قرنطینه:

آماده توافق سریع با ایران هستم

اشاره: گردهمایی روز شنبه حامیان جمهوری خواهان در شهر تالسا در ایالت اوکلاهاما، اولین تجمع انتخاباتی ترامپ از ماه مارس (اواسط اسفند 98) بود که محدودیت‌های مرتبط به کووید-۱۹ در آمریکا آغاز شد. در جریان این میتینگ انتخاباتی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، مدعی‌شد: «من به دنبال توافق سریع با ایران‌ام؛ اگر ایران الان با من توافق کند هزینه کم‌تری خواهد داد اما پس‌از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هزینه سخت‌تری خواهد داد.» او در این تجمع ادعا کرد: «ایرانی‌ها منتظرند بایدن برنده شود. باراک اوباما به آن‌ها پول نقد داد‌ ولی الان وضع‌شان خوب نیست. ایران می‌خواهد با من توافق کند اما جان کری و دیگران به آن‌ها گفته‌اند صبر کنید اگر ترامپ ببازد شما صاحب آمریکا می‌شوید... ولی اگر الان با من توافق کنند هزینه کمتری دارند، بعد وحشتناک‌تر است.» همچنین در این نشست، مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم از این‌که ترامپ آمریکا را از برجام بیرون آورد دفاع کرد. به عقیده صاحب‌نظران، اکنون‌که ترامپ به دلیل ناکارآمدی در مدیریت و کنترل بحران کرونا و پیامدهای اقتصادی آن و همچنین بروز اعتراضات مدنی برآمده از تبعیض نژادی، در شرایط ضعف قرار دارد، فرصت مناسب برای مذاکره است چون بیش از هر زمان دیگری می‌توان از آمریکای ترامپ امتیاز گرفت. گزارش پیش رو به این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در اولین گردهمایی انتخاباتی خود بعد از قرنطینه کرونایی خطاب به تهران گفت آماده توافق هرچه سریع‌تر است. به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب‌سایت شبکه خبری سی‌ان‌ان،  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اولین تجمع انتخاباتی در تالسا در ایالت اوکلاهاما سخنرانی می‌کرد گفت: آماده توافق سریع با ایران است.  رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد ایران و چین دوست دارند رقیب انتخاباتی او، جو بایدن در انتخابات به پیروزی برسد. او همچنین مدعی شد که باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به ایران پول نقد داده است.

مدیریت کرونا
او علی‌رغم جان باختن ده‌ها هزار نفر به دلیل شیوع کرونا عملکرد خودش در مبارزه با این ویروس را فوق‌العاده توصیف کرد. ترامپ گفت: «ولی شما نمی‌شنوید که درباره کووید صحبت کنند. اگر بخواهیم دقیق‌ترش را بگوییم می‌شود کووید-۱۹. ولی این اسم، نسبت به وقتی‌که به آن ویروس چینی بگوییم کار چندانی با چین ندارد و علی‌رغم این مسائل من کار فوق‌العاده‌ای [برای مهار کرونا] انجام داده‌ام.» رئیس‌جمهور آمریکا گفت که او در ماه ژانویه جلوی ورود تمامی شهروندان چین به آمریکا را گرفته است. او گفت که این اقدام سریع‌تر از آن چیزی که دیگران آن را انجام می‌دادند انجام‌شده است.  ترامپ گفت: «ما جان صدها هزار نفر را نجات دادیم، ولی آن‌ها (مخالفان) هرگز به این‌ها اشاره نمی‌کنند.» وی در بخش دیگری از سخنانش اعتراف کرد که برای پایین آوردن آمار مبتلایان به کرونا به افرادش گفته که کمتر از مردم تست بگیرند. او گفت: «گرفتن تست مثل شمشیر دو لبه است. وقتی شما بیشتر تست بگیرید مبتلایان بیشتری پیدا می‌کنید. به خاطر همین به افرادم گفتم: لطفاً کمتر تست بگیرید! ولی آن‌ها تست می‌گیرند، تست می‌گیرند، طوری که نمی‌دانیم چه خبر است.»

حالم خوب است!
رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی شهر تالسا در اوکلاهاما با تأکید بر اینکه حالش خوب است، تلاش کرد تا به شایعاتی درباره وضعیت جسمانی‌اش پایان دهد و در این میان به جو بایدن تاخت.آن‌ها می‌گویند رئیس‌جمهوری ما مشکلی دارد. اگر مشکلی باشد، خودم می‌گویم... می‌خواهم این را به شما بگویم که (جو) بایدن مشکلی دارد، این را می‌توانم بگویم. رئیس‌جمهوری ۷۴ ساله آمریکا همچنین از بایدن ۷۷ ساله بابت قاطی کردن اسامی ایالت‌ها انتقاد کرد. ترامپ گفت: اصلاً توجه کرده‌اید که هرازگاهی بایدن اسامی ایالت‌ها را اشتباه می‌گوید؟ او به آیوا می‌رود و می‌گوید خیلی خوب است که در آیداهو هستیم. نه! شما به آیوا رفته‌اید... این اتفاق خیلی زیاد برای او رخ می‌دهد، اما هنوز برای من اتفاق نیفتاده است. زمانی که این اتفاق می‌افتد، هیچ راهی برای جبران آن وجود ندارد، فقط اینکه باید از آن استیج پایین بیایید.

