انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71329 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲ - 23:11
علی فریدونی،عضو هیات علمی، رئیس سابق سازمان جهادکشاورزی خراسان و معاون نماینده دائم ایران نزد FAO

آیا آقای رئیسی ساختمان آبی را به کشاورزان پس می دهد یا خیر؟

ستاره صبح-چندماهی از معارفه توفانی‌ام توسط قائم‌مقام شجاع وکاربلد وزارت کشاورزی نگذشته بود که مطلع شدم بزودی میزبان وزیر کشاورزی لبنان خواهم بود.
با وجود اینکه می‌خواستم پروتکل را پروپیمان اجرا کنم، ولی متاسفانه آقای استاندار نبود و ناگزیر به اتفاق یکی از دوستانم که معاون اشان بود، به فرودگاه رفتیم.
  هنوز هواپیمای آقای وزیر فرود نیامده بود که هواپیمایی بر زمین نشست و آقای رییسی از آن خارج شد! آقای معاون گفت:«بیا برویم تو رابه رییس سازمان بازرسی کل کشور معرفی کنم!» به محض معرفی‌ام به آقای رییسی و در حالی که دستانم را در دست داشت، باتعجب گفت:«خب پس فلانی شما هستید بله؟ بابا شما که آدم جا افتاده و وزینی هستید» بلافاصله پرسیدم:«چطور مگه حاج آقا؟!« پاسخ داد :« آخه از روز اول این انتصاب، می‌گفتند آقای حجتی بچه ای را در مشهد گذاشته است!» آقای معاون استاندار گفت:« اینطوری ها هم نیست، انشاءالله خواهیم دید!» پس از معانقه از یکدیگر جدا شدیم و ما بسرعت بسوی هواپیمای مهمان لبنانی‌مان آمدیم که تازه از هواپیما خارج می‌شد!
بعد از ادغام بی‌تنش دو سازمان و تشکیل سازمان جدید؛ با مدیر سازمان بازرسی در استان رابطه دوستانه وخوبی داشتم. حتما ایشان به آقای رئیس گفته که اون کسی که در فرودگاه دیدید بعدا رئیس سازمان نمونه استانی وکشوری شد و به دلیل ارتقاء تولید گندم استان از رتبه چهارمی کشور به دومی؛ پس از 20 سال، همایش ملی گندم از فارس به خراسان منتقل شد و... بعد از این مقدمه نه چندان کوتاه! می‌خواهم برای آخرین‌بار به قصّه پرغصّه واگذاری ساختمان شیشه‌ای توسط وزیر کشاورزی دولت دهم به قوه شکوائیه ببرم. ساختمانی که درنتیجه خوش خدمتی معاون اول پدیده هزاره سوم و به ثمن بخس به رئیس قوه قضاییه پیشین واگذارشد. رئیس قوه‌ای که ساختمان تخصصی کشاورزان را به صرف برخورداری اش از منظره  خوب را ،ترجیح داد اقدامی که باعث آوارگی صدها نفر از همکاران فرهیخته ام در ستاد وزارت  و سرگردانی هزاران کشاورز صبور و نجیب درخیابانهای پایتخت شد و آه از نهادمان بلند کرد. آه و ناله ای که حدود 10 سال است بنده و همکارانم آن‌را در قالب مقالاتی فریاد زده ایم؛ اما دریغ از کوچکترین اقدام و حتی یک خط پاسخ!؟
ضمن گلایه از آقای روحانی ، آقای مهندس حجتی ، نمایندگان مجلس و با عنایت به اینکه از قرار مَسموع گویا  بخشی از آن ساختمان خالیست و ظاهرا آقای رئیسی به‌دلیل طبع ساده زیستش و برخلاف سلفِ خود؛ رغبت و انگیزه‌ای برای استقرار در آن منطقه و ساختمان ندارد لذا با وجود اینکه آقای رییسی و همکاران محترمشان، این روزها درگیر عوارض و مسایل متعاقب اعتراضات اخیر هستند- باعنایت به سوابق طولانی وپلکانی ایشان درقوه قضاییه انتظار می‌رود با درایت و تدبیر نسبت به حل آنها اقدام و استرداد این ساختمان را صادر کنند.
آقای رئیسی اگر مجلّل‌ترین ساختمان پایتخت را به کشاورزان بدهند؛ جایگزین این ساختمان شیشه ای نمی‌شود! چه، این‌بنا، متناسب با ماموریت‌های محوّله به این وزارتخانه احداث شده است. بعبارت دیگر انواع گونه‌های علفی، بوته ای و درختی در محوطه آن کاشته شده و حکم هرباریوم زنده را برای آموزش فعالان بخش کشاورزی دارد! شاید بهمین دلیل اکثر سازمان های بین‌المللی و بویژه سازمان خواروبار جهانی ملل متحد(FAO)   وزارت کشاورزی کشور ما را با این مشخصات و این ساختمان می‌شناسند. رجاء واثق دارم، به همان میزان که تاریخ کشاورزی کشور، از آن وزیر و معاون اول و سلفِ ایشان  به بداندیشی و کج سلیقگی یاد می‌کند؛ ازآقای زییسی به نیک‌اندیشی و دورنگری یاد نموده و دعای خیر کشاورزان و خادمین آنها در وزارت کشاورزی، بدرقه راهشان خواهد بود.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.