انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
تفاوت اعتراضات در ایران با اعتراضات در آمریکا
قتل «جورج فلوید» نژادپرستی در آمریکا را افشا می‌کند
تعداد کشته‌شدگان، مجروحان و خسارات مادی اعتراضات آبان 98
رئیس مجلس در نطق اولش چه گفت؟
کارنامه خوب یک‌صد روزه کادر درمانی و ملت ایران در مبارزه با کرونا
تسریع در تصویب چهار لایحه «تأمین امنیت و منع خشونت علیه زنان»، «شفافیت و مدیریت تعارض منافع»، «نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» و «مسئولیت مدنی مؤسسات عمومی»
کارنامه ناموفق مجلس دهم؛ پیش روی مجلس یازدهم
محمد باقر قالیباف رییس مجلس یازدهم شد
روند افزایشی مبتلایان
نسخه صندوق‌ بین‌المللی پول برای تاب‌آوری اقتصادها در شرایط کرونا
ایران به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و در امور آن کشور دخالت نمی‌کند
نمایش قدرت ایران در تجارت دریایی و نفتی با ونزوئلا
عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان؛ کارگران هفت تپه و...
در دادگاه خریداران شرکت نیشکر هفت تپه چه گذشت؟
بررسی عملکرد مجلس دهم نیاز به زمان دارد
انتخاب را به عهده مردم بگذارید
دکتر الهام امین زاده، در گفت‌وگو با ستاره صبح جزئیات دیدار نخبگان سیاسی با رئیس جمهور را تشریح کرد
زوج محکوم‌به اعدام؛ سرشاخه مافیای خودرو، سکه ...
پیامد بین‌المللی مزاحمت آمریکا برای کشتی‌های حامل نفت ایران
اگر به خبرنگاران می‌گفتم به چه دلایلی مرا ردصلاحیت کردید، به ضرر شورای نگهبان تمام می‌شد
کرونا تمام نشده است
آیا بن سلمان در دادن شاخه زیتون به ایران صداقت دارد؟
هشدار تکان‌دهنده رئیس شورای شهر تهران درباره خطر زلزله
بخشنامه جدید دستگاه قضا، برای تامین حقوق مردم و آغاز حرکت به سوی آشتی ملی
جزییات زلزله 5.1 ریشتری در استان تهران
احتمال میانجیگری نخست‌وزیر جدید عراق بین ایران و آمریکا
لزوم رسیدگی به اشتباهات سهوی یا عمدی و مجازات آمران و عاملان خطاها
10 توصیه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان و جوانان
مناقشه ایران و آمریکا بر سر مکانیزم ماشه
آیا ترامپ سرانجام تصمیم به کنار گذاشتن عربستان سعودی گرفته است؟
اشتباه در اشتباه مثل حادثه ناوچه کنارک فاجعه‌ها را دوچندان می‌کند
بازگشت سؤال‌برانگیز داعش به عراق در بحبوحه شیوع کروناویروس
قلع‌وقمع مفسدان اقتصادی
حوزه ارتباطات به سرمایه‌گذاری ۱۰۰ برابری نیاز دارد
تأثیر سیاسـت بر اقتصاد
پیامدهای تحریم‌ها و جنگ اقتصادی؛ بیشتر از جنگ نظامی
نسخه صندوق‌ بین‌المللی پول برای تاب‌آوری اقتصادها در شرایط کرونا
وظیفه سازمان‌های مردم‌نهاد، تشویق مردم به یاری اقشار آسیب‌پذیر است
نظر کارشناسی شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد شب های قدر را معتبر می‌دانم
عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان؛ کارگران هفت تپه و...
مجلس یازدهم پشتوانه قوی و مردمی لازم را ندارد
نمایش قدرت ایران در تجارت دریایی و نفتی با ونزوئلا
ایران به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و در امور آن کشور دخالت نمی‌کند
امپراتوری ایالات‌متحده از گسترش بی‌حدومرز تا فروپاشی
بهبود وضعیت آمریکا به خروج از افغانستان بستگی دارد
رسیدگی به علـت سانـحه ناوچـه کنـارک
روند افزایشی مبتلایان
محمد باقر قالیباف رییس مجلس یازدهم شد
کارنامه ناموفق مجلس دهم؛ پیش روی مجلس یازدهم
رئیس مجلس در نطق اولش چه گفت؟
پشت صحنه سفر مایک پمپئو به اسرائیل چیست؟
کووید-19 تعادل ژئوپلیتیکی را از غرب به شرق تغییر می‌دهد
کارنامه خوب یک‌صد روزه کادر درمانی و ملت ایران در مبارزه با کرونا
تعداد کشته‌شدگان، مجروحان و خسارات مادی اعتراضات آبان 98
اصلاح قانون انتخابات نوشدارو بعد از مرگ سهراب
افزایش حملات داعش در شرایط کرونایی در عراق
اهداف پیدا و پنهان سفر وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل
تفاوت اعتراضات در ایران با اعتراضات در آمریکا
در دادگاه خریداران شرکت نیشکر هفت تپه چه گذشت؟
بررسی عملکرد مجلس دهم نیاز به زمان دارد
قتل «جورج فلوید» نژادپرستی در آمریکا را افشا می‌کند
تسریع در تصویب چهار لایحه «تأمین امنیت و منع خشونت علیه زنان»، «شفافیت و مدیریت تعارض منافع»، «نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» و «مسئولیت مدنی مؤسسات عمومی»
بیشتر
کد خبر: 81848 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۱۹ - 00:52
جزییات تازه بسته‌های حمایتی برای مردم
گزارش

