انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71490 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - 23:51

ستاره صبح-

مجید کیان پور، نماینده مجلس دهم گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی و تولید کشور، بانک‌ها باید از عرصه بنگاه‌داری خارج‌شده و در راستای حمایت از بخش تولید گام بردارند.
مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: «متأسفانه امروز کشور با مشکلات اقتصادی مواجه بوده و اقدامات صورت گرفته برای بهبود وضعیت راه گشا نبوده است، به نظر من در شرایط کنونی راه‌کارهای زیادی در این حوزه وجود داشته که دولت باید در راستای عملیاتی شدن آن‌ها گام بردارد.
نبود ظرفیت قانونی برای تولید شغل
نماینده مردم دو رود وازنا ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی اقتصادی کشور نبود ظرفیت‌های قانونی برای تولید شغل و کسب‌وکار است، ازاین‌رو دولت باید زمینه صدور مجوزهای کسب‌وکار را تسهیل کند، تحقق این مسئله موجب افزایش اشتغال و تولید می‌شود.
خروج بانک‌های دولتی و خصوصی
 از عرصه بنگاه‌داری
وی تصریح کرد: یکی دیگر از مؤلفه‌های توسعه اقتصادی کشور، خروج بانک‌های دولتی و خصوصی از عرصه بنگاه‌داری است، در شرایط کنونی اولویت اصلی بانک‌ها، سرمایه‌گذاری اقتصادی و کسب سود و درآمد بیشتر است، این در حالی است که هدف اصلی بانک‌ها باید حمایت از تولید و تقویت اقتصاد کشور باشد.این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اقتصاد کشور در دهه‌های اخیر به دلیل فعالیت سوداگران آسیب بسیاری دیده و این مسئله موجب بروز تلاطمت بسیار در بخش تولیدشده است، بروز این مسئله در ادوار مختلف، صنایع و گروه‌های تولیدی را تضعیف یا نابود کرده است.

هدایت نقدینگی به بازارهای اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می‌رسد تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه، سوداگران را از بازارهای تأثیرگذار در اقتصاد کشور خارج می‌کند، یعنی اینکه با اجرای قانون مذکور زمینه برای سرمایه‌گذاری مردم در بازارهایی همچون خودرو، ارز، طلا و مسکن و هدایت نقدینگی جامعه به‌سوی تولید صورت می‌گیرد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.