انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71518 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲ - 09:31

ستاره صبح-بر اساس اولین آمار و ارقام منتشرشده توسط سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ با ثبت ۱.۵ میلیارد سفر نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۴ درصدی همراه بوده است و صنعت گردشگری جهانی نیز برای دهمین سال پیاپی رشد مثبتی را پشت سر می‌گذارد.
گردشگری بین‌الملل در حالی در سال ۲۰۱۹ نیز سال قدرتمندی را پشت سر گذاشت که البته نتوانست با آمارهای غیرمنتظره و درخشان سال ۲۰۱۷ (رشد ۷ درصد) و سال ۲۰۱۸ (رشد ۶ درصد) برابری کند. مواردی چون عدم اطمینان پیرامون برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، افت اقتصاد جهانی و همچنین ناآرامی‌ها و تنش‌های ژئوپلیتیکی را می‌توان از عمده دلایل نرسیدن رشد جهانی به رکورد سال ۲۰۱۷ برشمرد.
مقایسه رشد گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۹ تنها منطقه خاورمیانه نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد بیشتری را به ثبت رسانده است.
در سال ۲۰۱۹ همه مناطق جهان رشد مثبتی را در جذب گردشگر بین‌المللی داشته‌اند که در این میان منطقه خاورمیانه با رشد ۸ درصدی پیشتاز است و پس‌ازآن منطقه آسیا پاسیفیک با ۵ درصد، اروپا و آفریقا هر کدام با رشد ۴ درصد و منطقه آمریکا با رشد ۲ درصدی گردشگری بین‌الملل همراه بوده است. 
در میان کشورهای مختلف نیز فرانسه با ۱۱ درصد بیشترین رشد را در میزان هزینه‌کرد گردشگران به خود اختصاص داده و بیشترین رشد کلی نیز با ۶ درصد به آمریکا اختصاص داد. برخی از بازارهای بزرگ نوظهور گردشگری در سطح بین‌الملل چون برزیل و عربستان از نظر میزان هزینه‌کرد گردشگران ورودی نزول کرده‌اند. چینی‌ها هم که بزرگ‌ترین منبع تأمین گردشگر در جهان هستند در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ رشد ۱۴ درصدی را در سفر خارجی ثبت کردند، اما میزان هزینه‌کرد آنها در مقاصد خارجی ۴ درصد کاهش‌یافته است.
سازمان جهانی گردشگری برای سال ۲۰۲۰ میلادی رشدی بین ۳ تا ۴ درصد را پیش‌بینی کرده است و همان‌طور که شاخص ضریب اطمینان سازمان جهانی گردشگری نشان می‌دهد ۴۷ درصد از کارشناسان معتقدند صنعت گردشگری در سال جاری میلادی روند بهتری نسبت به سال گذشته دارد. برگزاری رویدادهای مهم ورزشی چون المپیک توکیو و رویدادهای فرهنگی ازجمله اکسپو ۲۰۲۰ دوبی از مواردی هستند که می‌توانند تأثیر مثبتی را روند گردشگری بین‌الملل در سال ۲۰۲۰ داشته باشند.
«زوراب پولولیکا شویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در یک نشست خبری در شهر مادرید اسپانیا ضمن اعلام این آمار و ارقام عنوان کرد: در این دوران عدم اطمینان و پر نوسان، گردشگری همچنان جایگاه خود را به عنوان یک بخش اقتصادی قابل‌اعتماد حفظ کرده است. با توجه به نزول چشم‌اندازهای اقتصادی، تنش‌های موجود در تجارت بین‌الملل، ناآرامی‌های اجتماعی و بی‌ثباتی‌های جغرافیای سیاسی، بخش ما (صنعت گردشگری) همچنان سرعت رشدی بالاتر از اقتصاد جهانی به ثبت رسانده است.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.