جزییات تازه بسته‌های حمایتی برای مردم

اشاره: رئیس‌جمهور چند روز پیش با ارسال نامه‌ای برای رهبر انقلاب از ایشان خواستند تا یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای کمک به مردم برداشت شود. روز گذشته رهبر انقلاب با این درخواست موافقت کردند و رئیس‌جمهور جزییات دادن وام به کسانی که در اثر کرونا دچار ضرر و زیان شده‌اند را تشریح کرد که در ادامه می خوانید.

ستاره صبح-

قدردانی از موافقت رهبر انقلاب
رئیس‌جمهوری با قدردانی از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، دستورات لازم را برای تأمین نیازهای ضروری در این عرصه، صادر کرد. دکتر روحانی پی‌نوشت کرده است که «نیازهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این منبع تأمین و حتی‌الامکان از تولیدات داخلی و با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام شود. همچنین کمک‌های لازم به صندوق بیمه بیکاری ظرف هفته آینده انجام و جزئیات طرح در ستاد اقتصادی دولت مطرح شود.»
رئیس‌جمهوری از پرداخت اعتبار یک‌میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر خبر داد و گفت: این رقم به‌تدریج و البته از ماه‌های بعد، از یارانه ماهانه آن‌ها در طول ۲۴ ماه کسر می‌شود.
حسن روحانی روز گذشته در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: سه میلیون خانوار محروم تحت‌فشار هستند که برای آن‌ها در چهار نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰ هزارتا ۶۰۰ هزار تومان مدنظر قراردادیم که مرحله اول پرداخت‌شده است و مرحله دوم تا پایان فروردین پرداخت خواهد شد و دوماه بعد هم به همان شکل در ماه‌های بعد در اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد شد.
رئیس‌جمهوری ادامه داد: علاوه بر این رقمی را به‌عنوان وام یک‌میلیون‌تا ۲ میلیون برای ۴ میلیون تومان خانواده‌دار جزو اقشار کم‌درآمد هستند قراردادیم که نرخ آن ۴ درصد است و به‌زودی شرایط آن اعلام می‌شود.

۱۰ رسته تحت‌فشار شدید
روحانی اضافه کرد: امروز همچنین ۷۵ هزار میلیارد تومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قراردادیم، موردبررسی قرار گرفت. ۱۰ رسته در این ایام تحت‌فشار شدید قرار گرفتند. بعضی‌ها کسب‌وکارشان متوقف بوده و بعضی‌ها درآمدشان پایین بوده است. این رسته‌های مختلف کارگاه‌های کوچک و متوسط هستند و بعضی‌ها بنگاه کار یک نفره، چندنفره و بعضی‌ها ۵۰ نفر به بالا هستند.
رئیس‌جمهوری گفت: تقریباً اشتغال سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وابسته به این‌گونه موارد است که زندگی آن‌ها تحت‌فشار قرارگرفته است و ما در اینجا تصویب کردیم که برای همه این‌ها رقمی را مدنظر قرار دهیم و برای هر بنگاهی مشخص‌شده است و اعلام خواهد شد که چه مقدار به آن‌ها پرداخت می‌شود.

بازگشایی پلکانی
رئیس‌جمهوری گفت: در ستاد ملی کرونا توضیح دادم که این بازگشایی پلکانی است و مردم توجه کنند. به دلیل شرایطی که داریم بازگشایی یک‌مرتبه امکان‌پذیر نیست. به همان اندازه که شرایط بهداشتی ما مهیاتر می‌شود و وزارت بهداشت و درمان به ما می‌گوید که شرایط بهتر شده به همان نسبت می‌توانیم گشایش بیشتری ایجاد کنیم.روحانی افزود: درعین‌حال مردم باید توجه کنند که هرکجا گشایشی حاصل می‌شود این به آن معنا نیست که اصولی که بهداشت و درمان به‌عنوان فاصله‌گذاری هوشمند مدنظر قرار داده است آن اصول به آن توجه نشود.وی تأکید کرد: همه کسب‌وکارها و همه‌کسانی که فعالیت می‌کنند اعم از تولیدی، توزیعی و خدماتی باید اصولی که به‌عنوان پروتکل‌های بهداشتی اعلام‌شده و اعلام می‌شود و با آن‌ها توافق می‌شود را باید مراعات کنند.

