انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چه کسی ویروس کرونا را ساخته است؟ آمریکا، اسرائیل یا خود چین؟
شورای امنیت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را لغو کند
آغاز شبه قرنطینه در کشور
دیپلماسی کرونایی با هدف کاهش تنش میان ایران و آمریکا
تازه‌ترین اخبار از مقامات درگذشته و مبتلابه ویروس کرونا
چرا ویروس کرونا در ایران شیوع بی‌رویه پیدا کرد؟
متن نامه وزیر بهداشت به رهبـر انقـلاب و پاسخ ایشان
آقای ظریف به خاطر جان مردم در دو سو مذاکره کنید
آزادراه همت به جاده چالوس رسید
ایران درگیر تحریم‌ها، کروناویروس و سقوط قیمت نفت
حمله پنتاگون به پایگاه‌های حشدالشعبی در عراق
جنگ نفتی عربستان و روسیه بر سر قیمت نفت
تأثیر بیماری کرونا بر اقتصاد ایران
قطع زنجیره کرونا با انجام ضدعفونی
اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی در کشور
ضرورت لغو تحریم‌های ایران برای کمک به مهار کروناویروس
نیروهای مسلح در میدان مبارزه با ویروس کرونا
مقابله با کرونا مستلزم اقدامات هماهنگ و مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی است
چرا شهر قم را قرنطینه نکردید؟
ویروس همه‌گیر کرونا و ناسیونالیست
استفاده از هوش مصنوعی برای مبارزه با ویروس کرونا در چین
فشار چندگانه کرونا ویروس بر بازار نفت
دو هفته در خانه بمانید
بگذارید متخصصان حرف اول و آخر را در مقابله با کرونا بزنند
فتوای آیت‌الله صانعی در خصوص گرفتن روزه درشرایط شیوع کرونا
نتیجه سیاست «شل کن سفت کن» در مبارزه با کرونا
چرا وضعیت ابرقدرتی ایالات‌متحده به مخاطره افتاده است؟
چگونه در این روزهای دشوار کرونایی تاب آوری داشته باشیم؟
آخرین دستورات رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت در مقابله با کرونا
چگونه می‌توان از بحران کرونا برای کاهش تحریم‌های امریکا علیه ایران استفاده کرد؟
تداوم سردرگمی در مبارزه با ویروس کرونا
ما در ساختار مدیریتی مشکلات ساختاری داریم
بی‌سابقه بودن از دست رفتن مشاغل از زمان رکود بزرگ
درس‌های اقتصادی که می‌توان از کرونا آموخت
جزییات تازه بسته‌های حمایتی برای مردم
جذب کمک های بین المللی برای کرونا، نه دفع آن
نفع مردم ایران در دیپلماسی هوشمند و پرهیز از تنش با آمریکا است
بیشتر
کد خبر: 71641 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - 23:09
ورود انقلاب به چهل و دومین سال
2+40

ورود انقلاب به چهل و دومین سال 2+40

انقلاب روز گذشته 41 سالگی خود را پشت سر گذاشت و به 42 سالگی گام نهاد. رئیس‌جمهور که منتخب مردم است و ایرانی‌ها در دو نوبت در سال 92 با 18 میلیون رأی و در سال 94 با 24 میلیون رأی انتخاب شد، سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن بود. سخنان مهمی به‌ویژه در ارتباط با انتخابات که در رژیم گذشته به انسداد کشیده شده بود بیان کرد در همین حال رئیس قوه قضاییه که سخنران مراسم 22 بهمن مشهد بود گفت: مردم به مقاومت رأی می‌دهند نه به مذاکره. جزییات سخنان رئیس‌جمهور را در این صفحه و سخنان رئیس قوه قضاییه را در صفحه 3 می‌خوانید.

