انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چه کسی ویروس کرونا را ساخته است؟ آمریکا، اسرائیل یا خود چین؟
شورای امنیت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را لغو کند
آغاز شبه قرنطینه در کشور
دیپلماسی کرونایی با هدف کاهش تنش میان ایران و آمریکا
تازه‌ترین اخبار از مقامات درگذشته و مبتلابه ویروس کرونا
چرا ویروس کرونا در ایران شیوع بی‌رویه پیدا کرد؟
آقای ظریف به خاطر جان مردم در دو سو مذاکره کنید
متن نامه وزیر بهداشت به رهبـر انقـلاب و پاسخ ایشان
آزادراه همت به جاده چالوس رسید
حمله پنتاگون به پایگاه‌های حشدالشعبی در عراق
ایران درگیر تحریم‌ها، کروناویروس و سقوط قیمت نفت
جنگ نفتی عربستان و روسیه بر سر قیمت نفت
تأثیر بیماری کرونا بر اقتصاد ایران
قطع زنجیره کرونا با انجام ضدعفونی
نیروهای مسلح در میدان مبارزه با ویروس کرونا
اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی در کشور
مقابله با کرونا مستلزم اقدامات هماهنگ و مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی است
ضرورت لغو تحریم‌های ایران برای کمک به مهار کروناویروس
چرا شهر قم را قرنطینه نکردید؟
ویروس همه‌گیر کرونا و ناسیونالیست
استفاده از هوش مصنوعی برای مبارزه با ویروس کرونا در چین
فشار چندگانه کرونا ویروس بر بازار نفت
دو هفته در خانه بمانید
بگذارید متخصصان حرف اول و آخر را در مقابله با کرونا بزنند
فتوای آیت‌الله صانعی در خصوص گرفتن روزه درشرایط شیوع کرونا
چرا وضعیت ابرقدرتی ایالات‌متحده به مخاطره افتاده است؟
آخرین دستورات رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت در مقابله با کرونا
تداوم سردرگمی در مبارزه با ویروس کرونا
نتیجه سیاست «شل کن سفت کن» در مبارزه با کرونا
ما در ساختار مدیریتی مشکلات ساختاری داریم
بی‌سابقه بودن از دست رفتن مشاغل از زمان رکود بزرگ
بیشتر
کد خبر: 81821 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - 01:11
آزادراه همت به جاده چالوس رسید
گزارش

آزادراه همت به جاده چالوس رسید

اشاره: افزایش جمعیت در طول چهار دهه گذشته باعث شده تا حدود 16 میلیون از 80 میلیون جمعیت ایران در شهر تهران و شهرهای اطراف ساکن شوند. تولید خودرو و استفاده از خودرو شخصی نسبت به گذشته افزایش چشمگیر داشته است. به همین دلیل اتوبان تهران کرج همواره پرترافیک و نفس‌گیر بود. دراین‌ارتباط دولت تدبیر و امید توانست دو پروژه هم‌زمان آزادراه تهران شمال را به طول 32 کیلومتر و همت کرج را به طول 9.6 کیلومتر به بهره‌برداری برساند. روز گذشته این دو پروژه سرانجام در دولت دوازدهم به بهره‌برداری رسید که رفت‌وآمد به مازندران را آسان می‌کند و از سوی دیگر از ترافیک اتوبان تهران -کرج و قزوین می‌کاهد که هر دو در راستای خدمت به مردم و توسعه است. در ادامه سخنان رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی را می‌خوانید.

