انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
نسخه صندوق‌ بین‌المللی پول برای تاب‌آوری اقتصادها در شرایط کرونا
ایران به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و در امور آن کشور دخالت نمی‌کند
نمایش قدرت ایران در تجارت دریایی و نفتی با ونزوئلا
عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان؛ کارگران هفت تپه و...
در دادگاه خریداران شرکت نیشکر هفت تپه چه گذشت؟
بررسی عملکرد مجلس دهم نیاز به زمان دارد
زوج محکوم‌به اعدام؛ سرشاخه مافیای خودرو، سکه ...
بخشنامه جدید دستگاه قضا، برای تامین حقوق مردم و آغاز حرکت به سوی آشتی ملی
بازگشت سؤال‌برانگیز داعش به عراق در بحبوحه شیوع کروناویروس
قلع‌وقمع مفسدان اقتصادی
دکتر الهام امین زاده، در گفت‌وگو با ستاره صبح جزئیات دیدار نخبگان سیاسی با رئیس جمهور را تشریح کرد
پیامد بین‌المللی مزاحمت آمریکا برای کشتی‌های حامل نفت ایران
آیا بن سلمان در دادن شاخه زیتون به ایران صداقت دارد؟
10 توصیه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان و جوانان
احتمال میانجیگری نخست‌وزیر جدید عراق بین ایران و آمریکا
ناامیدی سازمان رأی اصلاح‌طلبان از صندوق رأی
انتخاب را به عهده مردم بگذارید
رحمت و فضل خدا بر دست‌های پرکار و دل‌های پرانگیزه‌ی معلمان
دکتر الهام امین زاده، در گفت‌وگو با ستاره صبح جزئیات دیدار نخبگان سیاسی با رئیس جمهور را تشریح کرد
زوج محکوم‌به اعدام؛ سرشاخه مافیای خودرو، سکه ...
پیامد بین‌المللی مزاحمت آمریکا برای کشتی‌های حامل نفت ایران
اگر به خبرنگاران می‌گفتم به چه دلایلی مرا ردصلاحیت کردید، به ضرر شورای نگهبان تمام می‌شد
آیا ترامپ به دنبال گزینه جنگ برای پیروزی در انتخابات و ایجاد رونق اقتصادی است؟
کرونا تمام نشده است
آیا بن سلمان در دادن شاخه زیتون به ایران صداقت دارد؟
درب کلیساها و مساجد در آلمـان و ایـران بازگشایی می‌شود
هشدار تکان‌دهنده رئیس شورای شهر تهران درباره خطر زلزله
جزییات زلزله 5.1 ریشتری در استان تهران
بخشنامه جدید دستگاه قضا، برای تامین حقوق مردم و آغاز حرکت به سوی آشتی ملی
احتمال میانجیگری نخست‌وزیر جدید عراق بین ایران و آمریکا
عملکرد شورای نگهبان در انتخابات مجلس یازدهم می‌تواند منجر به کاهش سرمایه اجتماعی شود
سردرگمی اصولگرایان بر سر خوب یا بد بودن برجام
لزوم رسیدگی به اشتباهات سهوی یا عمدی و مجازات آمران و عاملان خطاها
مناقشه ایران و آمریکا بر سر مکانیزم ماشه
10 توصیه مهم رهبر انقلاب به دانشجویان و جوانان
اشتباه در اشتباه مثل حادثه ناوچه کنارک فاجعه‌ها را دوچندان می‌کند
آیا ترامپ سرانجام تصمیم به کنار گذاشتن عربستان سعودی گرفته است؟
توصیه سه استراتژیست آمریکایی به ترامپ درباره ایران
صدور احکام سنگین برای مفسدان ارز، نفت، چای، بانک سرمایه و ...
حوزه ارتباطات به سرمایه‌گذاری ۱۰۰ برابری نیاز دارد
تأثیر سیاسـت بر اقتصاد
پیامدهای تحریم‌ها و جنگ اقتصادی؛ بیشتر از جنگ نظامی
بازگشت سؤال‌برانگیز داعش به عراق در بحبوحه شیوع کروناویروس
نظر کارشناسی شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد شب های قدر را معتبر می‌دانم
چرایی موفقیت سران زن در مهار شیوع کرونا
قلع‌وقمع مفسدان اقتصادی
وظیفه سازمان‌های مردم‌نهاد، تشویق مردم به یاری اقشار آسیب‌پذیر است
مجلس یازدهم پشتوانه قوی و مردمی لازم را ندارد
امپراتوری ایالات‌متحده از گسترش بی‌حدومرز تا فروپاشی
بهبود وضعیت آمریکا به خروج از افغانستان بستگی دارد
رسیدگی به علـت سانـحه ناوچـه کنـارک
دو گزینه ترک خاورمیانه یا ورود به یک جنگ، پیش روی ترامپ
پشت صحنه سفر مایک پمپئو به اسرائیل چیست؟
کووید-19 تعادل ژئوپلیتیکی را از غرب به شرق تغییر می‌دهد
نسخه صندوق‌ بین‌المللی پول برای تاب‌آوری اقتصادها در شرایط کرونا
افزایش حملات داعش در شرایط کرونایی در عراق
اصلاح قانون انتخابات نوشدارو بعد از مرگ سهراب
عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان؛ کارگران هفت تپه و...
ایران به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و در امور آن کشور دخالت نمی‌کند
اهداف پیدا و پنهان سفر وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل
نمایش قدرت ایران در تجارت دریایی و نفتی با ونزوئلا
بررسی عملکرد مجلس دهم نیاز به زمان دارد
در دادگاه خریداران شرکت نیشکر هفت تپه چه گذشت؟
بیشتر
کد خبر: 81821 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - 01:11
آزادراه همت به جاده چالوس رسید
گزارش