ستاره صبح-

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن بابیان این‌که انقلاب ما یک انتخاب بود، گفت: انقلاب ما یک انتخاب بود. من می‌خواهم به سؤالی که در ذهن برخی از نسل سوم و چهارم انقلاب ممکن است به وجود آمده باشد، پاسخ دهم که چرا ملت ایران در چهل‌ویک سال پیش انقلاب را انتخاب کرد و چرا رژیم گذشته را سرنگون کرد. مردم بین یک رژیم فاسد وابسته به آمریکا و یک نظام مردم‌سالار دینی، یک فاسدی مثل شاه ملعون و مثل انسانی باایمان و دانش و سیاست همچون امام (ره). امام (ره) را ملت ما انتخاب کردند. مردم‌سالاری را انتخاب کردند. بین وابستگی به ابرقدرت‌ها و استقلال مردم ما استقلال را انتخاب کردند.

بالاترین ثمره انقلاب، انتخاب است
رئیس‌جمهوری گفت: به اعتقاد من انتخابات و انتخاب پیش روی مردم، پاسخ مردم امروز ما هم پاسخ ۴۱ سال پیش خواهد بود. بسیار مهم است که به این نکته توجه کنید که انقلاب اسلامی مبتنی بر انتخاب بود و بالاترین ثمره انقلاب، انتخاب است. انقلاب از انتخاب است و انتخاب از انقلاب است. یعنی مردم مابین اسلام و کفر، بین حق و باطل، بین نظام مردمی و دیکتاتوری مسیر حق و عدل را انتخاب کردند.

 انتخابات سالم، آزاد و ملی
 روحانی یادآور شد: اگر رژیم فاسد گذشته به مردم اجازه انتخاب می‌داد نیازی به انقلاب نبود. اگر رژیم گذشته مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت، حکومت را برگزینند و انتخاب کنند. در نوع قانون اساسی، قانون اساسی موردنظر خود را انتخاب کنند. بین استقلال و وابستگی مردم استقلال را انتخاب کنند. اگر رژیم گذشته به یک انتخابات سالم و آزاد ملی تن می‌داد انقلاب نمی‌شد. انقلاب بر مبنای آن بود که درب انتخابات بسته‌شده بود. انسداد درب انتخابات و دروازه انتخابات مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره کنند و راه را برای انتخابات باز کنند.

مسیر ما انتخابات است
رئیس‌جمهوری تأکید کرد: حضور مردم و انتخاب مردم منحصر به ۴۱ سال پیش نبوده است در نظام جمهوری اسلامی هرروز مردم در انتخابات‌های رسمی یا غیررسمی شرکت کرده‌اند. جامعه‌ای که در آن آزادی وجود دارد، انتخابات مستمر در آن تحقق پیدا می‌کند، جامعه‌ای که در آن مردم‌سالاری وجود دارد و مردم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند، همواره انتخابات وجود دارد.

رفراندوم پایه نظام
روحانی خاطرنشان کرد: رفراندوم پایه و اساس نظام ما هست. در هر موضوع مهمی از مردم خواسته می‌شود تا رأی خود را اعلام کنند. کدام سالروز ۲۲ بهمن است که مردم در انتخابات شرکت نکردند؟ در این روز مردم آزادند تا به خیابان‌ها بیایند و انقلابشان را تائید کنند و بار دیگر با امام و رهبری بیعت کنند یا آنکه در خانه‌هایشان بمانند. اما هرسال شاهد هستیم که مردم انقلاب و راهپیمایی را انتخاب کردند و حضور درصحنه را انتخاب کرده‌اند. مسیر ما، مسیر انتخابات و انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ یک ملت در ۴۱ سال پیش و در انتخاب‌های بعدی به وجود آمد و تکامل پیدا کرد.

دعوای انتخاب با آمریکا
روحانی درباره مشکل آمریکا با ایران گفت: ایراد آمریکا به انتخاب ما است و می‌گوید چرا مردم انتخاب کردند سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشته‌اند نظام شاهنشاهی را ما تائید کرده بودیم مای آمریکا می‌خواستیم بماند و چرا مردم آمدند راه نو برای زندگی خود انتخاب کردند.
روحانی با تأکید بر اینکه دعوای ما با آمریکا دعوای انتخاب است، ادامه داد: ملت ایران‌ همیشه و در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارد و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید؛ آمریکا به ما می‌گوید شما باید به گذشته و به ۴۱ سال قبل بازگردید. سخن مردم ما این است که ما به عقب بازنمی‌گردیم و اره و مسیر ما برای تعالی و پیشرفت این کشور است.

