انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چگونه می‌توان از تهدید کرونا فرصت ساخت؟
منشأ نوسان قیمت ارز داخلی است یا خارجی؟
جزییات واریز مابه‌التفاوت‌ افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
دلایل افزایش قیمت مسکن
دلایل کاهش ارزش پول ملی چیست؟
دلیل نوسان و افزایش نرخ ارز چیست؟
آغاز احداث استراتژیک‌ترین طرح ملی انتقال انرژی
شوک ارزی بی‌سابقه
سوءمدیریت، وجود ساختارهای نامناسب اقتصادی و تحریم‌ها، دلیل نوسان قیمت‌هاست
سرنوشت خانه‌های خالی چه می‌شود؟
رشد شاخص بورس؛ صعود قیمت ارز و سکه
معرفی متخلفان ارزی به مردم
افزایش اجاره‌بهای مسکن متأثر از نرخ تورم است، نه تعیین قیمت دستوری
واکنش وزارت نفت به اتهامات خبرگزاری فارس
افزایش سود نرخ بانکی به 22 درصد
صعود سکه؛ عقب‌نشینی دلار
تاثیر تنش‌های اقتصادی و سیاسی بر افزایش قیمت طلا
راهکار «جهش تولید» چیست؟
صعود ارز، سکه و بورس
واگذاری 330 هزار مسکن یکم
مشوق‌های ویژه برای صادرکنندگان ارزی
تحلیل جامعه‌شناختی از پروند‌ه اکبر طبری
سکه د‌ر کانال 10 میلیون د‌لار د‌ر مرز 22 هزار تومان
تدوین استراتژی اقتصاد در شرایط کرونا
ضرورت«قرنطینه کامل» کشورها
پشت‌صحنه افزایش 26درصدی «شاخص فلاکت» در سال98 چیست؟
سـرپا ایسـتاده‌ایـم و تسلیم نخواهیم ‌شد
طرح خانه‌های خالی زیر تیغ مالیات سنگین
مقررات برگشت ارزهای صادراتی
چشم‌انداز 20 ساله صنعت نفت
بیشتر
کد خبر: 82204 | تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱ - 00:34

ستاره صبح-

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی جزئیات افزایش حقوق و متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، بنفشه محمودیان جزئیات افزایش ۲۶ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را تشریح کرد و گفت: در سال جاری آخرین تصمیم درباره افزایش‌های دستمزدی به‌این‌ترتیب است که حداقل دستمزدها ۲۶ درصد رشد کرده و سایر سطوح دستمزدی از افزایشی معادل ۱۵ درصد به‌علاوه ماهانه ۱۶۴ هزار تومان بهره‌مند شده‌اند. افزایش مستمری‌های تأمین اجتماعی نیز منطبق بر همین مصوبه و عیناً در همین قالب پیشنهادشده است که ان‌شاءالله اجرایی خواهد شد.رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی بابیان اینکه در سطوح حداقل دستمزد، حداقل مستمری‌ها ۲۶ درصد حداقل مستمری سال گذشته افزایش می‌یابد اظهار کرد: سال گذشته رقم حداقل دستمزد یک‌میلیون و ۵۱۷ هزار تومان بوده که امسال به یک‌میلیون و ۹۱۱ هزار تومان می‌رسد.وی ادامه داد: مستمری‌بگیرانی که مستمری بیش از این مبالغ و بالاتر از حداقل دریافت می‌کردند، مستمری سال ۹۹ شان به‌این‌ترتیب محاسبه می‌شود که مستمری سال قبل در ۱.۱۵ ضرب می‌شود و عدد حاصله با رقم ۱۶۴ هزار تومان جمع شده و به مستمری سال ۹۹ تبدیل می‌شود.

آغاز واریز معوقه افزایش حقوق خرداد
محمودیان درباره پرداخت معوقات افزایش حقوق نیز گفت: افزایش‌ها از ابتدای سال اعمال می‌شود و با توجه به اینکه بازنشستگان حقوق فروردین تا خرداد را تاکنون دریافت کرده‌اند، مابه‌التفاوت را به‌این‌ترتیب دریافت می‌کنند که مابه‌التفاوت خردادماه هفته آتی به‌حساب بانکی‌شان واریز خواهد شد و همکارانم مشغول فعالیت هستند؛ احکام صادرشده و مابه‌التفاوت‌ها محاسبه‌شده و واریز این‌ها از روز شنبه ۳۱ خرداد شروع خواهد شد. مابه‌التفاوت ماه‌های فروردین و اردیبهشت همراه با مستمری افزایش‌یافته تیرماه واریز خواهد شد.رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به اینکه کف حقوق بازنشستگان به چه رقمی خواهد رسید؟ گفت: این افزایش مستمری وظیفه قانونی سازمان بر اساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی بوده و اعمال‌شده است. روش دیگری هم برای افزایش مستمری‌ها مدنظر قرارگرفته است و آن‌هم افزایش کمک‌هزینه‌های جنبی است که همراه با مستمری واریزی اعمال و پرداخت می‌شود.