ستاره صبح-

حسن روحانی روز گذشته در مراسم بهره‌برداری از قطعات ۲ و ۳ آزادراه همت -کرج ضمن قدردانی از کسانی که در اجرای این پروژه فعالیت داشتند، گفت: در آغاز این دولت قطعه اول را افتتاح کردیم، قطعه ۲ و ۳ که الآن افتتاح شد در آغاز دولت ۳ درصد اجرایی و عملیاتی بود و ۹۷ درصد در این ۶ سال اعتبار تأمین و اجراشده است و روز گذشته به صد درصد رسیدیم.
روحانی گفت: این اتوبان اهمیت ویژه دارد. سال‌ها بود که مردم از آزادراه اتوبان همت عبور می‌کردند و یک‌مرتبه با تابلویی به نام پایان اتوبان مواجه می‌شدند و ناچار بودند به سمت چپ گردش کنند. از روز پنجشنبه این مسیر به روی مردم باز می‌شود و آن تابلو قرمز پایان اتوبان برداشته و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج می‌شود.
رئیس‌جمهوری ضمن تبریک به مردم استان البرز گفت: در ماه‌های اخیر سه پروژه مهم را افتتاح کردیم که اهمیت داشت. یکی مترو هشتگرد برای استان تهران و البرز افتتاح شد. دومین پروژه آزاده راه شمال بود که افتتاح شد و بسیار اهمیت داشت.
 روحانی اضافه کرد: آزادراه تهران- شمال صنعت جاده‌سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می‌گذارد. ۳۲ کیلومتری که جای آن ۹۰ کیلومتر را گرفته است سراسر پل یا تونل است و این قدرت مهندسین ایران را نشان می‌دهد.
وی گفت: سومین پروژه هم در آستانه سال جدید افتتاح شد قطعه ۲ و ۳ آزاده راه شهید همت - کرج بود به بهره‌برداری رسید. تقریباً سه سال است که ما هرسال به آقای دکتر نوبخت می‌گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می‌شود و او هم همیشه به ما قول می‌دهد که تلاش می‌کنیم تا عید افتتاح شود. خدا را شکر باکمی تأخیر به افتتاح رسیدیم.
رئیس‌جمهوری گفت: سال ۹۹ مردم از این جاده استفاده می‌کنند. این کار انجام خواهد گرفت. بقیه طرح‌ها و پروژه‌های دیگر هم در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.
روحانی یادآور شد: ۱۰ هزار میلیارد تومان برای این آزادراه‌ها اعتبار هزینه شده است که ارزش فعلی این آزادراه‌ها ۲۵ هزار میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه خوبی برای مردم است.

 در برابر پزشکان، پرستاران و کادر درمانی تعظیم می‌کنیم
روحانی گفت: من به پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی که شبانه‌روز مشغول هستند و تلاش می‌کنند و جان بسیاری از مردم را نجات دادند و الآن هم در حال درمان بیماران بستری در بیمارستان‌ها هستند، خدا قوت می‌گوییم و در برابر آن‌ها تعظیم می‌کنیم و برای همه مریض‌ها آرزوی سلامت و شفا می‌کنیم.
رئیس‌جمهوری بابیان اینکه این روزهای سخت خواهد گذشت و این غم پایان خواهد رسید، گفت: با کمک مردم و همت پزشکان از این روزهای سخت عبور می‌کنیم. شفا دست خدا است، آینده و عظمت کشور دست خدا است و توجه ما باید کاملاً به خداوند باشد.
روحانی افزود: امسال جسم ما از اماکن متبرکه به دلایل بهداشتی فاصله دارد. اما روح ما از هرسال به آن‌ها نزدیک‌تر است. به‌خصوص امسال و روز اول فروردین به نام ما مولای ما حضرت موسی بن جعفر (ع) است و فرزندان عزیز و بزرگوارش از امام هشتم تا حضرت معصومه و شاه‌چراغ از او هستند.
وی بابیان این‌که خیروبرکت برای مردم ما خواهد بود گفت: دل‌های ما متوجه حق خواهد بود و خداوند ما را یاری خواهد کرد و ملت ما همیشه روزهای سخت را گذرانده و ان‌شاءالله از روزهای سخت عبور خواهد کرد. ملت ما در سال ۹۹ مشکلاتی که برخی مردم در سال ۹۸ و به‌خصوص در روزهای پایانی به خاطر بیماری کرونا در کسب‌وکارشان به وجود آمد جبران خواهد کرد. مردم همیشه یار یکدیگر بودند و این روزها باید بیش گذشته همدیگر را یاری کنند.رئیس‌جمهوری ضمن قدردانی از دستگاه‌هایی که در اجرای این پروژه حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد ۱۷ کیلومتر باقی‌مانده این آزادراه در سال ۹۹ این پروژه تکمیل شود.
تأمین پول آزادراه
روحانی بابیان اینکه اجرای این طرح‌ها باعث چند برابر شدن قیمت زمین‌های اطراف آن می‌شود، گفت: پول این اتوبان را این زمین‌ها می‌تواند تأمین کند. این زمین یا برای دولت است یا برای یک‌نهاد عمومی است یا برای نیروهای مسلح است یا برای بخش خصوصی است. اگر پادگانی است و اتوبان را از کنار آن رد می‌کنیم آن نهاد نظامی باید پول آن را بدهد یعنی زمین‌های آن ده برابر ارزش پیداکرده است. اگر این‌ها پول‌هایشان را پرداخت کنند پول از آزادراه‌ها از همین راه تأمین می‌شود.

