انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71433 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - 23:25

ستاره صبح-

آیین اختتامیه دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار شب گذشته در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم محمدصدرا فرزند شهید مرتضی ابراهیمی از شهدای آبان ماه آغازگر برنامه بود که آیاتی از قران را تلاوت کرد. در ابتدای این مراسم گزارشی از فعالیت‌های دهمین جشنواره عمار پخش شد.

برگزیدگان بخش مستند «رؤیای ایرانی» 
هیئت‌داوران در بخش مستند رؤیای ایرانی ضمن تقدیر از دو اثر «نبرد امواج» و «مسیر نو» به کارگردانی وحید فرجی، لوح افتخار را به اثر «توان دفاعی» به کارگردانی علی طادی اهدا کرد. همچنین هیئت‌داوران در بخش مستند «همت مؤمنانه» با تقدیر از  اثر «خودکار» به کارگردانی محمد ثقفی و «خاکریز پرویز» به کارگردانی قدرت باقری و اثر «دریاچه امید» به کارگردانی فاطمه مرزبان لوح افتخار این بخش را به اثر «بازار تزارها» به کارگردانی مشترک محسن مقصودی و مهدی فریدی به علت جسارت در پژوهش میدانی ظرفیت‌های مغفول و اثر «در کنار هم» به کارگردانی سید مجتبی خیام الحسینی به علت نمایش دغدغه‌های مسئولانه یک کارآفرین و همکاری دو ملت ایران و افغانستان اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به دو اثر مجموعه «مستند نور» (قسمت وطن آرزوها) به کارگردانی مهدی فارسی به علت تصویرگری گوشه‌هایی از جهاد فردی، جمعی و خانوادگی و اثر «یکی از ما» (سایت هسته‌ای) به کارگردانی امیر عسگری به علت پرداخت ماهرانه به الگوی بومی از اشتغال‌زایی روستایی اهدا کرد.

برگزیدگان بخش مستند «حافظه ملی»
هیئت‌داوران در بخش مستند حافظه ملی، متشکل از عباس سلیمی نمین، موسی حقانی، سید ناصر هاشم‌زاده، محمدحسن روزی‌طلب و یعقوب توکلی، ضمن تقدیر از اثر «آسوده بخواب کوروش» به کارگردانی علی فراهانی، لوح افتخار این بخش را به اثر «آن شش نفر» به کارگردانی محمدعلی یزدان‌پرست به دلیل ایده خوب، موضوع بکر و پژوهش قوی و اثر «روایت رهبری» به کارگردانی مهدی نقویان به دلیل پاسخگویی به شبهات مهم و استفاده از فیلم‌های دیده نشده و پژوهش خوب اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به اثر «پدر طالقانی» به کارگردانی محمدعلی محمددوست به دلیل روایت مستند مبارزه‌های مرحوم آیت‌الله طالقانی و پرداخت به موضوع‌های روز و استفاده‌ی به جا از آرشیو و پژوهش خوب و همچنین اثر «امتحان» به کارگردانی سجاد ریاحی به دلیل پژوهش قوی، نوآوری و پرداخت به مسئله‌ای حساس و دشوار اهدا کرد.

برگزیدگان بخش مستند 
«پایش و پالایش اجتماعی» 
هیئت‌داوران در بخش مستند پایش و پالایش اجتماعی ضمن تقدیر از اثر «سایکس پیکو» به کارگردانی علی گایینی و اثر «این منطقه آلوده به مین است» به کارگردانی محسن نقی زاده، لوح افتخار این بخش را به اثر «امیدیه» به کارگردانی علی زهیری به دلیل پرداخت مناسب به بحث مطالبه عدالت و فساد ستیزی در شهر امیدیه و اثر «قصه‌های همیشگی» به کارگردانی بابک مجیدی به دلیل پرداخت هم‌زمان به بحث محیط‌زیست و آسیب‌شناسی زیست‌محیطی تالاب استیل و اثر «رؤیای آجری» به کارگردانی داوود مرادیان به دلیل تبیین تاریخ سیاست‌گذاری مسکن به ویژه در دهه اول انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از مستندات آرشیوی و شاهدان و مجریان اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به اثر «خصوصی سوزی» به کارگردانی محسن اسلام زاده به دلیل تبیین مشکلات و موانع خصوصی‌سازی، با بررسی روند خصوصی‌سازی شرکت‌های ماشین‌سازی تبریز و اثر «سقف آرزوها» به کارگردانی علی سلطانی‌وش به دلیل بررسی روند سیاست‌گذاری مسکن، با بهره‌گیری از مستندات اهدا کرد.