حمله به بایدن
وی جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود را متهم کرد که در برابر این اهانت به ارزش‌های آمریکا سکوت کرده است و ادامه داد: بایدن در برابر حزب خود و اوباشی جناح چپ تسلیم‌شده است. صادقانه؛ او بر هیچ‌کسی کنترل ندارد. آیا او بر این دیوانگان تندرو کنترل دارد. نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با یادآوری اتفاقی که در سخنرانی بایدن افتاد و او در معرفی همسر و خواهر خود به‌اشتباه دستش را اشاره کرد، گفت: می‌دانید که بایدن وقتی همسر و خواهرش را اشتباه گرفت به زنش چه گفت؟ گفت مرا از این جهنم بیرون ببر، این مردم دیوانه هستند. ترامپ اضافه کرد: این چیزی بود که او گفت. او به‌طور مطلق هیچ کنترلی ندارد. وقتی‌که جمله‌ای زیبا و طولانی به جو نسبت داده می‌شود، می‌گویم جو این‌ها را نگفته است او حتی آن‌ها را نمی‌فهمد. وی مدعی شد اگر بایدن پیروز شود، او ۱۰۰ درصد این کشور را تسلیم این دسته جنایتکاران خواهد کرد.

اختلاف‌نظرها
رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگر اظهارات خود به اختلاف‌نظر با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای پرداخت سهم بیشتر در ناتو اشاره کرد و گفت: ما هزینه می‌کنیم تا آلمان را در برابر روسیه حفاظت کنیم اما آن‌ها میلیاردها دلار برای انرژی به آن کشور می‌پردازند. ترامپ افزود: ما قرار است از آن‌ها محافظت کنیم اما ببخشید، این چگونه کار خواهد کرد.... این مسئله باعث می‌شود که خیلی‌ها دوست نداشته باشند که من اینجا باشم. ترامپ بار دیگر مدعی شد اگر من در انتخابات ببازم این کشور در مشکل قرار خواهد گرفت. وی با انتقاد از عملکرد هیلاری کلینتون در قبال توافق با کره جنوبی، مدعی شد ورود چین به سازمان تجارت جهانی به خاطر عملکرد «بایدن خواب‌آلود» بوده است و گفت این بدترین توافق اقتصادی در تاریخ این کشور است. رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: وقتی آن‌ها به سازمان تجارت جهانی پیوستند اقتصاد آن‌ها که دهه‌ها خطی افقی را می‌پیمود ناگهان همچون موشک سیر صعودی گرفت.

ادعای مبارزه با تروریسم
ترامپ ادامه داد: او برای حمله به عراق رأی داد و می‌خواست برای میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی بیمه سلامت فراهم سازد. وی در ادعایی تکراری که نابودی داعش را محصول عملکرد خود به‌عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح آمریکا می‌داند، اضافه کرد: تحت مدیریت من، قهرمانان ارتش آمریکا، ابوبکر البغدادی تروریست نخست جهان، قاتل وحشی و رهبر داعش تروریست را از بین برد. رئیس‌جمهوری آمریکا که به دستور وی سردار شهید قاسم سلیمانی ترور شد، با تکرار اهانت به این قهرمان ملی ایران و عرصه مبارزه با تروریسم، این ترور را دستاورد خود دانست. ترامپ بابیان اینکه بایدن مخالف کشتن سلیمانی است، گفت «او با کشته شدن نفر شماره یک تروریست مخالف بود و آن را نمی‌پسندید.»

توافق با ایران
وی با این ادعا که چین و ایران خواستار پیروزی بایدن هستند، افزود: می‌خواهم سریع‌ترین توافق را ایجاد کنم. من یک‌بار درباره چین این کار را کردم. آن‌ها می‌خواهند من ببازم چراکه در آن صورت صاحب آمریکا خواهند شد. رئیس‌جمهوری آمریکا که در طول سه سال گذشته همواره مسئله پرداخت بخش اندکی از دارایی ایران در دولت اوباما را موردانتقاد قرار داده است، این بار هم تکرار کرد: اوباما ۱۵۰ میلیارد دلار را به خاطر هیچ‌چیزی به ایران داد. ترامپ افزود: کار باورنکردنی دیگر پرداخت ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد سبزرنگ به آن‌ها بود. ایران می‌خواست به توافق برسد اما (جان) کری و دیگران به آن‌ها گفتند صبر کنید اگر ترامپ ببازد، شما صاحب آمریکا خواهید شد. وی ادامه داد: من به آن‌ها گفتم می‌توانیم صبر کنیم اما اگر پیروز شوم شما باید هزینه بیشتری بپردازید اگر بخواهید به توافق برسید. مطمئن باشید. من به آن‌ها گفتم.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.