انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 81845 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۱۸ - 00:23
راهکار یک نماینده مجلس برای ویروس کرونا
گزارش

راهکار یک نماینده مجلس برای ویروس کرونا

اشاره: ویروس کرونا به گفته مقامات همچنان در ایران به مرحله پیک نرسیده و کنترل نشده است. در این ارتباط مسئولان وزارت بهداشت اعتقاد به ایجاد محدودیت تردد و خروج از منازل دارند، اما رئیس جمهور و وزارت صمت بر این عقیده اند به صورت هوشمند می توان ترددها را کنترل کرد. در این ارتباط قاسم میرزایی نیکو، نماینده مجلس می گوید: تعطیلی عمومی باید تا پایان فروردین اعلام می‌شد که نشد. در ادامه نظرات این نماینده مجلس را می خوانید.

ستاره صبح-قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ارزیابی خود از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را این‌گونه مطرح کرد: علیرغم اینکه طرح فاصله‌گذاری دیر انجام شد اما باز هم کار بسیار خوبی است که تا حدودی باعث جلوگیری از شیوع بیماری می‌شود؛ اما برای مدیریت این موضوع نمی‌توان برای کارمندان و کارگران و دیگر مسائل فکری نکرد و مسئله آن‌ها را به حالت نصفه و نیمه گذاشت. نمی‌شود ۲۰ درصد آن‌ها رفت‌وآمد داشته باشند و بگویند کارمندان می‌توانند در محل سکونتشان رفت‌وآمد کنند این موضوعی خودساخته است و بخش‌های آن اصلاً با یکدیگر هم‌خوانی ندارد. ستاد مقابله با کرونا باید یک تصمیم قاطع می‌گرفت و اینکه چرا نمی‌تواند یک تصمیم قاطع بگیرد و یک ماه به‌طورکلی تعطیلی اعلام کند، سؤالی مهم و اساسی در ذهن همه است.
عضو فراکسیون امید با بیان اینکه موضوع دیگر افرادی هستند که معاش وتامین نیازشان از طریق رفت‌وآمد می‌گذرد که باید تمهیداتی برای آن‌ها داشته باشیم و به آن‌ها رسیدگی کنیم، گفت: چون به آن‌ها نگفته‌ایم که نیاز و حقوق آن‌ها را پرداخت می‌کنیم و  چون می‌گوییم کاری انجام خواهد شد، حقوق‌ها را پرداخت خواهیم کرد و وعده آینده می‌دهیم باعث ایجاد آشفتگی شده است که بخشی از آن حاصل نبود اعتبار لازم در خزانه، بخشی دیگر مدیریت چندگانه و همچنین دخالت‌های مختلف در همه زمینه‌ها است. بنابراین شروع طرح خوب است اما فقط اگر یکپارچه باشد، نتیجه می‌دهد.میرزایی نیکو درباره استفاده حاکمیت از توان سلبریتی‌ها در مقابله با کرونا، گفت: خود هنرمندان این کار را شروع کردند اما چون قبلاً با آن‌ها با قهر، تقسیم‌بندی و خودی و ناخودی برخورد شده است، اگر این حالات کنار گذاشته شود و به‌صورت ملی نگاه شود شاید بتوان از آن‌ها بهره‌برداری بهتری در این موضوع کرد.درباره شیوه مردم محوری برخورد کشورهایی مثل کره جنوبی در مقابله با کرونا، به انجام فاصله‌گذاری اجتماعی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه از نیمه اسفندماه اشاره می‌کنم. تلاش داشتیم که همه اصناف حتی سوپرمارکت‌ها را به کمترین میزان ساعات کار باز بودن برسانیم، بنابراین اگر مدیریت این موضوع را به دست خود مردم بدهند بهتر انجام خواهد شد. هر شهرستانی فرماندار، شورای تأمین و قوه عاقله‌ای دارد که با توجه به بافت مربوط به منطقه خودشان بیماری را مدیریت می‌کنند،  اما نمی‌خواهند به استانداران و فرمانداران اختیار دهند و این یکی از معضلات ما است که تا زمانی که این اتفاق نیفتد مدیریت آن ممکن نیست؛ باید اختیار داده شود اما درعین‌حال به آن‌ها کمک داده شد و تقویتشان کنیم. در این شرایط  است که با همکاری معتمدان مردم می‌توان نیازمندی‌ها و اهداف آن‌ها را دنبال کرد. آقای رئیس‌جمهور فرمودند تا نیمه شعبان این پیک تمام و همه‌چیز خوب می‌شود درحالی‌که سخنگوی وزارت بهداشت معتقد است که پیک بیماری در اردیبهشت ماه خواهد بود. باز هم دارند خطا می‌کنند و باید تا پایان فروردین تعطیلی را قطعی کنند و بعد در پایان فروردین با ارزیابی از اوضاع تصمیم تازه‌ای گرفته شود.

 

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.