رعایت اصول بهداشتی
رئیس دولت دوازدهم با تأکید بر اینکه در خانه ماندن به‌عنوان یک اصل همچنان باید مدنظر باشد، گفت: البته در این شرایطی که هستیم نمی‌توانیم بگوییم کسب‌وکارها برای بلندمدت اصلاً فعالیت نکنند. در این مدت هم کسب‌وکارها تعطیل بوده است و در تهران باز کسب‌وکارها جز مواردی که مواد غذایی و بهداشتی را در اختیار مردم قرار می‌دهند، تا پایان فروردین تعطیل خواهد بود.رئیس‌جمهور ادامه داد: در استان‌ها هم که از ۲۳ فروردین فعالیت‌ها شروع می‌شود همه این‌ها باید آن اصول را مدنظر قرار دهند. چون شرایط به‌گونه‌ای نیست که اعلام کنیم که فاصله‌گذاری کنار گذاشته شود، بلکه باید فاصله‌گذاری‌ها به شکل هوشمند و همان‌طور که ابلاغ‌شده موردتوجه همه قرار بگیرد.
وی با اشاره به ابراز نگرانی برخی متخصصان اظهار داشت: اگر اصول بهداشتی رعایت نشود ممکن است دوباره در شرایطی سخت قرار بگیریم، با توجه به امکانات و تجهیزات بیمارستانی، پزشکان و پرستاران ما نباید نگران باشند؛ تا امروز آن‌ها با فداکاری اقدام کرده‌اند و ما هم تأمین امکانات و تجهیزات به‌اندازه کافی انجام دادیم و از امروز به بعد هم بیشتر تأمین و در اختیار مراکز درمانی قرار می‌دهیم.

تسهیلات زمان‌دار و تنفس دار
روحانی با اشاره به تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی درباره کسب‌وکارهایی که از شیوع بیماری کرونا تحت‌فشار قرار گرفتند، گفت: برای همه کسب‌وکارهایی که در این دوران یا تعطیل‌شده و یا فعالیت آن‌ها کساد شده است، تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد در نظر گرفته‌ایم که مدت‌زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماه (دو سال) است و چند ماه هم تنفس داده می‌شود و آن‌ها بازپرداخت را از مهرماه ۹۹ شروع خواهند کرد.
رئیس‌جمهوری اظهار داشت: تسهیلات اعطایی هم زمان‌دار است و هم تنفس دارد که یک کمکی به کسب‌وکارها است. البته این تسهیلات مشروط به عدم تعدیل و اخراج کارگران در این واحدهای اقتصادی و تولیدی است؛ این تسهیلات هم کمک به بنگاه‌ها است و هم کمک به اشتغال و کارگران است.

۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر، اعتبار یک‌میلیون تومانی دریافت می‌کنند
روحانی با اشاره به مصوبه درباره اعتباری که به خانوارها تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: حدود ۲۳ میلیون خانوار یارانه ماهانه دریافت می‌کنند، یک اعتبار یک‌میلیون تومانی دریافت می‌کنند که به‌تدریج و البته از ماه‌های بعد از یارانه ماهانه آن‌ها در طول ۲۴ ماه کسر می‌شود.
رئیس‌جمهوری تصریح کرد: اگر هماهنگی ایجاد شود اعتبار یک‌میلیون تومانی کمک به خانوارها در فروردین‌ماه، در غیر این صورت از اردیبهشت سامان‌دهی و به خانوارها پرداخت می‌شود که تقریباً ۲۵ هزار میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته‌شده است که در جلسه امروز مصوب شد.

۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت
رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصویب ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق بیمه بیکاری و پرداخت آن به افرادی که دچار بیکاری می‌شوند، گفت: تقریباً حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان برای بحث کرونا امروز مصوب شده است این بخش به تولیداتی پرداخت می‌شود که وزارت بهداشت اعلام و نیاز آن را تأمین می‌کند. بخشی از این مبلغ به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت و بخش اعظم آن برای دانشگاه‌هایی که برای رفع نیازهای وزارت بهداشت وام گرفتند، پرداخت می‌شود.

آموزش را به آینده موکول کردیم
وی یادآور شد: ممکن است برخی امور مانند آموزش با تأخیر انجام شود و این موضوع را به آینده موکول کردیم و وزارت آموزش‌وپرورش بعدها زمان آن را اعلام می‌کند. حمل‌ونقل بین‌شهری را هم هنوز اعلام نکردیم بنابراین باتحمل سختی و همکاری مضاعف باید این کار را پیش ببریم و خدا هم ما را یاری می‌کند و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.