انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71583 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - 23:43
جلسه استیضاح ترامپ به بن‌بست رسید
گزارش

جلسه استیضاح ترامپ به بن‌بست رسید

اشاره: دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری آمریکا در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی به اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «اخلال در کار کنگره» استیضاح شد. این پرونده در هفته گذشته با ریاست جان رابرتز رئیس دیوان عالی آمریکا و تشکیل محکمه در سنای آمریکا رسیدگی شد به‌گونه‌ای که در سه روز مدیران استیضاح یا همان دادستان‌های منتخب مجلس نمایندگان به تشریح مفاد اتهامات و اسناد مربوطه پرداختند و پس‌ازآن، سه روز هم نوبت دفاع وکلای مدافع ترامپ رسید. روند کلی محکمه استیضاح در سنای آمریکا تاکنون نشان داده است که آرا در موافقت یا مخالفت با مسائل مطرح‌شده به‌صورت حزبی داده می‌شود و احتمال سلب قدرت از ترامپ بسیار دور از انتظار است. در همین ارتباط بامداد شنبه ۵۱ سناتور جمهوری‌خواه در برابر ۴۷ سناتور دموکرات و دو سناتور جمهوری‌خواه که به آن‌ها پیوسته بودند، ایستادند و به‌این‌ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان به نظر می‌رسد. گزارش پیش رو به این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

۵۱ سناتور جمهوری‌خواه در برابر ۴۷ سناتور دموکرات و دو سناتور جمهوری‌خواه که به آن‌ها پیوسته بودند، ایستادند و به‌این‌ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان به نظر می‌رسد. به گزارش ایسنا، استیضاح ترامپ با رأی منفی جمهوری‌خواهان به احضار شهود عملاً به بن‌بست خواهد انجامید.

شکست دموکرات‌ها
دموکرات‌ها که برای احضار شهودی چون جان بولتون به جلسه استیضاح دونالد ترامپ تلاش داشتن، در این هدف شکست خوردند. رأی‌گیری در سنا برای احضار شاهدانی همچون جان بولتون به جلسه استیضاح رئیس‌جمهور ایالات‌متحده با مخالفت جمهوری‌خواهان به اتمام رسید. بدین ترتیب استیضاح ترامپ به‌زودی با رای‌گیری نهایی به پایان خواهد می‌رسد. ۵۱ سناتور جمهوری‌خواه در برابر ۴۷ سناتور دموکرات و ۲ سناتور جمهوری‌خواهی که به آن‌ها پیوسته بودند، ایستادگی کردند تا به‌این‌ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان باشد. واپسین مرحله از این فرآیند، رأی‌گیری از ۱۰۰ سناتور کنگره خواهد بود؛ رأی‌گیری بر سر این‌که آیا ازنظر این سناتورها ترامپ باید به کارش در کاخ سفید پایان دهد یا همچنان زمام امور را در دست داشته باشد؛ فرآیندی که پاسخش البته پیش از آغاز جلسات استیضاح هم تا اندازه زیادی روشن بود.

چهارشنبه؛ رأی‌گیری نهایی
دموکرات‌ها برای برکناری ترامپ دست‌کم به ۶۷ رأی نیاز دارند؛ یعنی ۲۰ رأی را باید از اردوی جمهوری‌خواهان جذب کنند. این در حالی است که میت رامنی سناتور ایالت یوتا و سوزان کالینز، سناتور ایالت مین تنها جمهوری‌خواهانی بودند که همراه با ۴۷ سناتور دموکرات خواستار احضار شهود شدند. روز چهارشنبه رأی‌گیری نهایی سنا درباره استیضاح ترامپ انجام می‌شود. «میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت سنا، دراین‌باره گفت:‌ دیگر نیازی نیست سنا پرونده تحقیقات را مجدداً بگشاید. در روزهای آینده دادرسی استیضاح ترامپ را جمع‌بندی شده و به پایان می‌رسد. از سوی دیگر «چاک شومر»، رهبر دموکرات‌های سنا، گفت: آمریکا این روز نامیمون را به یاد خواهد داشت که سنا به مسئولیت‌هایش عمل نکرد، روزی که سنا از حقیقت روی برگرداند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.