انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 82051 | تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۲۷ - 00:49
2 راهکار سناتور دایان فینشتاین برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن

2 راهکار سناتور دایان فینشتاین برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن

اشاره: دایان فینشتاین، سناتور آمریکایی در یادداشتی که وب‌سایت خبری بلومبرگ آن را منتشر کرده است، دو راهکار برای بهبود روابط واشنگتن و تهران با توجه به همه‌گیر شدن ویروس جدید کرونا پیشنهاد کرده است. وی با اشاره به تنش‌های اخیر در روابط واشنگتن و تهران اظهار کرده است: «ما باید به دنبال حفظ آرامش در منطقه باشیم تا کشورها حداقل در کوتاه‌مدت بتوانند بر متوقف کردن و کنترل این بیماری همه‌گیر تمرکز کنند.» گزیده ای از راهکارهای پیشنهادی این سناتور آمریکایی را در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-دایان فینشتاین سناتور آمریکایی در یادداشتی که وب‌سایت بلومبرگ آن را منتشر کرده است به سیاست‌های دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در برابر ایران در موقعیت همه‌گیر شدن ویروس جدید کرونا پرداخته و با اشاره به تنش‌های اخیر در روابط واشنگتن و تهران اظهار کرد: «ما باید به دنبال حفظ آرامش در منطقه باشیم تا کشورها حداقل در کوتاه‌مدت بتوانند بر متوقف کردن و کنترل این بیماری همه‌گیر تمرکز کنند.» او در یادداشتی با عنوان «ایالات‌متحده و ایران به یک طرح صلح ویروس کرونا نیاز دارند» در وب‌سایت بلومبرگ، با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا هشدار داده که جریانی از رویدادهای تنش‌زا ازجمله شامل شمار بالای مرگ‌ومیر، مشکلات رو به وخامت اقتصادی، و افزایش جریان پناهندگان در پیش است. او با طرح پیشنهادهایی ابراز امیدواری کرده که این گام‌ها به دستیابی به یک چهارچوب فراگیرتر برای گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک، و نفوذ منطقه‌ای ایران بیانجامد و فرصتی را برای یافتن راه‌حلی برای مناقشه یمن ایجاد کند.
راهکارهای خانم سناتور
فینشتاین در یادداشت خود دو راهکار ارائه می‌دهد که از دیدگاه او آمریکا خواهد توانست بر اساس آن‌ها ثبات را [در وضع موجود] افزایش دهد. راهکار اول دیدار مقامات رده‌بالای تهران و واشنگتن برای جلوگیری از جنگ است که ازنظر او بهتر است میان وزرای دفاع و امور خارجه دو کشور برگزار شود. راهکاری دومی که این سناتور آمریکایی پیشنهاد داده است این است که دولت آمریکا معافیت‌های جزئی و موقتی از تحریم‌ها برای ایران ایجاد کرده و تلاش سازمان‌های جهانی را برای کمک‌رسانی‌های بشردوستانه ازجمله تخصیص بودجه و دادن تجهیزات تسهیل کند تا ایران بتواند به گونه مؤثرتری با شیوه ویروس کرونا مقابله کند. به عقیده فینشتاین، انجام دادن این کار موجب خواهد شد خشم عمومی علیه آمریکا در ایران کاهش پیدا کند و همچنین کمکی نیز به کاهش شیوع این بیماری در منطقه خواهد شد. این سناتور آمریکایی به حمایت از درخواست وام اضطراری ایران از صندوق بین‌المللی پول به ارزش ۵ میلیارد دلار و همچنین ارائه مجوز کلی ۹۰ روزه برای کالاها و تجهیزات پزشکی به‌عنوان یکی از گزینه‌های اجرایی به‌عنوان راهکار دوم پیشنهادی خود اشاره کرده است.

 

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.