انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71636 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - 09:44
رد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب، مؤمن و متعهد مانع رقابت عادلانه است
محمدرضا عارف:

رد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب، مؤمن و متعهد مانع رقابت عادلانه است

* امیدوار بودیم که زمینه برگزاری رقابتی عادلانه برای انتخاباتی باشکوه و در تراز نظام جمهوری اسلامی فراهم شود که بارد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب، مؤمن و متعهد مواجه شدیم * احزاب و اصلاح‌طلبان استان‌ها برای معرفی کاندیداهای خود می توانند تلاش کنند

ستاره صبح-

محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان بابیان اینکه از اصلاح‌طلبان در استان‌ها که کاندیدای اصلاح‌طلب برای معرفی دارند درخواست می‌کنم تلاش خود را برای حضور مؤثر مردم در انتخابات و پیروزی کاندیداهای خود به کاربندند، گفت: «اگر یک حزب بخواهد کاندیداهای خود را معرفی کند یا با جمعی از احزاب دیگر ائتلاف کند به خودشان مربوط است، اما از برند شورای عالی اصلاح‌طلبان نمی‌توانند استفاده کنند»

 شورای عالی نهاد اجماع ساز
دکتر محمدرضا عارف در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به سؤالی درباره موضع شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان درباره انتخابات مجلس یازدهم گفت: «شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان یک‌نهاد اجماع ساز در خانواده اصلاحات است که وظیفه انسجام‌بخشی این جریان را بر عهده دارد و یکی از وظایف این شورا تلاش برای بالا بردن مشارکت مردم در سرنوشت خود ازجمله در انتخابات گوناگون است و در چند انتخابات اخیر نیز شورای عالی اصلاح‌طلبان به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و اگر بگویم مشارکت مردم در انتخابات‌های اخیر به‌واسطه نقش‌آفرینی این شورا بیشتر بوده سخن بی‌راهی نیست.
دعوت به مشارکت
رئیس فراکسیون امید بابیان اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای حضور مردم شکل گرفت از همه اقشار مردم با سلایق گوناگون برای حضور در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دعوت کرد و با اشاره به جلسات مختلف شورای عالی اصلاح‌طلبان درباره انتخابات مجلس یازدهم گفت: «اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات در جلسات اخیر نظرات خود را مطرح کردند. از ابتدا اصل بر مشارکت در انتخابات مجلس بود به نهادهای مسئول در امر انتخابات اعلام کرده بودیم که در بررسی صلاحیت‌ها به‌گونه‌ای عمل شود که زمینه برگزاری رقابتی عادلانه برای انتخاباتی باشکوه و در تراز نظام جمهوری اسلامی فراهم شود که متأسفانه بارد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب، مؤمن و متعهد مواجه شدیم.»

حمایت شورای عالی از نامزدها
معاون پیشین رئیس‌جمهور تصریح کرد: «بعد از چندین جلسه شورای عالی اصلاح‌طلبان، اجماع این بود که در استان‌ها شورای عالی هر استان متناسب با وضعیت کاندیداهای اصلاح‌طلب، نسبت به معرفی نامزدها تلاش کنند. من از اصلاح‌طلبان در استان‌ها که کاندیدای اصلاح‌طلب برای معرفی دارند درخواست می‌کنم تلاش خود را برای حضور مؤثر مردم در انتخابات و پیروزی کاندیداها به کاربندند.»

واگذاری کار به احزاب
عارف درباره ارائه لیست اصلاح‌طلبان در تهران گفت: «تهران در شورای عالی اصلاح‌طلبان را سا ورودی به عرصه انتخابات نخواهد داشت و این امر به احزاب عضو واگذارشده است. احزاب به معرفی کاندیداهای موردنظر خود بپردازند. من از احزابی که کاندیداهای آنان تاکنون تائید صلاحیت شدند یا دیگر احزاب اصلاح‌طلب درخواست می‌کنم در زمینه معرفی کاندیداهای موردنظر خود با هماهنگی دیگر احزاب تلاش کنند.

برند شورای عالی اصلاح‌طلبان
عارف در پاسخ به سؤالی درباره اینکه احزابی که امکان معرفی کاندیدا دارند، آیا باید صرفاً به‌تنهایی به معرفی کاندیداهای خود بپردازند یا چند حزب می‌توانند با یکدیگر ائتلاف کنند؟ گفت: اینکه یک حزب بخواهد کاندیداهای خود را معرفی کند یا با جمعی از احزاب دیگر به تصمیم خودشان بازمی‌گردد اما از برند شورای عالی اصلاح‌طلبان نمی‌توانند استفاده کنند.

وحدت
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تأکید کرد: رمز موفقیت شورای عالی اصلاح‌طلبان از زمان تشکیل آن تاکنون انسجام و وحدت بوده است. مصرانه از همه اصلاح‌طلبان درخواست می‌کنم به‌گونه‌ای اظهارنظر نکنند که تلقی چنددستگی در خانواده اصلاحات ایجاد شود. فعالان حزبی به صفت حزبی خود در بیان دیدگاه‌های خود آزاد هستند هرگونه تحلیل و موضع‌گیری را مطرح کنند، اما این موضع‌گیری‌ها نباید از زبان شورای عالی اصلاح‌طلبان مطرح شود.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.