انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
وزیر خارجه بار دیگر زیر تیغ تندروها
دفاع ازحقوق اساسی ملت
هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای چه به ایران آمد؟
برای انجام اصلاحات یا باید راه ساخت یا باید راه یافت
پرتاب ماهواره ظفر با عدم موفقیت روبرو شد
مساوی بودن زن و مرد را باید در عمل دید نه در حرف
هاشمی که جریان انحرافی احمدی‌نژاد را از پیش پای نظام برداشت تاوانش را داده و می‌دهد
چرا وزیر خارجه بار دیگر پیشنهاد مذاکره داد؟
آتش زدن کتاب «هاریسون» هم‌زمان با رد صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس
انتخابات دودرجه‌ای مغایر قانون اساسی و خواست مردم است
زمان تجدید دیپلماسی با ایران فرارسیده است
ایجاد شکاف در اردوگاه‌های معترضان عراقی
تظاهرات کنندگان عراقی خواستار خروج آمریکا شدند
حجم تجارت،70 میلیارد دلار
روایت حسن روحانی از مجالس صدرمشروطه
تأثیر گسترش ویروس کرونا بر کاهش بهای نفت
چراغ سبز به مذاکره با آمریکا
صندوق رای، صدای مردم است
تحلیل سخنان رئیس‌جمهوری در مراسم 22 بهمن
دولت الکترونیک با هزینه و زمان کم در خدمت مردم
دورنمای منازعه ناپایدار، ایالات متحده و ایران
درخواست ترک مخاصمه و غیبت ایران در نشست داووس
بدفهمی در منطق سیاسی و دیپلماسی
واکنش وزارت خارجه به حملات علیه ظریف
پیامدهای تقویت تندروها در پارلمان
تحریم‌های امریکا علیه ایران جنایت است
«معامله قرن» پوچ و پیش‌پاافتاده است
فاجعه سرنگونی هواپیمای اوکراینی
جذابیت ایران برای کشورهای آسیای میانه علی‌رغم تحریم‌ها مالی عربستان
ایرانِ قوی با مجلسِ قوی
راه‌اندازی خط لوله گاز 40 میلیارد دلاری تاناپ آن در نقش کریدور انرژی قفقاز جنوبی
در دادگاه روح‌الله زَم مدیر سایت آمدنیوزچه گذشت؟
پیروز انتخابات مجلس یازدهم، بازنده اصلی انتخابات خواهد بود
عدم حضور ظریف در اجلاس داووس، فرصت سوزی دیپلماسی است
پایان ضرب العجل گروه اقدام ویژه مالی برای ایران
نگرانی کنفرانس امنیتی مونیخ از ناامن شدن جهان
دلایل وقوع انقلاب چه بود؟
پیامد پارلمان محافظه‌کاران برای روحانی
دیوار نکشید، پل ارتباطی بسازید
نقش ترامپ در تقویت تندروها و تضعیف میانه‌روها
ورود انقلاب به چهل و دومین سال 2+40
ورود انقلاب به چهل و دومین سال 2+40
تاثیراختلافات غرب بر ناامن شدن جهان
فراخوان انتخاباتی
آمار کشته‌شدگان حوادث آبان ماه اعلام می‌شود
بیشتر
کد خبر: 71343 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۷ - 09:43
ارسال 100 پیامک تهدید‌آمیز
گزارش خبری- تحلیلی درباره تلاش برای رد لایحه بودجه 99

ارسال 100 پیامک تهدید‌آمیز

اشاره: یکی از نمایندگان عضو فراکسیون ولایی مجلس مدعی شده که «نوبخت نمایندگان مجلس را تهدید کرده است که در صورت رد لایحه بودجه ۹۹ ممکن است کار به جایی برسد که آقای روحانی در منزل بنشیند و بیانیه‌ای بدهند که ما می‌خواستیم کارهایی انجام بدهیم دیگران مانع شدند.» در این رابطه محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس ضمن تکذیب شایعه تهدید رئیس‌جمهوری به استعفا، در صورت رد شدن کلیات لایحه بودجه ۹۹ گفت: «جریانی نانش در حاشیه‌سازی است و با مایوس کردن مردم می‌خواهند به برنامه‌های خود برسند.» شواهد و قرائن هاکی از آن است که جریان بازنده انتخابات مجلس دهم ، ریاست جمهوری دوازدهم و شورای پنجم همواره کوشیده و تا زمان باقیمانده تا انتخابات مجلس یازدهم تا مردم را نسبت به نهادهای انتخابی دلسرد و مایوس کند.در ادامه اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان دماوند و فیروزکوه ، شیراز را درباره ارسال 100 پیامک و احتمال تشکیل اتاق فکر علیه بودجه 99 را می خوانید.

