انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خطـر اشتباه محاسباتی
خرید واکسن کرونا در بن‌بست
خرید واکسن کرونا در بن‌بست
پیامد عدم تأئید FATF
شلیک آلاینده‌ها به جان مردم
دادرسی عادلانه
تأثیر FATF بر بازارها
پیامد کرونا برای اقتصاد ایران
چشم‌انداز برجام در دولت‌های آتی ایران و آمریکا
خطر بالاگرفتن تنش بین ایران و ‌آمریکا
تلاش جامعه ایران برای تعامل سازنده با دنیا
پیدا و پنهان شخصیت سردار سلیمانی
شوک به بازار
آیا شورای نگهبان، نقش رئیس‌جمهور را کم‌رنگ کرده است؟
آخرین نشانه‌های ارزانی در آخرین روز پاییز
چرایی و پیامد حمله به کنگره آمریکا
تورم و رانت
دلایل افت قیمت مسکن
ترک حباب قیمت‌ها
بن‌بـست برجـام
اگر برجام نباشد و پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت برگردد، فاجعه خواهد شد
واکنش‌ها به ادعای عجیب کاظم صدیقی در تلویزیون
واکنش‌ها به احتمال کاندیداتوری سیدحسن‌خمینی
نظر سخنگوی شورای نگهبان درباره احتمال رأی‌دادن به یک قاتل، توهین به مردم است
مزیت‌های احیای برجام برای مردم
مرور زندگی و مواضع پدر معنوی جبهه‌پایداری
افزایش تنش در خلیج‌فارس بر سر نفت
دُردانه‌ی فرهنگ، نابغه‌ی هنر
چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 1400
به امید مردم ضربه نزنید
پیروزی در انتخابات یا معیشت مردم؟
بیشتر
کد خبر: 82053 | تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۲۸ - 01:14
افطاری لاکچری (اشرافی) برای تصاحب کرسی نایب‌رئیسی مجلس
خبریک

افطاری لاکچری (اشرافی) برای تصاحب کرسی نایب‌رئیسی مجلس

اشاره: چند روزی است که خبر برگزاری ضیافت افطاری اعیانی یا به‌اصطلاح لاکچری تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم تحت عنوان «نمایندگان زاگرس نشین» در یکی از هتل‌های مجلل و لوکس تهران، خبرساز شده است. ضیافتی که برخی آن را جلسه لابی و رایزنی به‌منظور گرفتن رأی موافق منتخبان غرب کشور به‌منظور تصاحب کرسی‌های هیئت‌رئیسه مجلس ازجمله به‌طور خاص کرسی نایب‌رئیسی می‌دانند. اولین بار نماینده قم این خبر را فاش کرد و به فاصله‌ای کوتاه احمد توکلی، رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت و نماینده پیشین مجلس در نامه‌ای سرگشاده، این رفتار را «رفتار اموی» خواند و تهدید به افشای اسامی گردانندگان ضیافت‌های اشرافی کرد. چند منتخب مجلس یازدهم نیز که اکثریت مطلق آن در اختیار اصولگرایان است به این موضوع واکنش نشان دادند و برگزاری چنین محفلی را «خجالت‌آور» خواندند. البته تعدادی از منتخبان استان‌های زاگرس نشین، با تأیید برگزاری این نشست، لاکچری بودن آن را رد کردند. به‌هرحال در میان این خبرهای ضدونقیض نام عبدالرضا مصری به‌عنوان بانی این افطاری شنیده شده است. حال این منتخبان باید توضیح دهند که در شرایطی که عده‌ای از اقشار محروم در شرایط سخت اقتصادی درگیر مبارزه با کرونا هستند و برای تهیه مایحتاج روزانه خود هم با مشکل مواجه‌اند، برگزاری چنین نشست‌هایی باهدف لابی‌های سیاسی چه ضرورتی دارد؟ گزارش پیش رو به این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

کلیدواژه «افطار تجملاتی»، «ضیافت لاکچری» و «افطار اشرافی»، چند روزی است که در فضای مجازی و دهان‌به‌دهان اصولگرایانی می‌چرخد که نسبت به برگزاری یک جلسه که برخی آن را جلسه لابی و رایزنی به‌منظور گرفتن رأی موافق منتخبان زاگرس نشین مجلس، برای تصاحب کرسی نایب‌رئیسی و دیگر کرسی‌های مهم مجلس یازدهم می‌دانند، انتقاد دارند.