 استحکام انقلاب با حضور و رأی مردم
روحانی با اشاره به سخنان اما در ۱۲ بهمن ۵۷ افزود: امام در بهشت‌زهرا به مردم گفت سرنوشت مردم در دست خود مردم است و مردم بر سرنوشت خود مسلط هستند، مجلس باید قانونی باشد و دولت باید قانونی باشد و بنای نظام باید مبتنی بر قانون باشد و گفت ما دنبال استقلال فرهنگی و سیاسی در این کشور هستیم و ما با مظاهر تمدن و تجدد مخالف نیستم ما با فحشا مخالف هستیم و گفت من به دلیل خواست مردم و به این دلیل که مردم من را قبول دارند دولت تعیین می‌کنم. مردم صداقت را از کلام امام و عمل امام مشاهده کردند، آنچه انقلاب ما را استحکام بخشیده است، حضور و رأی مردم است؛ ‌هرچه مردم از ما می‌خواهند به آن عمل کنیم. اینکه عین الاسد آمریکا در عراق موشک‌باران می‌شود یعنی اجرای خواست مردم. مردم انتقام را خواستند نیروهای مسلح ما سخن مردم را به کرسی نشاندند.

نیروی مسلح در کنار مردم
روحانی اظهار داشت:‌ آن روز که هواپیمایی در کنار فرودگاه ما، آسمان را نیلی کرد و قلب ما را سوزاند و قلب رهبری را، مردم از مسئولین عذرخواهی خواستند و نیروهای مسلح ما عمل کردند، صریحاً از مردم عذرخواهی کردند و به مردم قول دادند دقت خواهند کرد دیگر چنین اشتباهی هرگز تکرار نشود، نیروی مسلحی که با مردم است و به خواست مردم عمل می‌کند نیروی مسلحی که در کنار مردم است این‌همانی است که راه انقلاب اسلامی ما تعیین کرده است.

استراتژی ما همه باهم
امام همواره تأکید کرد همه باهم. این‌همه باهم یک استراتژی مهم انقلاب اسلامی بود. استراتژی ما همه باهم است، همه در کنار هم باید از این کشور دفاع کنیم، باهم باید در برابر آمریکا بایستیم و از حقوق ملت ایران دفاع کنیم. این انقلاب متعلق همه است برای گروه و فرد خاص نیست.

هم مقاومت، هم دیپلماسی
روحانی تصریح کرد: در بسیاری از موارد این یا آن نادرست است، مقاومت یا دیپلماسی، این یا آن نادرست است، هر دو، هم مقاومت، هم دیپلماسی، شهید سلیمانی ما هم سردار میدان جنگ بود و هم یک دیپلمات ارشد در مذاکره بود. او در مسیر رفتن به جلسه سخن و گفت‌وگو با نخست‌وزیر عراق شهید شد. او به سمت میدان جنگ نمی‌رفت، به سمت میدان دیپلماسی می‌رفت. او در میدان جنگ سردار قوی جنگ بود، در میدان مذاکره دیپلمات قدرتمند عزتمند بود. شهید سلیمانی دنبال بی‌ثباتی در منطقه نبود، او به دنبال ثبات بود، شهید سلیمانی به کمک مردم و ارتش عراق به عراق، سوریه و لبنان ثبات داد و به منطقه امنیت داد، شهید سلیمانی مرد جنگ و صلح بود، جنگی که به صلح منتهی شود و صلحی که آن‌چنان قوی باشیم جنگی ایجاد نشود، قدرت و قوت ما است که صلح را حفاظت می‌کند. نیروی مسلح قوی است که کشور ما را در مسیر صلح نگه می‌دارد.
 
