انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
قاضی منصوری از دادسرای فرهنگ و رسانه تا سنگ‌فرش‌های بخارست!
پاسخ به منتقدان دولت به روایت آمارها
پیامدهای پرهزینه ارجاع دوباره پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت
ادامه اما و اگرها درباره مرگ قاضی منصوری در بخارست
آیا گزارش آژانس علیه ایران، پرونده هسته‌ای را به شورای امنیت خواهد برد یا خیر؟
پرد‌ه برد‌اری از رشوه 200 میلیارد‌ تومانی
عدم همکاری با بازرسان
شفافیت، زمینه‌های فساد را از بین می‌برد
جزییات تازه درباره متهمان فراری پرونده اکبر طبری
آیا برای ایران، رئیس‌جمهور دموکرات یا جمهوری‌خواه فرق دارد؟
برجـام، قربانـی زیاده‌خواهی دوسویه شد!
چه باید کرد تا پرونده ایران به شورای امنیت نرود؟
مرگ مشکوک غلامرضا منصوری قاضی فراری در بخارست
نتیجه «مذاکره» در روابط خارجی، بهتر از تهدید است
چرا قضاتی مثل منصوری و قاسم‌زاده‌، «قانون‌گریز» و «قانون‌ستیز» شدند؟
ارتش باید هوشیار و بدون هیاهو باشد
تأثیر کووید -19 برافزایش خطر جنگ بین کشورها
دور تازه رویارویی
دستگاه دیپلماسی نباید نسبت به پیشنهاد تازه مذاکره ترامپ بی‌تفاوت باشد
استفاده از ماسک در مناطق قرمز اجباری می شود
یک هفته برای لغو خرید خودرو خارجـی مهلت اصـلاح داریـد
مبارزه با فساد بدون ملاحظه ادامـه یابد
افزایش فـشاردیپلماتیک
مذاکره با ایران؛ برگ برنده و حلقه نجات ترامپ
تلاش ایران برای گسترش نفوذ در اقیانوس هند
دستورات مهم رئیس جمهور در خصوص کنترل ارز، مسکن و کرونا
راه‌حل عبور از بحران‌ها و تحریم‌ها، سیاسی است یا اقتصادی؟
روسای کمیسیون‌های مجلس شمشیر علیه دولت را از رو بسته‌اند
حرکت پمپئو در سازمان ملل متحد علیه ایران ناکام می‌ماند
ایالات‌متحده و ایران و بازخوانی دو پرونده قتل عام در هوا
مهمانی‌ها، عروسی‌ها و تجمعات منشا گرفتاری ابتلا به کروناست
در جنگ احتمالی سوم لبنان، اسرائیل با موشک‌های مرگبار حزب‌الله روبرو می‌شود
احتمال حذف قاضی منصوری توسط یک باند مخوف در قوه قضائیه
جزییات تازه از سقوط هواپیمای اوکراینی
هزینه نافرمانی در اجرای پروتکل‌های درمانی کرونا، جبران‌ناپذیر است
آیا اعضای دائم شورای امنیت از قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران حمایت خواهند کرد یا خیر؟
تهاتر ملک ؛ پرداخت رشوه
نباید به روسیه و چین و نتیجه انتخابات آمریکا دل بست
واکنش‌ها به حادثه سایت اتمی نطنز
ایران هنوز فرصت‌های زیادی برای مذاکره دارد
روحانـی و ظریـف زیر تیـغ مجلـس
پول‌شویی میلیاردی؛ جعل اسناد
اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 حضور به هم نرسانند، حذف خواهند ‌شد
پس‌لرزه‌های رفتار تازه‌واردها به مجلس علیه وزیر خارجه
تهد‌ید‌ علیه کشور را می‌توان با تغییر سیاست‌ها د‌ر د‌اخل و خارج د‌ور کرد‌
استعفای عارف کار درستی بود
هزینه رفتار مخالفان دیپلمات برجسته ایرانی برای حاکمیت
مخالفان دولت موضع خود را درباره پیامدهای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت مشخص کنند
واریز ۲۳۱ میلیون تومان به‌حساب نمایند‌‌گان!
هشدارهای حسام الد‌ین آشنا
بیشتر
کد خبر: 82170 | تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۲۵ - 01:44
جزییات تازه درباره متهمان فراری پرونده اکبر طبری