تهدید به افشاگری
کلید افشاگری را هم برخی نمایندگان سابق مجلس و فعلی مجلس زدند. به گزارش خبرآنلاین اولین بار این نماینده قم بود که خبر از ضیافت لاکچری باهدف کسب رأی برای کرسی‌های مهم مجلس داد. به فاصله‌ای کوتاه احمد توکلی،رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت که سابقه نمایندگی و ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس را هم در پرونده خود دارد، در نامه‌ای،با زبانی صریح‌تر از برگزاری چنین جلسه‌ای انتقاد کرد و حتی با به کار بردن عبارت «ضیافت اشرافی»، تهدید به افشاگری اسامی گردانندگان این ضیافت‌ می‌کند. توکلی در این نامه آورده بود: «در ادوار اخیر مجلس برای تصرف مناصب قدرت در مجلس، نمایندگانی به ضیافت‌های اشرافی در مکان‌های گران‌قیمت دعوت می‌شدند که میزبان یا میزبانان از نمایندگان جاه‌طلب گدای رأی بودند که ظاهراً در این دوره نیز تکرار می‌شود. بی‌شک این رفتار اموی در این دوره زشت‌تر و شرم‌آورتر است چون ادعای اصولگرایی هست و ملتی که این خانه را به عاریه به شما سپرده‌اند زندگی مشقت‌بارتری دارند. کارگروه مجلس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت، با مسئولیت برادر محترم جناب دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف قم، مصمم است نام میزبانان ضیافت اشرافی را اعلام کند.»
واکنش‌های منفی
الیاس نادران، منتخب اصولگرای مردم تهران در مجلس یازدهم و از نزدیکان به توکلی که این روزها تحرکاتی را برای به کرسی ریاست نشاندن قالیباف انجام می‌دهد، نیز این افطاری را خجالت‌آور! توصیف کرد و در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «در این اوضاع اقتصادی ۱۶ اردیبهشت منتخبین زاگرسی مجلس یازدهم را به هتل اسپیناس دعوت کرده‌اند! کاری به مخدوش کردن مرزبندی سیاسی ندارم ولی از موکلین خود خجالت نمی‌کشید؟ جواب مددجویان کمیته امداد و نیازمندان را چه می‌دهید؟» رضا تقوی، منتخب اصولگرای دیگر مردم تهران درمجلس یازدهم هم درنشست خبری که با موضوع اولویت‌های مجلس آینده دردفتر لانه جاسوسی سابق آمریکا و درمحلی که در گذشته دفتر سفیر وقت آمریکا بوده، برگزار شد، دراین‌باره گفته است:«ما برای دشمنی با دولت و اینکه چوب لای چرخ دولت بگذاریم نیامدیم،ما پشت سر رهبری حرکت می‌کنیم، جبهه مقاومت را تقویت می‌کنیم، کسانی که در مقابل جنایتکاران ایستاده‌اند را حمایت می‌کنیم، البته ما دنبال جنگ نیستیم ولی زیر بار زور نخواهیم رفت. نباید مجلس را تیکه تیکه کنیم به‌طور مثال یک عده مثلاً آذری زبان‌ها یا زاگرس نشین‌ها، یا مثلاً در هتل اسپیناس جلسه بگذاریم‌.»

سیر تکذیب‌ها
این اظهارات و واکنش‌ها در حالی بیان می‌شود که یکی از نمایندگان و اعضای فعلی فراکسیون زاگرس نشینان مجلس دهم و منتخبان مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرآنلاین، برگزاری این جلسه و نشست افطاری فراکسیون زاگرس نشینان را در هتل اسپیناس تکذیب کرد و گفت: «این جلسه ۳ ساعته در اتاق بازرگانی برگزار شد و یک افطاری معمولی بود و هیچ ضیافت مجللی در میان نبود. بعید است یک «کباب‌کوبیده» ضیافت مجلل حساب شود!» محمد رشیدی، منتخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم هم دراین‌باره به خبرآنلاین گفت: «من در جلسه فراکسیون زاگرس نشینان حضور داشتم، ولی نه شامی دیدم و نه در آن جلسه شامی خورده‌ام که به ضیافت اشرافی و لاکچری تعبیر می‌شود.» رشیدی درپاسخ به شایعاتی مبنی بر لابی و رایزنی نایب‌رئیس فعلی مجلس برای کسب دوباره این جایگاه در مجلس یازدهم، گفت: «چنین ادعایی درست نیست و هیچ صحبتی درباره اشخاص نشد. البته آقای مصری هم در این جلسه صحبت کرد، ولی صحبت او به‌هیچ‌وجه درباره کاندیداتوری‌اش برای این جایگاه نبود.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.