انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71726 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۶ - 23:23

ستاره صبح-محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش‌وپرورش روز گذشته در برنامه‌ای تلویزیونی با اشاره به تمهیدات آموزش‌وپرورش برای مقابله با کرونا گفت: به‌محض آنکه نخستین تست کرونا مثبت اعلام شد، ما مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را آغاز کردیم و همه معاونین سلامت استان‌ها و معاونین بهداشت وزارت بهداشت در یک ویدئو کنفرانس شرکت کردند و تمام ضرورت‌ها و اولویت‌ها را مرور کردند و باکارهایی که باید انجام بدهند آشنا شدند. دستورالعمل‌هایی برای مدیران مدارس، معلمان و دانش‌آموزان تدوین شد که شامل نحوه پیشگیری و اقداماتی بود که باید موردتوجه قرار بگیرد.
وی درباره ضدعفونی کردن مدارس گفت: ما به همه مدارس ابلاغ کردیم و آن‌ها کار را شروع کرده‌اند. سلامت بچه‌ها فوق‌العاده اهمیت دارد و تلاش می‌کنیم شرایط مناسبی را فراهم کنیم. حاجی میرزایی درباره مشکل مدارس برای تأمین مواد ضدعفونی‌کننده گفت: روز یکشنبه در هیئت‌وزیران گزارشی از سرانه بهداشت مدارس ارائه دادم. امسال از حیث سرانه موردنیاز مدارس اولویت را به مناطق محروم داده بودیم. هیئت دولت به سازمان برنامه تأکید کرد که اعتباری را برای مدارس پیش‌بینی کند تا امکانات و تجهیزات موردنیاز را تهیه کنند.
وزیر آموزش‌وپرورش در پاسخ به اینکه آیا تعطیلی مدارس تا ۱۵ فروردین صحت دارد؟ اظهار کرد: نخیر، ما در تعطیلات، تابع سیاست‌ها و صلاح‌دید وزارت بهداشت هستیم و اگر در منطقه و استانی وزارت بهداشت تشخیص بدهد که تعطیلی ضرورت دارد ما حتماً این کار را انجام خواهیم داد.
حاجی میرزایی درباره اعلام اخباری از سوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درباره تعطیلی مدارس تا پایان تعطیلات نوروزی گفت: آن‌ها پیشنهادی تهیه و به رئیس مجلس داده‌اند. موضوع تخصصی و در صلاحیت وزارت بهداشت است که تشخیص بدهد چه نوع اجتماعاتی خطرناک است و آیا مدارس باید تعطیل شوند یا خیر؟ این روزها برخی مناطق به علت توصیه‌ها تعطیل‌شده‌اند، اما ازاین‌پس منحصراً از مسیر وزارت بهداشت و اعلام ضرورت از سوی آن‌ها، تعطیلی را اعلام خواهیم کرد.
وی درباره اینکه آیا کلاس‌های جبرانی برگزار می‌شود یا سال تحصیلی با تأخیر تمام می‌شود؟ گفت: ما برای اینکه شرایط تحصیل را تأمین کنیم اگر درجایی تعطیلات بلندمدت‌تری نیاز بود برای جبران فرصت ازدست‌رفته از روش‌های مجازی استفاده می‌کنیم. گروهی را مأمور کردیم تا آخر این هفته این کار را انجام بدهند و زمینه آموزش مجازی را فراهم کنند. اگر ادامه تعطیلی لازم بود از طریق فضای مجازی آموزش غیرحضوری را در دستور کارداریم.
وزیر آموزش‌وپرورش درباره سیاست قطره‌چکانی اعلام تعطیلی مدارس به‌منظور جلوگیری از به سفر رفتن مردم نیز گفت: خیر، این‌طور نبوده و در این روزها شوراهای تأمین استانی اختیاراتی داشتند و به صلاحدید خودشان روزهایی را  تعطیل اعلام کرده‌اند. به‌منظور انسجام بخشیدن به تعطیلات پراکنده در دولت بحث و مقرر شد که وزارت بهداشت تشخیص بدهد چه موقعی و در کجا لازم است تعطیلی را اعلام کند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.