انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
جزییات واریز مابه‌التفاوت‌ افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
آیا افزایش قیمت‌ها ترمز د‌ارد‌ یا خیر؟
دلایل افزایش قیمت مسکن
چگونه می‌توان از تهدید کرونا فرصت ساخت؟
سرنوشت خانه‌های خالی چه می‌شود؟
رشد شاخص بورس؛ صعود قیمت ارز و سکه
دلایل منفی شدن رشد اقتصادی و کاهش تولید ناخالص داخلی در سال 98
منشأ نوسان قیمت ارز داخلی است یا خارجی؟
معرفی متخلفان ارزی به مردم
دلایل کاهش ارزش پول ملی چیست؟
سوءمدیریت، وجود ساختارهای نامناسب اقتصادی و تحریم‌ها، دلیل نوسان قیمت‌هاست
شوک ارزی بی‌سابقه
دلیل نوسان و افزایش نرخ ارز چیست؟
سقوط قیمت نفت و شاخص بورس؛ صعود طلا و ارز
تامین کسری بودجه با فروش اوراق بدهی، برای عبور از شرایط تحریم و کرونا
اقتصاد جهان پنج درصد کوچک می‌شود
دستگاه قضا تخلفات دو نماینده بازداشت شده را مشخص کند
آغاز احداث استراتژیک‌ترین طرح ملی انتقال انرژی
فـروش اوراق به مردم
جزییات آغاز پرداخت تسهیلات کرونا از روز شنبه آینده
افزایش اجاره‌بهای مسکن متأثر از نرخ تورم است، نه تعیین قیمت دستوری
واکنش وزارت نفت به اتهامات خبرگزاری فارس
افزایش سود نرخ بانکی به 22 درصد
صعود سکه؛ عقب‌نشینی دلار
تاثیر تنش‌های اقتصادی و سیاسی بر افزایش قیمت طلا
راهکار «جهش تولید» چیست؟
صعود ارز، سکه و بورس
واگذاری 330 هزار مسکن یکم
مشوق‌های ویژه برای صادرکنندگان ارزی
سکه د‌ر کانال 10 میلیون د‌لار د‌ر مرز 22 هزار تومان
تحلیل جامعه‌شناختی از پروند‌ه اکبر طبری
بیشتر
کد خبر: 71645 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - 23:19
اقتصاد ایران از دوران رکود خارج می‌شود
آیا قیمت ارز افزایش می‌یابد یا کاهش

اقتصاد ایران از دوران رکود خارج می‌شود

اشاره: هرسال در پایان سال به دلیل اینکه تقاضای ارز زیاد می‌شود قیمت ارز بالا می‌رود. در روزهای اخیر شاهد افزایش اندک قیمت ارز بوده‌ایم. بااین‌حال رئیس‌کل بانک مرکزی دو وعده مهم به مردم ایران داده است یکی کاهش قیمت ارز و دیگری خروج اقتصاد ایران از رکود. هر دو این‌ها خبر خوش برای مردم است. رئیس بانک مرکزی گفته بانک‌های مهم دنیا با ایران تبادلات مهم بانکی انجام نمی‌دهند. باوجوداینکه کارشناسان می‌گویند عدم تصویب لوایح Fatf برای نظام بانکی ایران مشکل ایجاد می‌کند، اما همتی گفته عدم تصویب تأثیری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت. تازه‌ترین اظهارات وی را در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-

