انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 81774 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - 00:00

ستاره صبح-مرضیه برومند که چند روزی است به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه‌نشین شده، گفت: این روزها مدام در خانه‌ام و از صبح تا شب در معرض خبرهای گوناگون. ما که خود را در خانه قرنطینه کرده‌ایم، تشنه خبرهایی هستیم که بیرون در جریان است و دائم در حال رصد کردنیم. دراین‌بین روزانه صدها خبر متفاوت و گاه متناقض می‌بینیم و می‌شنویم که دل‌شوره و اضطرابمان را صدچندان می‌کند. این هنرمند در گفت‌وگو با ایسنا، هم خواستار پاسخگویی مسئولان درزمینه کمبود تجهیزات موردنیاز کادر پزشکی در استان‌های مختلف به‌ویژه گیلان و مازندران شد و هم از رفتار مردمی که بدون توجه به همه توصیه‌ها زندگی عادی خود را ادامه می‌دهند و برخی نیز راه سفر در پیش می‌گیرند، به‌شدت انتقاد کرد.
برومند ابتدا خطاب به مسئولان وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا گفت: شما به‌عنوان مسئول باید پاسخگوی کمبود تجهیزات موردنیاز کادر پزشکی در همه ایران باشید. این حق ماست که واقعیت‌هایی را که در این زمینه وجود دارد، بدانیم. البته می‌دانم به دلیل حفظ آرامش مردم نمی‌توان همه حقایق را بیان کرد ولی ازآنجاکه در روزهای گذشته مسائل گیلان و مازندران در صدر اخبار همه رسانه‌های داخلی و خارجی قرارگرفته و به‌نوعی وضعیت این دو استان به پاشنه آشیل تبدیل‌شده، از همه شما مسئولان مرتبط می‌خواهم برای جلوگیری از نشر خبرهای اغراق‌آمیز هم که شده، با مردم صادق باشید و حتی‌الامکان آنان را در جریان مشکلات و آنچه در جهت رفع این کمبودها انجام داده‌اید، بگذارید.
او سپس درباره دیگر دغدغه خود در این روزهای کرونایی سخن گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که این روزها فکر مرا درگیر کرده، خطری است که جان پزشکان و پرستارانی را تهدید می‌کند که هرروز با دیدن تصاویر آنان در شبکه‌های اجتماعی، دلمان به درد می‌آید. بخشی از پزشکان توانمند این مملکت را که به دلیل مهاجرت از دست دادیم. فاجعه است اگر به خاطر کمبود یا بدتر از آن، احتکار امکانات، جان پزشکان فداکاری را که در بیمارستان‌های دولتی مشغول به خدمت هستند، به خطر بیندازیم.
برومند سپس از آمادگی خود و بخشی از همکارانش برای حل این مشکلات خبر داد و گفت: فعلاً مهم‌ترین نیاز ما به‌خصوص برای گیلان و مازندران فراهم آوردن تجهیزات موردنیاز کادر پزشکی است و من به‌اتفاق برخی از همکارانم که آنان هم دغدغه‌های اجتماعی دارند و در این زمینه فعال‌اند، عزممان را جزم کرده‌ایم و از زیر سنگ هم شده، تجهیزات موردنیاز کادر پزشکی بیمارستان‌های این دو استان‌ را پیدا می‌کنیم. همیشه که ما باید پیش‌قدم باشیم در سیل و زلزله و هر بلای آسمانی و زمینی دیگری. حالا هم چشممان کور! این چندرغاز حقوق بازنشستگی هم برای تهیه این تجهیزات. می‌گویند این اقلام در اختیار برخی از سازمان‌هاست، دست هر سازمان و ارگانی که هست، ما خریداریم. فقط ممنون می‌شویم تخفیف بدهند تا مشتری شویم!
او که از کمبود زیرساخت‌های درمانی در گیلان و مازندران متأسف و درعین‌حال متعجب است، ادامه داد: اصلاً همین کمبود زیرساخت‌ها هم زیر سؤال است. چرا استانی مانند گیلان بااین‌همه زیبایی و گردشگری که دارد، باید این‌گونه دچار کمبود امکانات باشد؟ در کشور ثروتمندی مانند ایران بااین‌همه منابع و ذخایر، این کمبودها واقعاً مایه شرمساری است.
انتقادات مرضیه برومند فقط شامل حال مسئولان دولتی نشد و او در ادامه گله‌های خود را از مردم نیز ابراز کرد: شنیده‌ام بیمارستان‌های خصوصی متعددی در استان‌های شمالی وجود دارند که از همکاری با ستاد مبارزه با کرونا سر باز می‌زنند و طلب پول‌های آن‌چنانی می‌کنند و حاضر نیستند تخفیفی در این زمینه قائل شوند. وای بر ما! او سپس از مردم گیلان و مازندران خواست در شرایطی که شهرهایشان وضعیتی بحرانی دارد، حساس‌تر باشند و خطاب به آنان ادامه داد: انتظار می‌رود در این روزها که شرایط به‌شدت نگران‌کننده و خاص است، همه ما نسبت به وضعیت خود، اطرافیان و شهرهایمان حساس‌تر باشیم. اینکه در این روزهای غیرعادی، خیلی عادی رفتار کنیم که گویی آب از آب تکان نخورده، هیچ عاقلانه نیست و حتماً تبعات آن را خواهیم دید.
برومند که چندی پیش با انتشار ویدیویی، از مردم خواسته بود به سفر نروند، بار دیگر از رفتار کسانی که بدون توجه به این وضعیت، بار سفر بسته‌اند و راه دیگر استان‌ها را در پیش‌گرفته‌اند، به‌شدت ابراز تأسف کرد و افزود: جز تأسف چه می‌توانم بگویم؟ تا چند وقت دیگر واکسن کرونا و راه درمان آن کشف می‌شود، ولی آنچه درمان‌ناپذیر است و هیچ واکسنی ندارد، بی‌فکری و بی‌خردی کسانی است که باوجود همه توصیه‌ها همچنان سفر می‌روند و جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند و این ویروس مرگبار را از شهری به شهر دیگر برای هم‌وطنان خود به سوغات می‌برند! با این مردم چه باید بکنیم که راه درمانی ندارند؟  
این هنرمند در پایان سخنان خود این بار با دلسوزی و نگرانی خطاب به همه مردم ایران گفت: عاجزانه، مادرانه، خواهرانه و دوستانه، از همه دختران و پسرانم می‌خواهم درعین‌حال که نباید از این ویروس دچار هراس و اضطراب شوید، اما به خاطر مادرانتان و کسانی که دلشان برای شما می‌تپد، مراقب سلامتی خود، عزیزان‌ و اطرافیانتان و به‌ویژه جامعه پزشکی ایران باشید. خیلی خوب است که در برخورد با هر بحران، قدرت طنز داریم، اما این شوخی‌ها نباید سبب شود با کرونا، سهل‌انگارانه برخورد کنیم، چراکه این ویروس مرموز کشنده به‌هیچ‌وجه بازندگی ما و عزیزانمان شوخی ندارد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.