انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 81772 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - 11:00
چه کسی مانع قرنطینه قـم شد؟
غلامرضا حیدری، نماینده تهران:

چه کسی مانع قرنطینه قـم شد؟

اشاره: افزایش روزافزون مبتلایان به ویروس کرونا و کمبود مواد ضدعفونی‌کننده موردنیاز مردم در شرایط بحرانی کنونی سبب شده تا افکار عمومی و تحلیلگران از ناکارآمدی نهادها سخن به میان ‌آورند. برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس هم نوک پیکان انتقاداتشان را به سمت وزارت بهداشت چرخانده‌اند؛ برای مثال مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس از عدم قرنطینه قم انتقاد کرد. چرایی امتناع مسئولان از قرنطینه شهرهای آلوده نظیر قم در شبکه‌های اجتماعی بین مردم به بحث گذاشته شده است. در همین ارتباط غلامرضا حیدری، نماینده تهران هم با اشاره به نامه دادستان کل کشور به وزیر بهداشت که در آن آمده «اخلال در نظام سلامت مردم در حد افساد فی‌الارض است»، این پرسش را مطرح کرده که حکم کسی که در قم مانع ایجاد محدودیت‌ها شد و نگذاشت کرونا در نطفه خفه شود، چیست؟ البته دستگاه قضایی فردی را که به توصیه های بهداشتی دهن‌کجی کرد و اماکن مذهبی را با رفتارهای ضدشئون مورد اهانت قرارداد بازداشت کرد که موجب خوشحالی مردم شد. گزارش پیش رو به این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

غلامرضا حیدری، نماینده تهران با اشاره به نامه دادستان کل کشور به وزیر بهداشت گفت: «کسی که در قم مانع ایجاد محدودیت‌ها شد و نگذاشت کرونا در نطفه خفه شود، حکمش چه می‌شود؟» به گزارش اعتمادآنلاین، او ادامه داد: «گروهی فکر می‌کردند در هیچ حالی نباید تخفیفی قائل شد. انگار که کفر می‌شود، کفری که حکمش اعدام است. اما سلامت مردم مهم است و با خیالات نمی‌توان سلامت مردم را به بازی گرفت. درهرحال علما قبول کردند که برخی از نماز جماعت‌ها و نماز جمعه تعطیل شود اما برخی نه.»

مقاومت در برابر قرنطینه
نماینده اصلاح‌طلب مجلس تأکید کرد: «شیوع کرونا از قم شروع شد و باید از قوه قضاییه مطالبه شود که حکم کسی که مقاومت کرد و نگذاشت پیشگیری‌ها و محدودیت‌ها برای اماکن عمومی زودتر شروع شود چیست؟ نمی‌خواهند حداقل از کسانی‌ که ابتدا مانع ایجاد محدودیت‌ها شدند سؤال و جواب کنند؟ آن‌هم در شرایطی که تنها راه جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد محدودیت برای حضور در اماکن عمومی است.»

احتکار ماسک
حیدری با اشاره به احتکار ماسک و... بعد از شیوع کرونا گفت: «برخی بیمارند و مکیدن خون مردم با احتکار و گران کردن را بر خودشان مجاز می‌دانند. ما در برخی از حوادث دروغ گفتیم. واقعیات در خصوص شیوع کرونا هم با تأخیر اعلام شد که این موضوع هم بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند، اما این دلیل بر آن نیست که احتکار، گران‌فروشی و چپاول کنیم. قطعاً می‌توانستند زودتر در قم محدودیت‌هایی را اعمال، رفت‌وآمدها را کنترل و اطلاع‌رسانی عمومی کنند.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.