تضعیف جمهوریت تقویت 
اسلامیت نیست
روحانی بیان کرد: قبل از انقلاب ۹۵ درصد سلاح و تجهیزات ما وارد می‌شد و ۵ درصد در داخل درست می‌شد، امروز همه نیازهای ما در داخل کشور تولید می‌شود این به معنای توانمندی علمی و قدرت نظامی و دفاعی ملت بزرگ ایران است. ممکن است افرادی فکر کنند یا جمهوری یا اسلامی، این سخن غلط است. ممکن است افرادی فکر کنند ما جمهوری را تضعیف کنیم تا اسلامیت را تقویت کنیم. باکمال ادب و احترام به این دوستان عزیز می‌گویم اشتباه می‌فرمایید. تضعیف جمهوریت، تقویت اسلامیت نیست. جمهوریت و اسلامیت در کنار همه هستند این یا آن در اینجا درست است.
روحانی گفت: در بعضی جاها ما باید بین این یا آن انتخاب کنیم درست است اما در بسیاری از موارد هم نباید بین این یا آن انتخاب کنیم. یا مقاومت یا دیپلماسی نه، هر دو یا تعامل با جهان یا ایستادگی نه هر دو. یا خودکفایی در داخل یا تجارت با خارج نه هر دو. اینجا جاهایی است که این یا آن ناصحیح است.

دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم
رئیس‌جمهوری اضافه کرد: روزی که انقلاب پیروز شد تولید کشاورزی ایران ۲۶ میلیون تن در سال بود و روزی که دولت یازدهم در سال ۹۲ کار خود را آغاز کرد تولید مواد غذایی ۹۷ میلیون تن بود و امروز تولید مواد غذایی ما ۱۲۶ میلیون تن است یعنی این دولت در این ۶ سال به‌اندازه تمام رژیم گذشته کارکرده است. ده‌ها سال تلاش در ایران و آن‌هم آمریکایی‌ها در آن زمان در کشاورزی کمک می‌کردند و اسراییلی‌ها هم در ایران بودند. آمریکا زمانی فکر می‌کرد اگر بنزین را تحریم کند کشور ما به هم می‌ریزد. در پمپ‌بنزین‌ها صف درست می‌شود. ما امروز بنزین را صادر می‌کنیم. تولید بنزین ما از آغاز دولت یازدهم ۵۲ میلیون لیتر در روز بوده است و امروز ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین در روز است. درواقع تولید بنزین ما در این ۶ سال دو برابر شده است.

تولید گاز روزانه به 1000 میلیون 
مترمکعب می‌رسد
رئیس‌جمهور در ادامه به بیان خبر افتخارآمیز دیگری پرداخت و گفت: در زمان پیروزی انقلاب، مقدار تولید گاز کشور ۱۱۰ میلیون مترمکعب در روز بوده است. همچنین در روز شروع به کار دولت یازدهم، تولید گاز ما ۶۲۵ میلیون مترمکعب در روز بوده است. تا پایان امسال تولید گاز کشور به هزار میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید، این بزرگ‌ترین افتخار برای مهندسان و کارگران نفت و گاز کشور است. ما فقط در کشف میدان بزرگ نفتی که امسال اعلام شد، ۵۳ میلیارد بشکه نفت درجا را در ایلام و خوزستان، مهندسین ما کشف کردند.

دستاوردهای درمانی
روحانی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه بهداشت و درمان افزود: امروز ۹۷ درصد از داروی کشور را کارخانه‌ها، مهندسان، پزشکان و متخصصان دارویی ما تولید می‌کنند. ما سه درصد به خارج نیاز داریم و آن‌هم اگر تلاش کنیم در سال‌های آینده می‌توانیم خودکفا شویم. تمام تخت‌های بیمارستانی ما تا ابتدای دولت یازدهم، حدود ۸۰ هزار تخت بوده و ما در طول این ۶ سال ۲۶ هزار تخت جدید اضافه کرده‌ایم و ۴۵ هزار تخت را به‌طور کامل بازسازی کرده‌ایم. یعنی به‌اندازه کل تخت‌های بیمارستانی تاریخ ایران، در این سال‌ها ما تخت جدید اضافه یا بازسازی کرده‌ایم.