  آغاز عملیات غربالگری کرونا در پایانه‌ها و مبادی خروجی شهرها
وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات غربالگری در پایانه‌های مسافربری، فرودگاه‌ها و راه‌آهن خبر داد و گفت: بر اساس ‌تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا شهروندان در مدخل شهرها و خروجی ۱۳ استان غربالگری می‌شوند و اگر نشانه‌ای از بیماری داشته باشند به مراکز درمانی معرفی می‌شوند. «محمد اسلامی» روز سه‌شنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از قطعات دوم و سوم آزادراه شهید همت - کرج، در گفت‌وگو با ایرنا درباره آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار داشت: در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث مهمی که برای تردد جاده‌ای در نظر گرفته‌شده، این است که از ترددهای غیرضروری خودداری شود، هیچ راهی بسته نیست و هیچ منع آمدوشدی در ستاد ملی کرونا دیده نشده است. مهم این است که مردم همکاری کنند و از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: نکته دوم این است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات غربالگری را به‌صورت الکترونیکی و از راه دور انجام می‌دهد. همچنین اعلام‌شده که در مدخل شهرها و در خروجی ۱۳ استان عملیات غربالگری با محوریت استانداران و با حضور هلال‌احمر، اورژانس و بسیج مستضعفین در مدخل خروجی شهرها انجام شود تا اگر کسی تب و یا نشانه‌ای از بیماری کرونا دارد از خروجش جلوگیری کنند و به اولین مرکز درمانی معرفی شود.
وزیر راه و شهرسازی بار دیگر از مردم خواست از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و افزود: روند غربالگری را از روز اول در پایانه‌های مسافربری و فرودگاه‌ها و راه‌آهن و پایانه‌ها آغاز کردیم و در ورود و خروج با مدیریت وزارت بهداشت کنترل‌های لازم را صورت می‌دهیم و امیدواریم کشور بتواند بیماری کرونا را کنترل کند نه اینکه این بیماری ما را کنترل کند و این نکته حائز اهمیتی است که در ستاد ملی مورد تأکید قرار گرفت.
 اسلامی همچنین در خصوص بهره‌برداری از قطعات ۲ و 3 آزادراه همت- کرج گفت: تفکر اصلی این طرح این بوده است که از بار ترافیکی اتوبان تهران و کرج که نه‌تنها استان البرز بلکه تعداد زیادی از استان‌های غرب و شمال کشور را در درون خود دارد را بکاهد.
وی افزود: اتوبان کرج چندین بار تعریض و افزایش ظرفیت داده‌شده ولی این مسئله حل‌نشده است. بنابراین از اوایل دهه ۸۰ این طرح مطرح بوده است که از امتداد اتوبان همت یک دسترسی به غرب کرج و اتصال به جاده چالوس ایجاد شود که قطعه اول این پروژه به طول ۵ کیلومتر در سال ۹۱ افتتاح‌شده است. قطعات ۲ و ۳ هم به طول ۶ /۹ کیلومتر است که روز گذشته به بهره‌برداری رسید.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، ۳۰ درصد این پروژه با مشارکت بخش خصوصی و ۷۰ درصد آن از سوی دولت انجام‌شده است.
اسلامی تصریح کرد: موضوع حائز اهمیت در این پروژه این است که بتوانیم به‌عنوان دولت به اجرای ۱۷/۵ کیلومتر کنارگذر شمالی کرج که توسط شهرداری در دست اجراست کمک کنیم تا این اتوبان به منطقه ترافیکی حصارک در منتهی الیِ کرج متصل شود و خودبه‌خود بتواند بار سنگینی که برای دسترسی به کرج و استان البرز وجود دارد را رفع کند.
 وی در خصوص هزینه کرد این پروژه هم گفت: برای این طرح حدود ۶۵۰ میلیارد تومان هزینه شده ولی ارزش این پروژه، امروز یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. 

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.