آزادراه همت به جاده چالوس رسید

اشاره: افزایش جمعیت در طول چهار دهه گذشته باعث شده تا حدود 16 میلیون از 80 میلیون جمعیت ایران در شهر تهران و شهرهای اطراف ساکن شوند. تولید خودرو و استفاده از خودرو شخصی نسبت به گذشته افزایش چشمگیر داشته است. به همین دلیل اتوبان تهران کرج همواره پرترافیک و نفس‌گیر بود. دراین‌ارتباط دولت تدبیر و امید توانست دو پروژه هم‌زمان آزادراه تهران شمال را به طول 32 کیلومتر و همت کرج را به طول 9.6 کیلومتر به بهره‌برداری برساند. روز گذشته این دو پروژه سرانجام در دولت دوازدهم به بهره‌برداری رسید که رفت‌وآمد به مازندران را آسان می‌کند و از سوی دیگر از ترافیک اتوبان تهران -کرج و قزوین می‌کاهد که هر دو در راستای خدمت به مردم و توسعه است. در ادامه سخنان رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی را می‌خوانید.

ستاره صبح-

حسن روحانی روز گذشته در مراسم بهره‌برداری از قطعات ۲ و ۳ آزادراه همت -کرج ضمن قدردانی از کسانی که در اجرای این پروژه فعالیت داشتند، گفت: در آغاز این دولت قطعه اول را افتتاح کردیم، قطعه ۲ و ۳ که الآن افتتاح شد در آغاز دولت ۳ درصد اجرایی و عملیاتی بود و ۹۷ درصد در این ۶ سال اعتبار تأمین و اجراشده است و روز گذشته به صد درصد رسیدیم.
روحانی گفت: این اتوبان اهمیت ویژه دارد. سال‌ها بود که مردم از آزادراه اتوبان همت عبور می‌کردند و یک‌مرتبه با تابلویی به نام پایان اتوبان مواجه می‌شدند و ناچار بودند به سمت چپ گردش کنند. از روز پنجشنبه این مسیر به روی مردم باز می‌شود و آن تابلو قرمز پایان اتوبان برداشته و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج می‌شود.
رئیس‌جمهوری ضمن تبریک به مردم استان البرز گفت: در ماه‌های اخیر سه پروژه مهم را افتتاح کردیم که اهمیت داشت. یکی مترو هشتگرد برای استان تهران و البرز افتتاح شد. دومین پروژه آزاده راه شمال بود که افتتاح شد و بسیار اهمیت داشت.
 روحانی اضافه کرد: آزادراه تهران- شمال صنعت جاده‌سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می‌گذارد. ۳۲ کیلومتری که جای آن ۹۰ کیلومتر را گرفته است سراسر پل یا تونل است و این قدرت مهندسین ایران را نشان می‌دهد.
وی گفت: سومین پروژه هم در آستانه سال جدید افتتاح شد قطعه ۲ و ۳ آزاده راه شهید همت - کرج بود به بهره‌برداری رسید. تقریباً سه سال است که ما هرسال به آقای دکتر نوبخت می‌گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می‌شود و او هم همیشه به ما قول می‌دهد که تلاش می‌کنیم تا عید افتتاح شود. خدا را شکر باکمی تأخیر به افتتاح رسیدیم.
