انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 82012 | تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۱۹ - 23:41
رسیدگی به افزایش قیمت خودرو و برخورد با عاملان گرانی آن
دستور رئیس‌جمهوری به وزیر صمت

رسیدگی به افزایش قیمت خودرو و برخورد با عاملان گرانی آن

اشاره: در روزهای اخیر در ادامه افزایش قیمت خودرو بار دیگر قیمت خودرو به‌طور بی‌سابقه‌ای به آن واکنش نشان داد و از وزیر صمت خواست علل گرانی خودرو را بررسی و رفع کند. دراین‌ارتباط، معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت به مردم توصیه کرد از خرید خودرو از دلالان خودداری کنند وگرنه متضرر خواهند شد.

ستاره صبح-

دستور رئیس‌جمهور
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری روز جمعه در گفت‌وگو با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو به این شکل خلاف مصوبه ستاد اقتصادی دولت بوده و قابل‌پذیرش نیست و وزارت صمت موظف است سریعاً برای کنترل این موضوع ورود کرده و با هرگونه اقدام متخلفانه در افزایش قیمت خودرو مقابله کند. باید همه بخش‌ها و دستگاه‌های مسئول تلاش کنند تا با کنترل قیمت کالاهای موردنیاز مردم، آنان در مضیقه قرار نگرفته و دچار مشکل نشوند.
روحانی رسیدگی فوری به موضوع افزایش قیمت خودرو را حائز اهمیت دانست و با اشاره به این‌که تاکنون ۲ بار در جلسات ستاد اقتصادی دولت این موضوع موردبحث و بررسی قرارگرفته و بر ضرورت نظارت و کنترل دقیق بر قیمت خودرو تأکید شده، دستور داد: افزایش قیمت خودرو به این شکل خلاف مصوبه ستاد اقتصادی دولت بوده و قابل‌پذیرش نیست و وزارت صمت موظف است سریعاً برای کنترل این موضوع ورود کرده و با هرگونه اقدام متخلفانه در افزایش قیمت خودرو مقابله کند.

قیمت خودرو اصلاح می‌شود
به گزارش روز جمعه سایپا، «امیر جعفرپور»، معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت درباره روند قیمتی که خودروهای داخلی و به‌خصوص پراید در این روزها در بازار دارند، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار با همکاری سایر مجموعه‌ها و سازمان حمایت در حال نهایی کردن قیمت خودرو متناسب با استانداردها ۸۵ گانه، آلایندگی‌ها و رعایت استانداردهای الزامی است. اطمینان می‌دهم که به‌زودی قیمت خودرو در بازار اصلاح می‌شود و دیگر مردم با قیمت‌های بالا مواجه نخواهند شد.وی با بیان اینکه به‌زودی قیمت خودرو در کارخانه‌های خودروسازی تجدیدنظر می‌شود، تصریح کرد: با بررسی‌های دقیقی که صورت گرفته قیمت خودرو به نحوی تعیین خواهد شد که با بازار تفاوت زیادی نخواهد داشت، این امر ضمن حذف دلالان باعث خواهد شد که قیمت‌ها دیگر هیجانی افزایش پیدا نکند و مردم با شوک قیمتی روبرو نشوند.وی به مردم توصیه کرد: تا اعلام قیمت خودروها به‌هیچ‌عنوان از بازار خودرو خریداری نکنند و مطمئناً باشند که بعد از تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار ضمن ترکیدن حباب قیمت، قیمت انواع خودروها در بازار متعادل خواهد شد و در پی آن شاهد هماهنگی عرضه و تقاضا خواهیم بود. خرید هرگونه خودرو در این روزهای بازار به ضرر مصرف‌کننده است.جعفرپور گفت: در حال حاضر تفاوت قیمت خودروهای کارخانه و بازار زیاد است و این امر پذیرفتنی نیست، به همین دلیل در تصمیم‌های جدید دیگر چنین فاصله قیمتی وجود ندارد. طی چند وقت اخیر دلالان بازار خودرو را به هم ریختند و اجازه ندادند قیمت‌ها مسیر طبیعی خود را طی کند، ازاین‌رو با تصمیم‌های جدیدی که به‌زودی اعلام می‌شود، مشکل بازار خودرو حل خواهد شد. دلالان بازار خودرو، قیمت پراید را بالا بردند و قیمت فعلی آن‌که بیش از ۸۰ میلیون تومان است، پذیرفتنی نیست، اگر مردم صبر کنند تکلیف قیمت‌ها مشخص خواهد شد و دیگر به‌واسطه فعالیت دلالان بازار خودرو با التهاب روبرو نمی‌شود.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.