انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 81771 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - 10:59
محمدرضا راه‌چمنی درگذشت
کرونا همچنان از بین سیاستمداران قربانی می‌گیرد

محمدرضا راه‌چمنی درگذشت

اشاره: محمدرضا راه‌چمنی، دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی روز دوشنبه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۶۴ سالگی در بیمارستان مسیح دانشوری درگذشت. راه چمنی، مؤسس حزب و روزنامه همبستگی بود و نامش برای انتخابات مجلس یازدهم از سوی احزاب اصلاح‌طلب در فهرست «ائتلاف برای ایران» حضور داشت، اما توفیقی نیافت. او که در دوره‌های دوم، سوم، چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نماینده سبزوار حضور داشت، در سال‌های ۸۰ تا ۸۴ در دولت اصلاحات ریاست سازمان بهزیستی کشور را برعهده داشت. مدیرمسئولی روزنامه اسرار هم از دیگر مسئولیت‌های این فعال سیاسی بود. علی صالح‌آبادی، مدیرمسئول روزنامه ستاره‌صبح ضمن تسلیت فقدان این مرد عمل و اجرا، فرهنگ و سیاست، از همکاری مشترک خود با او در دوران نمایندگی مجلس و همچنین روزنامه همبستگی سخن گفت. همچنین محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس در پیامی با تسلیت درگذشت محمدرضا راه چمنی، فقدان او را خسارتی بزرگ برای همه دانست. گزارش پیش رو به این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

علی صالح‌آبادی، مدیرمسئول روزنامه ستاره‌صبح گفت: «در مجلس سوم که با مرحوم راه‌چمنی همکار بودم، به لحاظ وقوف طرح‌ها و لوایح و همچنین ریزوبم قوانین، یکی از نمایندگان برتر مجلس به شمار می‌رفت؛ او نماینده‌ای بود که به لحاظ ویژگی‌های شخصیتی تاکنون مجلس به خود ندیده است. راه‌چمنی نسبت به مسائل و مشکلات زادگاهش سبزوار و خراسان بزرگ چه در زمانی که در مجلس بود و چه بعد از آن، حساس و دغدغه‌مند بود. راه‌چمنی در دوران اصلاحات ابتدا حزب همبستگی را ایجاد کرد و سپس ارگان آن یعنی روزنامه همبستگی را راه انداخت. به خاطر دارم که او به من می‌گفت این دو را مثل فرزندان خودم دوست دارم. البته بعدها کسانی پیدا شدند که هم روزنامه و هم حزب را از او گرفتند و نسبت به او بی‌مهری روا داشتند. روحش شاد و راهش پررهرو باد.»

سیاستمدار اخلاق‌گرا 
محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پی درگذشت محمدرضا راه چمنی در پیام خود نوشته است: «مرحوم راه چمنی خدمتگزار صدیق، مدیری توانمند و سیاستمداری اخلاق‌گرا  و انسانی متواضع، ژرف‌اندیش و جامع‌نگر بود که فقدان این عزیز خسارتی بزرگ برای همه ماست. اما در برابر تقدیر خداوند منان خاضعانه تسلیم هستیم. خدمات بی‌نظیر ایشان در تمامی مسئولیت‌هایی که بر عهده داشتند به‌ویژه در سازمان بهزیستی هیچ‌گاه از یادها نخواهد رفت. ایشان در مدت حضورشان در شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان به‌عنوان دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی یکی از چهره‌های شاخص و مؤثر این شورا بود.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.