ستاره صبح-

دروغ
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر تهدید رییس‌جمهوری به استعفا گفت: دروغی چون «تهدید به استعفای رییس‌جمهور برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق» فراتر از کذب و مضحک بودنش، اهانتی آشکار به همکاران خودشان در مجلس است.محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حساب توییتری خود نوشت: «اردیبهشت امسال ترامپ رسماً اعلام کرد می‌خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند. البته او به این هدفش نرسیده و نخواهد رسید، اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها در داخل و متأسفانه از نمایندگان مجلس اصرار دارند که هدف ترامپ حتماً در سال آینده محقق خواهد شد! در همین راستا دروغی چون «تهدید به استعفای رییس‌جمهور برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق»! را نیز منتشر کرده‌اند که فراتر از کذب و مضحک بودنش، اهانتی آشکار به همکاران خودشان در مجلس است.نوبخت خطاب به نمایندگان مجلس اضافه کرد: آیا نمایندگان محترم مجلس چنین راحت مرعوب تهدیدهای تخیلی می‌شوند؟

مخالفت با بودجه، FATF و ...
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ گفت: برخی در هر فضا و شرایطی به دنبال تضعیف دولت و برنامه‌هایش هستند، برایشان فرق نمی‌کند تصویب برجام باشد یا پیوستن به FATF و حتی رأی دادن به کلیات لایحه بودجه. قاسم میرزایی نیکو، بابیان اینکه جلسات کمیسیون تلفیق برای بررسی و تدوین بودجه‌ای شفاف، کارآمد و مبتنی بر واقعیت عموماً محرمانه و خیلی محرمانه است، تأکید کرد: برخی قید محرمانه بودن جلسات را برای فضاسازی به نفع خود مصادره کرده‌اند و هرچه  مطلوب خود و جریان سیاسی‌شان است را درست یا نادرست به بیرون منتقل می‌کنند. در نشست رأی به کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در کمیسیون تلفیق، هرگز آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه بودجه سخن از استعفای رئیس‌جمهوری به میان نیاوردند. تعجب می‌کنم  که  طرح چنین مباحثی چگونه به  ذهن برخی افراد می‌رسد و چگونه برای مقاصد سیاسی و جناحی‌شان چنان داستان‌سرایی‌هایی می‌کنند. 
به گزارش ایسنا نماینده دماوند و فیروزکوه  گفت: بیش از ۱۰۰ پیامک در حمایت از رد  بودجه برای من ارسال شد، پیامک‌هایی که بعضاً تهدیدآمیز و برخی دیگر با ادبیاتی تند و زشت خواستار رد کلیات  لایحه بودجه از سوی اعضای کمیسیون تلفیق بودند. برخی در هر فضا و شرایطی به دنبال تضعیف دولت و برنامه‌هایش هستند برایشان  فرق نمی‌کند تصویب برجام باشد یا پیوستن به FATF و حتی رأی دادن به کلیات  لایحه بودجه، متأسفانه این جمع فقط و فقط می‌خواهند با ایجاد بی‌نظمی و هرج‌ومرج به مقصود خود برسند.

اتاق فکر علیه بودجه ۹۹
عضو کمیسیون تلفیق مجلس ضمن تکذیب ادعای نصرالله پژمانفر، گفت: اتاق فکری وجود دارد که به‌صورت مداوم علیه بودجه ۹۹ تولید اطلاعات می‌کند و این اطلاعات را برای نمایندگان ارسال می‌کند. بسیاری از این اطلاعات بی‌انصافی است.علی‌اکبری به ایرنا گفت: مخالفان دولت تلاش کردند تا کلیات لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق رد شود، اما موافقان هم استدلال‌های محکمی داشتند. یارکشی جدی در کمیسیون تلفیق وجود داشت و درنهایت کلیات بودجه به تصویب رسید.نماینده مردم شیراز با اشاره به ادعای اخیر پژمانفر، عضو فراکسیون ولایی مجلس، مبنی بر تهدید نوبخت به استعفای روحانی در صورت رد کلیات بودجه، گفت: آقای نوبخت اصلاً چنین حرفی نزدند و این ادعای آقای پژمانفر کذب محض است. مخالفان دولت نسبت به درآمدهای دولت در بودجه، منابع درآمدی و میزان آن انتقاداتی داشتند و بحث‌هایی را مطرح می‌کردند. مخالفین با پیش‌داوری مباحث را مطرح می‌کردند و به‌موازات آن در شبکه‌های مجازی همین ادبیات را برای نمایندگان ارسال می‌کنند. اتاق فکری وجود دارد که به‌صورت مداوم علیه بودجه ۹۹ تولید اطلاعات می‌کند و این اطلاعات را برای نمایندگان ارسال می‌کند. بسیاری از این اطلاعات به‌واقع بی‌انصافی و کذب است. وی با اشاره به پیامک‌هایی که به‌منظور رد لایحه بودجه ارسال‌شده است، تأکید کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد پیامک به‌منظور رد کلیات بودجه برای بنده ارسال‌شده است. جالب است که متن‌های ارسالی مشترک است و اگر یک متن غلط املایی داشته باشد در سایر پیامک‌ها تکرار می‌شود.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.