انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 82106 | تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۱۰ - 00:13
جزییات تازه از قتل رومینا به روایت عمو و برخی آگاهان
گزارش

جزییات تازه از قتل رومینا به روایت عمو و برخی آگاهان

اشاره: رومینا دختر 13 ساله تالشی اهل روستای لمیر به‌اتفاق فردی که قصد داشته با او ازدواج کند از خانه فرار می‌کند و پس از چند روز پلیس او را پیدا و به خانواده‌اش تحویل می‌دهد. پدر او که مخالف ازدواج وی بود، رومینا را در هنگام خواب در یک عمل جنایتکارانِ با داس سر برید. این اقدام باعث انزجار مردم ایران و حتی جهان شد. به دستور دادگاه قضایی قاتل دستگیر و زندانی شد. خبرگزاری ایلنا در خصوص چگونگی قتل رومینا گفت‌وگویی با عموی رومینا و برخی آگاهان انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-

اولین شاهد قتل
 عیسی اشرفی عموی رومینا درباره روز حادثه به خبرنگار ایلنا ‌گفت: مصاحبه با خانواده ما دیگر چه دردی را درمان می‌کند و آن اتفاقی که نباید رخ می‌داد، اتفاق افتاده است و همه‌کسانی که نقش زیادی در این بدبختی داشتند چند مدت دیگر به‌راحتی به زندگی خود ادامه می‌دهند انگارنه‌انگار که خانواده‌ای متلاشی شد و دختری که امید یک خانواده بود با سرنوشت تلخی از دنیا رفت.وی می‌افزاید: متأسفانه بهمن با گذاشتن عکس‌های رومینا در فضای مجازی باعث نابودی رومینا شد. زمانی که مراجع قانونی رومینا را به برادرم تحویل دادند من بی‌اطلاع بودم. زمانی خبردار شدم که فریادهای همسر برادرم را شنیدم. من اولین کسی بودم که به صحنه قتل رسیدم. برادرم در شرایط روحی و روانی مناسبی نبود وقتی با فریاد از وی پرسیدم چرا دست به چنین اقدامی زدی گفت: «مردی که دخترم را فراری داده زنگ زد و مرا تهدید به قتل کرد و گفت هیچ کاری نمی‌توانی بکنی، بازهم دخترت را فراری می‌دهم و عکس و فیلمش را در فضای مجازی پخش می‌کنم.»
عموی رومینا ادامه می‌دهد: مادر رومینا روز حادثه داخل حمام بود، وقتی متوجه می‌شود که کار از کار گذشته بود. او هم‌اکنون شرایط روحی بسیار بدی دارد و مدام در حال تشنج است.

زخم و زبان‌های همسایه‌ها
یکی دیگر از اقوام نزدیک خانواده پدری رومینا که نخواست نامش در گزارش بیاید در گفت‌وگو با ایلنا می‌گوید: انتشار اخبار کذب باعث شده تا موضوع آن‌طور که باید مطرح نشود.این مرد 49 ساله می‌افزاید: شرایط زندگی و زخم و زبان‌های همسایه‌ها عرصه را بر پدر رومینا تنگ کرده بود، از دعواها و جروبحث‌های خانوادگی کلافه شده بود وگرنه چه کسی جگرگوشه‌اش را به قتل می‌رساند.به گفته وی، ماجرا ازآنجایی شروع می‌شود که پسری ۲۹ ساله در مسیر زندگی رومینا قرارگرفته؛ ارتباطی که بیشتر از ۸ روز طول نکشید و در آخر به زندگی رومینای معصوم پایان داد.همسایه‌های خانواده‌اشرفی می‌گویند که این دختر هنوز به سن ۱۴ سالگی نرسیده و به دلیل تحریک یکی از دوستانش با بهمن آشنا شده بود.

آخرین بستنی
یک مقام مسئول در شهر حویق که خواست نامش فاش نشود نیز در گفت‌وگو با ایلنا، می‌گوید: بهمن یک‌بار برای خواستگاری اقدام کرده بود که خانواده مقتول راضی به این ازدواج نمی‌شوند و مدتی بعد با طرح نقشه‌ای از پیش تعیین‌شده تنها راه رسیدن به یکدیگر را فرار از خانه می‌بینند. بعد از فرار رومینا پدر او برای پیدا کردن دختر نوجوان به مکان‌های مختلفی می‌رود که نهایتاً در آستارا سرنخی از او پیدا می‌کند و با شکایت پدر؛ قاضی دستور دستگیری را صادر و با جستجوی پلیس آگاهی شهر مرزی آستارا دختر پیدا و سپس تحویل پدر داده می‌شود.این مقام مسئول، برخی اتفاقات قبل از حادثه را نیز این‌گونه روایت می‌کند: درراه بازگشت به خانه پدر رومینا؛ برای بچه‌ها بستنی می‌خرد؛ اما هنگام بازگشت به خانه و بر اساس گزارش محلی برخی همسایه‌ها او را به بی‌غیرتی متهم می‌کنند و به تمسخر می‌گویند دخترت با پسری فرار کرده و تو برایش بستنی می‌خری.این مقام مسئول در ادامه گفت: ماجرا در ذهن پدر مرور می‌شود و بدنامی و ننگ این عصیان، ذهن او را درگیر می‌کند؛ کلید را به داخل قفل درانداخته و در خانه را باز می‌کند و می‌بیند دخترش آسوده خوابیده؛ ناگهان در همین لحظه چشمش به داس داخل حیاط می‌افتد و با همان داس ضربه اول را به بدن دختر می‌زند؛ شدت ضربه دختر نوجوان را از خواب بیدار می‌کند و بعد از بیدار شدن، دومین ضربه را به‌سوی او روانه می‌کند که ضربه دوم گلوی رومینا را دریده و پاره کرده تا جایی که خون کف اتاق را فرامی‌گیرد؛ داس تیز و شدت ضربه به‌گونه‌ای بوده که گلوی دختر نوجوان را به‌اندازه تقریباً ۳ تا ۴ سانتی‌متر بریده و او در همان لحظات به علت خونریزی شدید فوت می‌کند.وی افزود: مادر رومینا به‌محض دیدن دختر غرق به خونش سراسیمه و وحشت‌زده شروع به دویدن به بیرون خانه کرده و با دادوفریاد از همسایه‌ها کمک می‌خواهد. مردم وارد خانه می‌شوند و با دیدن این صحنه پلیس را مطلع و بعد از 4 دقیقه مأموران به محل حادثه اعزام می‌شوند. این مقام مسئول در پاسخ به این سؤال که آیا پدر سابقه اعتیاد داشته می‌گوید: خیر؛ او هیچ اعتیادی نداشت.یکی از معتمدین محل هم در گفت‌وگو با ایلنا می‌گوید: هر چیزی در سایت‌ها نوشته‌شده دروغ است، پدر رومینا ۸ روز برای طرح شکایت به پلیس و دادسرا مراجعه کرد؛ اما هیچ‌کس بر روی درد او مرهمی نگذاشت. اگر اورژانس اجتماعی، اداره بهزیستی و همه‌کسانی که به‌نوعی در این نوع مسائل مسئول هستند از این دختر معصوم و خانواده بی‌پناه حمایت می‌کردند چنین اتفاقی برایشان نمی‌افتاد. ای‌کاش قبل ازاین‌گونه حوادث داد همه رسانه‌ها بر رنجی که دختران وزنان و مردمان این سرزمین از بی‌سرپناهی می‌کشند، درمی‌آمد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.