انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71408 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - 00:23
در اوج اهتزاز...
بیانیه مدیران مسئول روزنامه‌های سراسری برای شهادت سردار بزرگ جهان اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

در اوج اهتزاز...

ستاره صبح-

بسم‌الله الرحمن الرحیم
سرداران بزرگ ایستاده می‌زیند، ایستاده می رزمند و ایستاده می‌میرند . سرداران بزرگ، اعجوبه‌های شگفت‌آوری هستند که حتی دشمنِ کوردل نیز، قادر به کتمان عظمت و بلندای آنان نیست و در برابرشان، کلاه از سر به احترام برمی‌دارد. ایران، یکی ازسرداران بزرگ تاریخ بلند خود را از دست داد و جهان اسلام یکی از پرچم‌داران مبارزه با شرک و کفر و ظلم را تقدیم آرمان‌های بلند و تا ابد پایدار کرد؛ اما بیرق مجاهدت و محارست از مظلومان جهان اسلام، در پهنه عالم، هرگز از کف نخواهد افتاد... سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، مردی از تبار بیدارگران تاریخ بود که به آتش کینۀ بیدادگران، ندای حق نیوشید و رختِ شهادت پوشید. نام بلند و آوازه پرشکوه او در طول سالیان، رعشه بر اندام بیدادگران و صاحبان ابزار زور و جنایت و وحشت انداخته بود و خفاشان پلشتی که در طول روز و زیر آفتاب تابان، جرات رویارویی با سردار پرآوازه را نداشتند، در سیاهی شب، ناپیدا و بزدلانه دشنه در خون پاکش بردند و جوهر گران‌مایه وجود دادگسترش را به آتش شقاوت و بیداد برافروختند. غافل از اینکه اینجا دیار شیران و مُلک دلیران و سرزمین ایران است و کران تا کران سرزمینش زایشگاه و رویشگاه شیران خدا و رستم دستان هاست و بیرق باشکوه آزادگی و ایستادگی و غرور سرداران تا ابد زنده‌اش تا همیشه‌ی تاریخ در اوج اهتزاز خواهد ماند؛ چون آفتابِ عالمتاب در برابر باد:
دلا چو چشمۀ خورشید بی‌نیاز بمان
ببخش گرمی و جاوید در گداز بمان
حریمِ خلوتیان را سپید و رخشان کن
چو برف تیغ دماوند، پرفراز بمان
به قتلگاهِ زمان، قبله‌هاست درتکبیر
به خون وضو کن و خاموش در نماز بمان
زمان تباه شد ای رایت بلند غرور
به اوجِ بامِ رسالت در اهتزاز بمان