افزایش کمک‌هزینه 
مسکن و خواروبار
محمودیان ادامه داد: کمک‌هزینه مسکن و خواروبار از این جمله است و مقدمات افزایش مضاعف این‌ها در سال جاری فراهم‌شده که طی هفته آتی با نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی آخرین هماهنگی‌ها صورت می‌گیرد و رقم نهایی مشخص می‌شود که در حداقل دریافتی مؤثر است.
وی بابیان اینکه علاوه بر این دو موضوع امسال متناسب‌سازی مستمری‌ها نیز مطرح است گفت: متناسب‌سازی حقوق از مطالبات بازنشستگان است و با عزم جدی مدیرعامل سازمان، مذاکرات متعددی از اسفندماه برای تأمین منابع آغازشده و خوشبختانه به تفاهم خوبی منجر شده و امیدواریم ظرف حداکثر دو ماه آینده اجرایی شود که انتظار می‌رود به‌اندازه قابل‌توجهی در افزایش حداقل حقوق مؤثر باشد.رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی افزود: منابع تا حد زیادی تأمین‌شده و قرار است از سوی دولت در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار بگیرد و بر اساس آن منابع متناسب‌سازی نیز انجام شود.

جزئیات متناسب‌سازی 
حقوق بازنشستگان
محمودیان درباره برگ خریدهای متناسب‌سازی و مبنای میزان افزایش حقوق بازنشستگان در این طرح اظهار کرد: چندفاکتور مهم درروش پیشنهادی ارائه‌شده مدنظر قرار داده‌ایم. موافقت تشکل‌های بازنشستگی را هم جلب کرده‌ایم و به یک نرخ مشترک رسیده‌ایم. نخست آنکه میزان مشارکت افراد در پرداخت بیمه چه ازنظر مدت و چه مبلغ مدنظر است. زمان برقراری بازنشستگی لحاظ شده است. افرادی که در سال‌های دورتر بازنشسته شده‌اند دچار افت بیشتری در مستمری شده‌اند. نهایتاً پیش‌بینی‌شده به همه مستمری‌بگیران در سطوح مختلف میزانی از افزایش تعلق بگیرد. سناریوها چندجانبه است.
وی با اشاره به اینکه کل افرادی که از سازمان تأمین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است گفت: از این تعداد حدود یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته هستند. افرادی راداریم که ازکارافتاده‌اند و حدود ۱۳۰ هزار نفر هستند. بازماندگان بیمه‌شدگان متوفی نیز حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند.
شرایط بازنشستگی
وی افزود: بازنشستگی کامل با ۳۰ سال پرداخت حق بیمه اتفاق می‌افتد؛ زنان با داشتن ۴۵ سال سن و مردان با داشتن ۵۰ سال سن و با پر کردن ۳۰ سال سابقه خدمت می‌توانند درخواست بازنشستگی از خدمت بدهند. قانون‌گذار این پیش‌بینی را برای افرادی که از سن بالاتری برخوردار هستند نیز پیش‌بینی‌هایی را انجام داده تا از شرایط تخفیف یافته سابقه استفاده کنند به‌این‌ترتیب که اگر مردان با ۶۰ سال سن وزنان با ۵۵ سال سن دارای حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند از مستمری کامل بهره‌مند می‌شوند و حقوقشان کمتر از حداقل حقوق مصوب نخواهد بود. اگر افراد با این شرایط سنی، سابقه‌شان از این کمتر باشد و حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند از مستمری به نسبت سنوات پرداختی حق بیمه بهره‌مند خواهند شد.محمودیان درباره سوابق بیمه‌ای گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان از سوابق بیمه‌ای و دستمزد خود به تفکیک هرماه مطلع شوند و آن را موردبررسی و کنترل قرار دهند تا در زمان بازنشستگی متوجه نشوند که برای برخی ماه‌ها حقبیمه‌شان با مشکل مواجه شده است. 

فرمول محاسبه بازنشستگی
وی به فرمول محاسبه بازنشستگی اشاره کرد و گفت: مستمری بازنشستگی بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر خدمت فرد محاسبه می‌شود. این میانگین در میزان سابقه فرد ضرب شده و بر عدد ۳۰ تقسیم می‌شود. عدد ۳۰ همان سابقه کامل یعنی ۳۰ سال خدمت است که اگر فرد ۳۰ سال سابقه خدمت داشته باشد حقوق کامل را دریافت می‌کند.رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با حضور در شبکه خبر در پاسخ به اینکه آیا هنوز افرادی در جامعه هستند که سال‌های دورتر بازنشسته شده باشند و حداقل حقوق هم دریافت نکنند؟ اظهار کرد: اگر افراد با حداقل ۲۰ سال سابقه بازنشسته شده باشند از حداقل حقوق، کمتر نخواهند گرفت. اما اگر با کمتر از ۲۰ سال سابقه بازنشسته شده باشند، میزان حقوق دریافتی‌شان برحسب سنوات بیمه پردازی‌شان محاسبه خواهد شد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.