انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چگونه می‌توان از تهدید کرونا فرصت ساخت؟
جزییات واریز مابه‌التفاوت‌ افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
منشأ نوسان قیمت ارز داخلی است یا خارجی؟
آیا افزایش قیمت‌ها ترمز د‌ارد‌ یا خیر؟
دلایل افزایش قیمت مسکن
دلایل کاهش ارزش پول ملی چیست؟
سوءمدیریت، وجود ساختارهای نامناسب اقتصادی و تحریم‌ها، دلیل نوسان قیمت‌هاست
شوک ارزی بی‌سابقه
دلیل نوسان و افزایش نرخ ارز چیست؟
سرنوشت خانه‌های خالی چه می‌شود؟
آغاز احداث استراتژیک‌ترین طرح ملی انتقال انرژی
رشد شاخص بورس؛ صعود قیمت ارز و سکه
دلایل منفی شدن رشد اقتصادی و کاهش تولید ناخالص داخلی در سال 98
معرفی متخلفان ارزی به مردم
سقوط قیمت نفت و شاخص بورس؛ صعود طلا و ارز
افزایش اجاره‌بهای مسکن متأثر از نرخ تورم است، نه تعیین قیمت دستوری
واکنش وزارت نفت به اتهامات خبرگزاری فارس
افزایش سود نرخ بانکی به 22 درصد
صعود سکه؛ عقب‌نشینی دلار
تاثیر تنش‌های اقتصادی و سیاسی بر افزایش قیمت طلا
راهکار «جهش تولید» چیست؟
صعود ارز، سکه و بورس
واگذاری 330 هزار مسکن یکم
مشوق‌های ویژه برای صادرکنندگان ارزی
تحلیل جامعه‌شناختی از پروند‌ه اکبر طبری
سکه د‌ر کانال 10 میلیون د‌لار د‌ر مرز 22 هزار تومان
تدوین استراتژی اقتصاد در شرایط کرونا
بیشتر
کد خبر: 82127 | تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۱۳ - 01:18

ستاره صبح-

معاون اول رئیس‌جمهوری از بازار سرمایه و مشارکت فعال مردم در این بازار به‌عنوان فرصتی بزرگ برای اقتصاد کشور یادکرد و گفت: باید از اعتماد مردم به بازار سرمایه حراست و حفاظت شود البته مردم باید بدانند که بازار سرمایه ریسک‌پذیر است و باید برای فعالیت در این بازار با کارشناسان مشورت کنند.اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که روز دوشنبه به ریاست وی برگزار شد، نقش بازار سرمایه را در مردمی کردن اقتصاد پراهمیت و اساسی دانست و اظهار داشت: حضور و فعالیت مردم در بازار سرمایه به معنای این است که افراد صاحب و مالک سهم کارخانه‌ها بزرگ کشور می‌شوند.

هدف شفاف‌سازی بازار سرمایه شفاف‌سازی است
جهانگیری با اشاره به گزارش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اینکه در حال حاضر ۱۳ میلیون نفر دارای کد معاملاتی هستند و در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند، از متصدیان سازمان بورس قدردانی کرد و افزود: شاخص‌های موجود نظیر تأمین مالی، شاخص کل بورس، ‌ ارزش معاملات و تعداد کدهای معاملاتی فعال نشان می‌دهد که بازار سرمایه کشور بزرگ‌شده و عمق پیداکرده است. یکی از مهم‌ترین اهداف بازار سرمایه شفاف‌سازی اقتصاد است.وی با تأکید بر اینکه بازار سرمایه نقش مهم و اساسی در شفاف‌سازی اقتصاد ایفا می‌کند، یادآور شد: عملکرد شرکت‌هایی که سهام خود را در بازار سرمایه عرضه می‌کنند تا حد زیادی باید شفاف باشد و عملکرد آن‌ها زیر نظر سرمایه‌گذاران و کارشناسان اقتصادی خواهد بود و این برای هر اقتصاد و به‌خصوص اقتصاد کشور ما اهمیت دوچندان دارد.

ارزش سهام عدالت 
معاون اول رئیس‌جمهوری، آزادسازی سهام عدالت و امکان خریدوفروش آن در بورس را یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های اقتصادی و اجتماعی کشور پس از انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور در قالب طرح سهام عدالت، سهامدار کارخانه‌ها مهم دولتی شده‌اند و امروز ارزش سهام آن‌ها از رشد قابل قبولی برخوردار شده است به‌گونه‌ای که در حال حاضر ارزش سهام ۵۰۰ هزارتومانی بین ۷ تا ۸ میلیون تومان و ارزش سهام یک‌میلیون تومانی بین ۱۵ تا ۱۶ میلیون است.جهانگیری با اشاره به امکان مدیریت مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت توسط دارندگان این سهام گفت: البته دولت به مردم توصیه می‌کند که سهام خود را نفروشند چراکه ارزش آن افزایش پیدا خواهد کرد. البته شرایط برای کسانی که واقعاً به پول آن نیاز دارند مهیا است تا بتوانند سهام خود را در بورس بفروش برسانند.

اعتبار سهام عدالت در بانک‌ها 
معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به توافقات صورت گرفته برای پذیرش سهام عدالت به‌عنوان وثیقه و اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت تصریح کرد: با اجرای این طرح این امکان فراهم می‌شود که سهام عدالت به‌عنوان وثیقه پذیرفته شود و افراد بتوانند با دریافت کارت اعتباری، بخشی از نیازهای خود را برطرف کنند.

فروش ۱۰هزار میلیارد تومان اوراق 
مالی دولت 
معاون اول رئیس‌جمهوری بابیان اینکه روز گذشته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت با نرخ سود ۱۵ درصد فروخته شد، البته بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان تقاضا برای آن وجود داشت، به برنامه سال گذشته دولت برای فروش اوراق مشارکت اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته باوجودآنکه نرخ سود فروش اوراق مشارکت ۲۰ درصد بود اما به‌اندازه امسال استقبال نشد و این افتخار بزرگی است که نرخ سود بانکی در کشور به سمت منطقی شدن در حال حرکت است.

نرخ رشد سرمایه‌گذاری کشور 
10 سال منفی بود
جهانگیری با تأکید بر اهمیت بازار سرمایه برای تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌های مختلف اظهار داشت: اقتصاددانان کشور این موضوع را موردتوجه قرار دهند. حدود ۱۰ سال است که نرخ رشد سرمایه‌گذاری کشور منفی بوده و این برای آینده اقتصاد ایران مشکل بزرگی است. باید برای فعالان بازار سرمایه و بخش خصوصی انگیزه ایجاد کنیم تا با استفاده از بازار سرمایه، تأمین مالی و نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

کناره‌گیری نهادهای نظامی از فعالیت‌های بانکداری
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به ادغام هفت بانک و موسسه اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه تصریح کرد: خوشبختانه اتفاق مهمی در این زمینه رخ‌داده و نهادهای نظامی از فعالیت‌های بانکداری کناره‌گیری کرده‌اند و شاهد ادغام بانک‌های متعلق به این نهادها در بانک سپه هستیم.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.