رئیس بانک مرکزی گفت: بودن و نبودن FATF تأثیر زیادی در اقتصاد ما ندارد و اگر همه تمرکز خود را بر روی FATF بگذاریم شاید خیلی چیزها را از دست بدهیم. ما تلاشمان را بدون توجه به سایر مسائل انجام می‌دهیم و امیدواریم که اوضاع اقتصاد بهتر شود.
عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با ایلنا راهپیمایی امسال را پرشور دانست و گفت: ما باید قدردان مردم باشیم.وی همچنین در سؤالی درباره FATF و اینکه گفته می‌شود در صورت عدم تصویب آن کشورهای خارجی دیگر مانند چین و روسیه هم با ایران همکاری نخواهند کرد، گفت: نظر ما درباره تصویب شدن FATF مثبت است، اما واقعیت این است که امروزه ما بسیاری از مبادلات خارجی، پولی و مالی خود را با روش‌های غیرتحریمی انجام می‌دهیم.همتی ادامه داد: بانک‌های مهم دنیا اصلاً با ما کار نمی‌کنند. از این نظر، بودن و نبودن FATF تأثیری در اقتصاد ما ندارد و اگر همه تمرکز خود را بر روی FATF بگذاریم شاید خیلی چیزها را از دست بدهیم. ما تلاشمان را بدون توجه به سایر مسائل انجام می‌دهیم و امیدواریم که اوضاع اقتصاد بهتر شود.
همتی در پاسخ به سؤال دیگر ایلنا که گفته می‌شود دولت خودش دلار را افزایش می‌دهد، گفت: چنین حرف‌هایی صحت ندارد و حرف‌های بی‌خودی است و قصد دارند تا جو روانی ایجاد کنند و انشا الله قیمت دلار به‌زودی کاهش پیدا خواهد کرد.وی همچنین درباره ریزش شاخص بورس در روز گذشته گفت: وضعیت بورس خوب است.
شرایط اقتصادی به تدریج 
بهبود می‌یابد
رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به شاخص‌های اقتصادی بانک مرکزی گفت که اوضاع نسبت به گذشته به تدریج بهبود می‌یابد و امیدواریم این روند مستمر باشد. به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی با حضور در مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن اشاره به حضور گسترده مردم و با گرامی داشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی تاکید کرد: به یمن مقاومت و ایستادگی مردم، دشمنان علیرغم تحمیل فشارهای مضاعف اقتصادی نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.وی تصریح کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند تا شرایط اقتصادی کشور را وخیم و آینده را سخت تر از امروز نشان دهند اما با تدابیر اتخاذ شده و همانگونه که شاخص های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد اوضاع نسبت به گذشته به تدریج بهبود می‌یابد.همتی همچنین حضور پرشور مردم را نشان دهنده پایبندی آنان با آرمانهای انقلاب دانست و افزود: ما به طور شبانه روزی در حال تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی مردم هستیم و این حضور پرشور مردمی وظیفه ما را در قبال آنها مضاعف می‌کند.

اقتصاد از رکود خارج می‌شود
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: شاخص‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که اقتصاد با بهبود روند تدریجی اوضاع از رکود خارج می‌شود.«عبدالناصر همتی» روز سه‌شنبه در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: «امروز ۲۲ بهمن ۹۸، در چهل و یکمین سالگرد انقلاب، شاهد حضور پرشور مردم در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بودم، علیرغم تمامی مشکلات و سختی‌های اقتصادی و آسیب خوردن رفاه قشر عظیمی از مردم، همچنان شاهد حضور پرقدرت، عمدتاً، همین بخش از مردم، در دفاع از انقلاب هستیم. آمریکا و متحدی‌اش، علیرغم تحمیل فشارهای مضاعف اقتصادی به یمن مقاومت و ایستادگی مردم نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند به عنوان یکی از مسئولین اقتصادی، قبول دارم که باوجود تلاش و فعالیت مداومی که داریم، به علت سنگینی فشار تحریم‌های ظالمانه ونیز ساختار نامناسب اقتصاد و برخی ناهماهنگی‌های داخلی، به‌خصوص زیاده‌خواهی و رانت جویی گروهی از افراد جامعه که منافع خود را در ملتهب نگه‌داشتن بازارها می‌بینند، آن‌گونه که بایدوشاید، نتوانسته‌ایم درشان ملت بزرگ ایران نتیجه بگیریم. بااینکه عده‌ای تلاش می‌کنند تا شرایط اقتصادی کشور را وخیم و آینده سخت‌تری را ترسیم کنند، اما با تدابیر اتخاذشده، بر اساس داده‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شاخص‌های مهم اقتصاد کلان از قبیل رشد بخش غیرنفتی، تورم و سایر متغیرها همگی خبر از ثبات نسبی و روند بهبود تدریجی اوضاع و خروج اقتصاد از رکود دارند و این در مقایسه با آنچه دشمنان دنبال آن بودند و تصور آن را داشتند فوق‌العاده است. به‌طورقطع تداوم حضور و پایداری مردم، پشتیبانی مهم و قوت قلبی برای تلاش مضاعف مسئولین است.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.