جزییات تازه درباره متهمان فراری پرونده اکبر طبری

اشاره: غلامرضا منصوری «قاضی پیشین شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه»، «رئیس مجتمع قضایی ونک» و همچنین «قاضی اجراییات شهرستان لواسانات» که متهم به اخذ رشوه به مبلغ 500 هزار یورو است از کشور متواری شده بود ولی در کیفرخواستی که برای اکبر طبری معاون اجرایی صادق لاریجانی صادر شد از او به‌عنوان متهم ردیف نهم نام‌برده شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که منصوری در سال 97 به بهانه درمان بیماری از ایران خارج و به کشور بازنگشته بود. پس‌ازآن که نام وی به‌عنوان متهم فراری اعلام شد او با پر کردن یک ویدئو تصویری ضمن رد اتهامات اعلام کرد برای رسیدگی به اتهاماتش در اولین فرصت به ایران بازخواهد گشت. البته عده‌ای به بازگشت او به ایران تردید داشتند تا اینکه روز گذشته سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد غلامرضا منصوری دررومانی دستگیر و تحویل پلیس بین‌الملل شد تا به ایران بازگردانده شود. حال باید منتظر بود تا او پس از انتقال به ایران و حضور در دادگاه چه خواهد گفت. از سوی دیگر روز گذشته تصویر مصطفى نیازآذرى؛ عنصر اصلی و فراری شبکه ارتشاء اکبر طبری منتشر شد. او زمین و چند ویلا به اکبری طبری در بابلسر رشوه داد و توانست از یک دادگاه تبرئه شود. این نکته که عزم دستگاه قضایی در برخورد با رشوه بگیران و کسانی که در زد و بندها حضور دارند جدی شده مایه دلگرمی مردم شده است. جزییات بیشتر دراین‌باره را در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-

غلامرضا منصوری متهم پرونده اکبر طبری در کشور رومانی دستگیر و تحویل اینترپل شد.
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه اعلام کرد: آقای منصوری در کشور رومانی دستگیر و تحویل اینترپل شده است، اما به دلیل محدودیت‌های پروازی ناشی از بیماری کرونا، انتقال وی به ایران فعلاً ممکن نیست، ولی در روز‌های آینده این کار انجام می‌شود.
نماینده دادستان در مورد قاضی منصوری قبلا گفته بود: او هیچ گواهی پزشکی‌ای به دادسرا ارائه نداده است. گمان می‌کنیم که ایشان در ایران است و به وقتش احضارش می‌کنیم. اما وقتی منصوری ویدئو تصویری از خود فرستاد سخنگوی قوه قضاییه به پیام ویدیویی او واکنش نشان داد و گفت: ما از پیامی که یکی از قضات شب گذشته ارسال کرد، استقبال می‌کنیم.
به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم معرفی رئیس جدید سازمان زندان‌ها درباره دستگیری قاضی منصوری گفت: یکی دو نفر از متهمان در خارج از کشور به سر می‌برند که یکی از آن‌ها به نام آقای منصوری اعلام کرده بود که «من دارم به ایران برمی‌گردم و در جلسه شرکت خواهم کرد» اما با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، دیدیم این «اعلام» خیلی جدی نیست و بیشتر یک برنامه «تبلیغاتی» است. به همین جهت با اقدامی که از ناحیه مرجع قضایی انجام شد، مراتب به پلیس بین‌الملل کشورمان و اینترپل رومانی اعلام شد و از دیشب این فرد در اختیار اینترپل قرارگرفته و دستور بازداشتش در کشور رومانی صادرشده است اما به دلیل محدودیت‌های پروازی ناشی از بیماری کرونا، انتقال وی به ایران و حضور او در جلسه دادگاه فعلاً ممکن نیست ولی در روزهای آینده این کار انجام می‌شود.