​​​​​تحریم نفت
رئیس قوه مجریه در ادامه با اشاره به تحریم‌های بی‌سابقه علیه کشور تصریح کرد: مردم به خدا قسم این فشاری که در این دو سال اخیر بر ملت ما واردشده است، یک‌دهم آن در هر کشور دیگری در این منطقه وارد می‌شد، در برابر آمریکا تسلیم می‌شدند، خضوع می‌کردند. شما بدانید بسیاری از کشورهای همسایه ما اگر یک ماه نفتشان تحریم بشود، نمی‌توانند حقوق کارمندان خود را پرداخت کنند.
 
سه میلیون ۶۰۰ هزار نفر شاغل شدند
وی افزود: مردم عزیز و بزرگ ایران ۵۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان امروز در کشور ما کار می‌کند و ۳۰۰ هزار نفر طی سه چهار سال اخیر در شرکت‌های دانش‌بنیان، مشغول به کارشده‌اند. آمریکا می‌خواست اشتغال به کار را در کشور ما از بین ببرد. ما در آغاز دولت یازدهم ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل در کشور داشتیم. اما امروز ۲۴ میلیون ۴۰۰ هزار شاغل داریم، یعنی سه میلیون و ۶۰۰ هزار بر شاغل خالص ما اضافه‌شده است. علی‌رغم تمام فشارها و تهدیدها، هرسال به‌طور متوسط ۵۰۰ هزار نفر مشغول به کارشده‌اند. این نشان می‌دهد مسیر ما مسیر درستی بوده است و ملت ما مقاومت و ایستادگی کرده است که در تمام زمینه‌های موفقیت‌های بزرگ را به دست آورده‌ایم.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: مردم عزیز ما اول انقلاب که انقلاب پیروز شد، ۴۵۰۰ کیلومتر راه‌آهن در کل کشور داشتیم. اما فقط در این دولت در این ۶ سال، ۱۲۰۰ کیلومتر راه‌آهن اضافه‌شده و حدود ۱۰۰ کیلومتر دیگر تا پایان دولت اضافه خواهد شد.
روحانی اظهار داشت: من همین‌جا دستور می‌دهم به وزارت راه که جاده عظیم تهران-شمال را که تکمیل‌شده است، از فردا رفت‌وآمد آزمایشی را باز کند تا انشاء الله از اوایل اسفند این جاده مهم که یکی از افتخارات مهندسی ایران است، افتتاح خواهد شد. فقط در این پروژه ۱۰ هزار میلیارد تومان است. امسال در شش ماه دوم سال ۳۳ هزار میلیارد تومان طرح‌های آب و برق تا پایان سال افتتاح کرده و خواهیم کرد.

صندوق رأی منجی ماست
وی تأکید کرد: به خاطر این اقدام یا آن اقدام با صندوق رأی قهر نکنیم، انتخابات و صندوق رأی منجی ما است، ما در دهه پنجم انقلاب که یک سال آن گذشت و وارد سال دوم می‌شویم اصلاحات در این کشور باید انجام شود. نظام جمهوری ما باید نو شود. نوسازی شود، سالم‌تر و شکوفاتر شود در سایه رأی، حضور و انتخابات شما.
 رئیس شورای عالی امنیت ملی بابیان اینکه با صندوق و انتخابات نباید قهر کنیم، اضافه کرد: به هر صورت باید پای صندوق انتخابات برویم، امام (ره) ما را به انتخابات دعوت کرد که ما صندوق رأی را رها نکنیم. در هر انتخاباتی، رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که در انتخابات حضور یابیم. انتخابات غیر از عظمت ملی، امنیت ملی و ایستادگی در برابر دشمن، آن هدف مهم و ارزشمند یعنی انتخاب که دستاورد انقلاب است، نهاد انتخاب و انتخابات را تقویت خواهد کرد. ما یک‌بار دیگر همچون امروز که شما در سراسر کشور به صحنه آمدید و افتخار آفریدید دوم اسفند پای صندوق رأی برویم یک‌بار دیگر افتخار بیافرینیم.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.