شهید حاج قاسم سلیمانی در ابعاد مختلف اخلاقی، معنوی، نظامی و سیاسی، شخصیتی والا و منحصربه‌فرد بود. او نابغه‌ای برنامه‌ریز، استراتژیست، خلاق، مبتکر، شجاع و متقی بود. خصوصیت دیگر حاج قاسم درایت و بینش بغایت عمیق و دقیق او و دل‌وجان سپردگی‌اش به آرمان‌های بلند اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی، امام راحل، رهبری معظم انقلاب و عصر روشنگری و بیداری اسلامی بود. سردار بزرگ جهان اسلام، در عین اقتدار، روحی به بلندای کهکشان‌ها و دلی به نرمی برگ گل داشت، به‌گونه‌ای که در میانه نماز عشق؛ گل از دست کودکی معصوم می‌گرفت و در معدود ساعات فراغت به عیادت و نوازش ایتام و کودکان می‌شتافت. در رزمگاه آتش و خون، دغدغه آب‌ونان محرومان داشت. همچون عارفانِ بزرگ، جهان مادی و ریاست دنیوی را به چیزی نمی‌گرفت. باآنکه به‌مثابه نماد بزرگ اقتدار و محورِ مقاومت و مبارزۀ فرامرزی در منطقه و جهان شناخته می‌شد، همچون فردی مظلوم و یاری خاکسار و مهربان، همیشه در کنار همراهان و همکارانش بود. به‌این‌ترتیب، از یک رده و رستۀ خاص فراتر رفته و همچون نماد و قهرمان ملی برای ایرانیان و مردمان دیگر کشورهای منطقه گرامی داشته می‌شد. جوانان او را دوست می‌داشتند و خانواده‌ها او را نقطۀ اتکای امنیت و مقاومت به شمار می‌آوردند.
سردار قاسم سلیمانی یک هدف داشت؛ عزت مسلمانان در پهنه هستی. او در این مسیر فراتر از شُعب و فِرَق اسلام عمل می‌کرد و درراه مبارزه غیورانه با دشمنان ایدئولوژی و طریقت اسلام، سخت دل‌نگران بود تا قطره خونی از بی‌گناهی بر زمین نریزد و برای همین حتی گاه عملیات‌هایی که پیروزی‌اش منوط به انجام ضرب‌الاجلی بود را به تأخیر و تعویق می‌انداخت تا مبادا ستمی بر بی گنهی روا داشته شود... مبارزی سرسخت که هویت و جوهر انسانی را لازمۀ نبردهای نظامی می‌دانست. جنگ برای او نه هدف و غایت، بلکه مسیر و ابزاری برای دستیابی به صلح عزتمندانه با حفظ حقوق جهان اسلام بود. پیش از جنگ، به صلح می‌اندیشید و بیش از صلح، به امنیت باور داشت. درک او از جنگ، صلح، امنیت و مقاومت، معطوف به منافع دینی و ملی و ضرورت‌های انسانی بود.شهیدِ مظلوم و فرماندۀ سپاه قدس، بی‌تردید بزرگ‌ترین چهره در مبارزه علیهِ جریان‌های ویرانگر، خشونت‌گرا، تکفیری، وابسته به استکبار و همسو با رژیم اشغالگر بود. به‌ندرت می‌توان چنین شخصیت چندبعدی و بزرگی را در قدر و ترازِ سردار سلیمانی یافت. نبرد تاریخی او با داعشیان، با القاعده، النصره و دیگر تفاله‌های فرقه‌گرا و تروریستِ منطقه از درخشان‌ترین نمونه‌های رزم‌های رزم‌آوران بزرگ در درازنای تاریخ است. به‌گونه‌ای که اینک به‌یقین می‌توان تاریخ مقاومت را به دو عصر پیش و پس از سلیمانی تقسیم کرد.سردار بزرگ با درایت و هوشمندی و آینده‌نگری، سردارانِ بزرگی را برای دوران پس از خود تعلیم داد و به یادگار گذاشت تا جهان اسلام بی‌یاوران و امیران رزمجو و دلاور نماند و خواب به چشم خصم پلید و خفاشان سیاهی نگذارند. سردارانی که بی‌تردید انتقامی سخت برای جنایت‌کارانی رقم خواهند زد که سرنوشت محتومشان نابودی است...تا پرچمی که او برافراشت را در بلندای تاریخ همچنان برافراشته و در اوج اهتزاز نگه‌دارند و مسلمانان جهان را از فلسطین تا عراق، از یمن تا سوریه و از شرق آسیا تا شاخ آفریقا، از شر جنایت صهیونیزم و امپریالیسم رها سازند و به آن‌ها عزت و آزادگی و غرور بخشند. بی‌تردید انتقامی سخت در انتظار جنایت‌کاران خواهد بود؛ که به فرموده حق در قرآن کریم:
«الَّذِينَآمَنُواوَهَاجَرُواوَجَاهَدُوافِيسَبِيلِاللَّهِبِأَمْوَالِهِمْوَأَنْفُسِهِمْأَعْظَمُدَرَجَةًعِنْدَاللَّهِوَأُولَٰئِكَهُمُالْفَائِزُونَ ».
یادش گرامی و راهش نورانی باد.

امضاکنندگان: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و مدیران مسئول روزنامه‌های اطلاعات، ابتکار، اخبارصنعت، آرمان ملی، امروز، اسکناس، آسیا، اعتماد، الوفاق، ایران دیلی، آفتاب اقتصادی، آفتاب یزد، آفرینش، افکار، اقتصادبرتر، اقتصادسرآمد، ایران، بشارت نو، بشارت یزد، بهار، بیان ملی، تجارت، تعادل، تفاهم، ثروت، جمله، جمهوری اسلامی، جهان اقتصاد، جهان صنعت، جوان، خبرورزشی، خراسان، خریدار، خبرجنوب، دنیای اقتصاد، دنیای جوانان، رسالت، رویش ملت، سازندگی، سایه، ستاره صبح، سیاست روز، شرق، شهروند، صاحب‌قلم، صبح نو، صدای اصلاحات، صمت، عصرآزادی، عصراقتصاد، عصرایرانیان، عصرتوسعه، فرهیختگان، قدس، کاروکارگر، کائنات، کلید، گل، گنجینه اقتصادی، مردم‌سالاری، مستقل، نوآوران، هدف، هدف و اقتصاد، همدلی، همشهری، همکاری ملی،19 دی

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.