رئیس‌جمهوری گفت: سال ۹۹ مردم از این جاده استفاده می‌کنند. این کار انجام خواهد گرفت. بقیه طرح‌ها و پروژه‌های دیگر هم در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.
روحانی یادآور شد: ۱۰ هزار میلیارد تومان برای این آزادراه‌ها اعتبار هزینه شده است که ارزش فعلی این آزادراه‌ها ۲۵ هزار میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه خوبی برای مردم است.

 در برابر پزشکان، پرستاران و کادر درمانی تعظیم می‌کنیم
روحانی گفت: من به پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی که شبانه‌روز مشغول هستند و تلاش می‌کنند و جان بسیاری از مردم را نجات دادند و الآن هم در حال درمان بیماران بستری در بیمارستان‌ها هستند، خدا قوت می‌گوییم و در برابر آن‌ها تعظیم می‌کنیم و برای همه مریض‌ها آرزوی سلامت و شفا می‌کنیم.
رئیس‌جمهوری بابیان اینکه این روزهای سخت خواهد گذشت و این غم پایان خواهد رسید، گفت: با کمک مردم و همت پزشکان از این روزهای سخت عبور می‌کنیم. شفا دست خدا است، آینده و عظمت کشور دست خدا است و توجه ما باید کاملاً به خداوند باشد.
روحانی افزود: امسال جسم ما از اماکن متبرکه به دلایل بهداشتی فاصله دارد. اما روح ما از هرسال به آن‌ها نزدیک‌تر است. به‌خصوص امسال و روز اول فروردین به نام ما مولای ما حضرت موسی بن جعفر (ع) است و فرزندان عزیز و بزرگوارش از امام هشتم تا حضرت معصومه و شاه‌چراغ از او هستند.
وی بابیان این‌که خیروبرکت برای مردم ما خواهد بود گفت: دل‌های ما متوجه حق خواهد بود و خداوند ما را یاری خواهد کرد و ملت ما همیشه روزهای سخت را گذرانده و ان‌شاءالله از روزهای سخت عبور خواهد کرد. ملت ما در سال ۹۹ مشکلاتی که برخی مردم در سال ۹۸ و به‌خصوص در روزهای پایانی به خاطر بیماری کرونا در کسب‌وکارشان به وجود آمد جبران خواهد کرد. مردم همیشه یار یکدیگر بودند و این روزها باید بیش گذشته همدیگر را یاری کنند.رئیس‌جمهوری ضمن قدردانی از دستگاه‌هایی که در اجرای این پروژه حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد ۱۷ کیلومتر باقی‌مانده این آزادراه در سال ۹۹ این پروژه تکمیل شود.
تأمین پول آزادراه
روحانی بابیان اینکه اجرای این طرح‌ها باعث چند برابر شدن قیمت زمین‌های اطراف آن می‌شود، گفت: پول این اتوبان را این زمین‌ها می‌تواند تأمین کند. این زمین یا برای دولت است یا برای یک‌نهاد عمومی است یا برای نیروهای مسلح است یا برای بخش خصوصی است. اگر پادگانی است و اتوبان را از کنار آن رد می‌کنیم آن نهاد نظامی باید پول آن را بدهد یعنی زمین‌های آن ده برابر ارزش پیداکرده است. اگر این‌ها پول‌هایشان را پرداخت کنند پول از آزادراه‌ها از همین راه تأمین می‌شود.