دستگیری مجد به ترور سردار سلیمانی ربطی نداشته است
سخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری موسوی مجد، متهم به جاسوسی از سردار سلیمانی برای اسرائیل و آمریکا توضیحات جدید اراده کرد.
وی درباره صدور حکم اعدام «محمود موسوی مجد» گفت: این پرونده در سال ۹۷ و ۹۸ بوده است. حکم او صادرشده و قطعیت پیداکرده است و توضیح هم دادیم که دستگیری ایشان به حادثه تروریستی سردار شهید سلیمانی ارتباطی نداشته است. در سنوات قبل به لحاظ ارتباطی که با این مجموعه داشته، اطلاعاتی از حوزه‌های پایه و نظامی ما به‌ویژه در ارتباط با وزارت دفاع و نیروی قدس سپاه و همچنین ترددهای شهید حاج قاسم سلیمانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ را هم به سرویس سیا و هم به سرویس موساد می‌داده است.
وی درباره اینکه این فرد با کدام‌یک از سازمان‌های داخلی در ارتباط بوده است؟ گفت: ارتباطش به لحاظ اینکه بیشتر در سوریه بوده و خانواده‌اش مقیم سوریه هستند، در همان کشور با نیروهای جمهوری اسلامی ایران که در آنجا حضور داشتند اطلاعاتی را از فعالیت آن‌ها و حوزه فعالیت وزارت دفاع جمع‌آوری کرده و به دشمن می‌داده است.
سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفته بود: سید محمود موسوی مجد، شخصی که درباره محل استقرار و ترددهای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اطلاعاتی جمع‌آوری کرده و در اختیار بیگانه می‌گذاشت، به اعدام محکوم‌شده است.

رابطه مصطفى نیازآذرى با طبری 
مصطفی نیاز آذری متهم ردیف پنجم پرونده طبری است که پس از دستگیری او از کشور خارج شد و به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر متهم است. در جریان  اقدامات مجرمانه طبری، یکی از متهمان کلان اقتصادی که پرونده او با اعمال‌نفوذ بسته شد، مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث است که به‌طور غیرقانونی از کشور متواری شد. او از عناصر اصلی ارتشاء در شبکه اکبر طبری است که با تشکیل ۱۰ شرکت صوری در داخل و خارج از کشور بانفوذ در بستر قضایی و بانکی کشور و با برگ خرید سازی و ثبت سفارش‌های صوری اقدام به خروج ارز از کشور نموده و به اموال نامشروع زیادی نیز دست پیداکرده است.
به گفته نماینده دادستان، در تاریخ ۲۷ دی سال ۹۰، مصطفی نیاز آذری به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بازداشت شد؛ اما علیرغم اقاریر صریح متهم با دخالت و اعمال‌نفوذ اکبر طبری حکم برائت وی در برخی از عناوین اتهامی صادر و در برخی عناوین اتهامی دیگر نیز مسکوت ماند. همچنین بسیاری از مسئولان بانکی که در این پرونده و اقدامات مجرمانه نقش داشتند با اعمال‌نفوذ اکبر طبری تبرئه شدند و در حال حاضر، این پرونده در دست رسیدگی قرار دارد.
وی افزود: فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است.
قهرمانی خاطرنشان کرد: اهدای ویلایی با این ارزش در قبال کارسازی پرونده وی بوده و سعی کرده اسناد نقل‌وانتقال آن نیز با پوشش‌هایی انجام گیرد که هیچ اسمی از مصطفی نیاز آذری واکبر طبری وجود نداشته باشد. بلکه باواسطه بهرام حیدری فر به همسر اکبر طبری منتقل شد که این اقدام با تبانی یکی از سردفتران تهران و با وکالت‌نامه جعلی صورت گرفت، به‌طوری‌که اکبر طبری به‌جای همسر خود اثرانگشت زد.
قهرمانی اذعان کرد: این ویلا با نظر اکبر طبری و صرف هزینه‌ها از سوی مصطفی نیاز آذری ساخته می‌شود. اکبر طبری به‌منظور این‌که در مراجعات خود به ویلای مذکور از سوی سرایدار شناسایی نشود، خود را حسین معرفی می‌نموده است.
مصطفی نیاز آذری اکنون متهم ردیف پنجم پرونده طبری است که پس از دستگیری او از کشور خارج شد و به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر متهم است.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.