برگزیدگان بخش مستند «مقاومت جهان» 
هیئت‌داوران بخش مستند مقاومت جهانی را سلیم غفوری، شهاب اسفندیاری، محسن برمهانی، محمدرضا محمدی نجات و حجت‌الاسلام احمد رهدار تشکیل می‌دهند که هیئت‌داوران ضمن تقدیر از اثر «نخل‌ها نمی‌میرند» به کارگردانی سید مسعود موسوی والا، لوح افتخار این بخش را به اثر «مرثیه‌ای از انجیل» به کارگردانی محمدهادی نعمتی به علت دست‌یابی به زبان متناسب با مخاطب بین‌المللی برای انتقال یک میراث معنوی شیعی اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به اثر «آقای تغییر» به کارگردانی مهدی انصاری به علت استفاده مناسب از آرشیو و پژوهش علمی برای تبیین ماهیت نظام استکبار اهدا کرد.

برگزیدگان بخش «مدافعان حرم»
هیئت‌داوران در بخش مستند مدافعان حرم، شامل سید سلیم غفوری، شهاب اسفندیاری، محسن برمهانی، محمدرضا محمدی نجات و حجت‌الاسلام احمد رهدار لوح افتخار این بخش را به اثر «مردان زندگی» به کارگردانی یحیی رضایی به دلیل ترسیم خلاقانه مجاهدت پزشکان و پرستاران در خط مقدم نبرد اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به اثر «شیرینی شام» به کارگردانی علیرضا باغشنی به دلیل پرداخت و روایت هنرمندانه و نگاه متفاوت به شخصیت یک رزمنده مدافع حرم اهدا کرد.

برگزیدگان بخش «مستند ملت»
هیئت‌داوران در بخش مستند ملت قهرمان، حجت‌الاسلام محمدعلی حیدری، محمد نیک‌دل، پیام تیرانداز و محسن یزدی ضمن تقدیر از اثر «دیلگ» به کارگردانی مشترک عباس رفیعی مرغملکی و سید صفی الله حسینی و اثر مادر جبهه‌ها به کارگردانی شهرام میراب اقدم،  لوح افتخار این بخش را به اثر «بر اثر زلزله» به کارگردانی عبدالکریم شهابی به دلیل تلاش هنرمندانه برای نشان دادن مدیریت جهادی در قالب تعاون و اثر «دیوارهای نخی» به کارگردانی عباس عمرانی بیدی به دلیل نگاهی جدید به موضوع هم گرایی ملی اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به اثر «خاطرات موتورسیکلت» به کارگردانی امیرحسین نوروزی به دلیل سوژه جذاب و پرداخت مناسب اهدا کرد.

 جایزه ویژه مرگ بر آمریکا به «پایان بازی» رسید
هیئت‌داوران در بخش مستند جنگ نرم ضمن تقدیر از اثر «مادرانه» به کارگردانی علیرضا باغشنی، لوح افتخار ویژه را برای تلاش‌های مستندسازان انقلاب در عرصه پژوهش، به یکی از این آثار و به نمایندگی از دیگران به اثر «پایان بازی» به کارگردانی مشترک سیدحامد قاسمی و علی رهجو به دلیل پژوهش عمیق و انتخاب یک سوژه ضدآمریکایی اهدا کرد. همچنین جایزه ویژه «مرگ بر آمریکا» نیز به این دو کارگردان اهدا شد. هیئت‌داوران لوح افتخار این بخش را به اثر «پشت کوه‌های بلند» به کارگردانی یزدان کیانی به دلیل به تصویر کشیدن یک روحانی تراز نظام اسلامی در یک اثر به معنای درست نقد درون گفتمانی و اثر «محیا»  به کارگردانی محمد عقیلی به دلیل روایتی لطیف و کودکانه از اردوهای جهادی و پرداخت غیرمستقیم به مسئله وحدت و تقریب اهدا کرد. هیئت‌داوران همچنین فانوس این بخش را به اثر «باشگاه شهرت» به کارگردانی محمدحسن یادگاری به دلیل انتخاب یک سوژه استراتژیک و راهگشا و شکل دادن هنرمندانه یک فیلم‌نامه خوب بر اساس آرشیو اهدا کرد.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.