  آغاز عملیات غربالگری کرونا در پایانه‌ها و مبادی خروجی شهرها
وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات غربالگری در پایانه‌های مسافربری، فرودگاه‌ها و راه‌آهن خبر داد و گفت: بر اساس ‌تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا شهروندان در مدخل شهرها و خروجی ۱۳ استان غربالگری می‌شوند و اگر نشانه‌ای از بیماری داشته باشند به مراکز درمانی معرفی می‌شوند. «محمد اسلامی» روز سه‌شنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از قطعات دوم و سوم آزادراه شهید همت - کرج، در گفت‌وگو با ایرنا درباره آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار داشت: در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث مهمی که برای تردد جاده‌ای در نظر گرفته‌شده، این است که از ترددهای غیرضروری خودداری شود، هیچ راهی بسته نیست و هیچ منع آمدوشدی در ستاد ملی کرونا دیده نشده است. مهم این است که مردم همکاری کنند و از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: نکته دوم این است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات غربالگری را به‌صورت الکترونیکی و از راه دور انجام می‌دهد. همچنین اعلام‌شده که در مدخل شهرها و در خروجی ۱۳ استان عملیات غربالگری با محوریت استانداران و با حضور هلال‌احمر، اورژانس و بسیج مستضعفین در مدخل خروجی شهرها انجام شود تا اگر کسی تب و یا نشانه‌ای از بیماری کرونا دارد از خروجش جلوگیری کنند و به اولین مرکز درمانی معرفی شود.
وزیر راه و شهرسازی بار دیگر از مردم خواست از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و افزود: روند غربالگری را از روز اول در پایانه‌های مسافربری و فرودگاه‌ها و راه‌آهن و پایانه‌ها آغاز کردیم و در ورود و خروج با مدیریت وزارت بهداشت کنترل‌های لازم را صورت می‌دهیم و امیدواریم کشور بتواند بیماری کرونا را کنترل کند نه اینکه این بیماری ما را کنترل کند و این نکته حائز اهمیتی است که در ستاد ملی مورد تأکید قرار گرفت.
 اسلامی همچنین در خصوص بهره‌برداری از قطعات ۲ و 3 آزادراه همت- کرج گفت: تفکر اصلی این طرح این بوده است که از بار ترافیکی اتوبان تهران و کرج که نه‌تنها استان البرز بلکه تعداد زیادی از استان‌های غرب و شمال کشور را در درون خود دارد را بکاهد.
وی افزود: اتوبان کرج چندین بار تعریض و افزایش ظرفیت داده‌شده ولی این مسئله حل‌نشده است. بنابراین از اوایل دهه ۸۰ این طرح مطرح بوده است که از امتداد اتوبان همت یک دسترسی به غرب کرج و اتصال به جاده چالوس ایجاد شود که قطعه اول این پروژه به طول ۵ کیلومتر در سال ۹۱ افتتاح‌شده است. قطعات ۲ و ۳ هم به طول ۶ /۹ کیلومتر است که روز گذشته به بهره‌برداری رسید.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، ۳۰ درصد این پروژه با مشارکت بخش خصوصی و ۷۰ درصد آن از سوی دولت انجام‌شده است.
اسلامی تصریح کرد: موضوع حائز اهمیت در این پروژه این است که بتوانیم به‌عنوان دولت به اجرای ۱۷/۵ کیلومتر کنارگذر شمالی کرج که توسط شهرداری در دست اجراست کمک کنیم تا این اتوبان به منطقه ترافیکی حصارک در منتهی الیِ کرج متصل شود و خودبه‌خود بتواند بار سنگینی که برای دسترسی به کرج و استان البرز وجود دارد را رفع کند.
 وی در خصوص هزینه کرد این پروژه هم گفت: برای این طرح حدود ۶۵۰ میلیارد تومان هزینه شده ولی ارزش این پروژه، امروز یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. 

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.