انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
پس لرزه‌های ترور سردار ملی
سنگ تمام خوزستانی‌ها و خراسانی‌ها برای سردار
پیامد مصوبه پارلمان عراق در زمینه خروج نظامیان خارجی برای منطقه چیست؟
وداع میلیونی تهـران با سـردار ایـران
این‌سو و آن‌سوی شهادت سردار
داغ سقـوط تازه شد
بازتـاب تـرور فرمانـده
باخت قمارباز آمریکائی در خاورمیانه
علت‌یابی یک سقوط: از پنهان‌کاری تا شفافیت دیرهنگام
مسئول اعلام آمار کشته‌شدگان آبان ماه مشخص شد
آیا سفر روحانی به توکیو دستاورد داشت؟
واکنش‌ها به گزارش خبرگزاری رویترز درباره کشته‌شدگان آبان ماه
تهدیـد آمریـکا؛ پاسـخ ایـران
سید حسن نصرالله انتقام پدرم را می‌گیرد
پیامدهای احتمالی حمله آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق برای ایران
نامه نمایندگان به رهبر انقلاب درباره FATF می‌تواند گره‌گشا باشد
افزایش قیمت نفت، طلا و سقوط بورس پس از ترور سردار سلیمانی توسط بالگردهای آمریکائی
نبودگفتمان مشترک، عقب‌ماندگی ، بین‌المللی نبودن ، دانش، تحریم ...
در حال نوشتن نامه به رهبر انقلاب در خصوص تبعات نپیوستن ایران به FATF هستیم
حکمرانی خوب برای استانداردهای نظامی
پیامدهای حقوقی سانحه سقوط هواپیمای اوکراین برای ایران
چگونه اعتراض از حالت نرم و شعار به حالت خشن در می آید؟
پیامدهای عدم تصویب (FATF) برای ایران
رئیس‌جمهور سکوت را شکست
از مذاکره و توافق روی‌گردان نیستیم
پیامد ترور سردار سلیمانی برای ایالات‌متحده
با ایران مذاکره کنید؛ پنجره دیپلماسی روبه پایان است
روزنامـه‌هـا صدای مردم و حلقه واسط میـان آن‌ها و حاکمیـت
ائتلاف دریایـی دربرابرائتلاف دریایـی
بهترین پیشنهاد آبه شینزو به روحانی
عراق در لبه پرتگاه، بعد چه اتفاقی خواهد افتاد؟
رویدادهای مهم خاورمیانه در سال 2019 و غافلگیری‌های ترامپ
ایران نباید وارد جنگ با ایالات متحده شود
نقش تحریم‌ها بر کوچک شدن اقتصاد ایران
رویارویی ایران و آمریکا به کجا می‌انجامد؟
اینترنت شاهراه ورود تروریست‌ها بود و باید بسته می‌شد
پس لرزه‌های یک سقوط غیرعمد
واکنش سه کشور اروپایی به آغاز گام پنج هسته‌ای ایران
مسدود شدن نورد استریم 2 روسیه توسط واشنگتن
انسداد یا گشایش اقتصادی؟
تلاش برای شکستن تحریم‌ها
مانور مشترک چین روسیه و ایران در دریای عمان
خروج از سلطه دلار با ارزهای رمز پایه
ارسال 100 پیامک تهدید‌آمیز
ایجاد« بزرگ‌ترین ترک‌ »در اتحاد غرب به دلیل تنش میان ایران و آمریکا
ماجراجویی یا محاسبه اشتباه؟
مکانیسم ماشه کشور را ناگهان در یک بن‌بست قرار نمی‌دهد
موضع مجلس آینده ایران در قبال واشنگتن
سخنی با مخالفان تصویب لوایحFATF
آیا برداشتن گام پنجم هسته‌ای، پل‌ها را پشت سر ایران خراب می‌کند؟
بیشتر
کد خبر: 71248 | تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۲۰ - 10:14
فعالان سیاسی و کنشگران نباید القای ناکارآمدی انتخابات را باور کنند
هشدار معاون رئیس‌جمهور درباره افزایش گسترش ناامیدی در جامعه

فعالان سیاسی و کنشگران نباید القای ناکارآمدی انتخابات را باور کنند

اشاره: ثبت‌نام حدود 16000 کاندیدا در انتخابات مجلس یازدهم و حمایت رهبران سیاسی و اجتماعی از حضور اقشار مردم در انتخابات، تنور انتخابات را هنوز داغ نکرده است ، البته افرادی بر طبل ناامیدی می‌کوبند تا حضور مردم برای تعیین سرنوشت کشور خود را سرد ‌کنند در حالی که آرای تک‌تک ما در شکل‌گیری سرنوشت آینده کشورمان تأثیرگذار است.بد عمل کردن اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 84 نتیجه‌اش روی کار آمدن احمدی نژاد شد که 6 قطعنامه شورای امنیت علیه ایران تصویب شد که بعد از 6 سال هنوز تاوان پیامدهای آن را می‌پردازیم. کنش گران سیاسی و اجتماعی و روشنفکران می‌توانند جهت افکار عمومی را در جریان توسعه، اصلاح و پیشرفت قرار دهند. معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: «عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند اصلاً انتخابات و حضور مردم در این فرایند سیاسی تعیین‌کننده نیست، درصورتی‌که این القا برای جامعه‌ای زنده و پویا خطرناک است و فعالان جامعه در همه سطوح نباید در این دام بیافتد.»

ستاره صبح-

اصرار امام خمینی بر برگزاری رفراندوم
معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: «از نخستین رفراندومی که پس از انقلاب شکل گرفت، عده‌ای باهدف برگزار نشدن رفراندوم، این موضوع را مطرح کردند که مردم در راهپیمایی‌ها نظر خود را اعلام کرده‌اند اما امام خمینی (ره) اصرار داشتند که باید رفراندوم برگزار شود تا نظر، رای و خواسته مردم مشخص شود. باور امام خمینی (ره) بر این استوار بود که مشارکت مردم در تمامی عرصه‌ها می‌تواند آینده کشور را تضمین کند، اکنون نیز آنچه می‌تواند جمهوری اسلامی را با همه ضدیت‌ها باقدرت حفظ کند، حضور و پشتوانه مردمی است.»معاون رئیس‌جمهوری بااینکه ساز ناامیدی که عده‌ای در دوره انتخابات می‌زنند چیز جدیدی نیست، خاطرنشان کرد: «متأسفانه گاهی شرایط اجتماعی و سیاسی به‌گونه‌ای پیش رفته که صدای این ساز در گوش مردم نشسته و باعث کاهش مشارکت شده، هرچند تاریخ نشان می‌دهد که کشور در بدترین شرایط نیز تجربه موفقی در این زمینه داشته است.»

مطالبات از فرد منتخب 
حداکثری است
ابتکار یادآور شد: «مطالبات مردم از فردی که به‌عنوان رئیس‌جمهوری، نماینده مجلس و یا عضو شورای شهر انتخاب می‌شود، حداکثری است و انتظار دارند همه عالی و خوب کار کنند و تأثیرگذار باشند. بااین‌حال باید در نظر گرفت انسان‌ها هم آثار مثبت و منفی دارند و ممکن است اشتباه کنند اما باید برآیندها را دید و تحلیل واقع‌بینان داشت. شرایط سخت است و اتفاقات آبان 98 را پشت سر گذاشته‌ایم اما نباید همه‌چیز را سیاه ببینیم. فراموش کردن همه پیشرفت‌ها، تغییرات و دستاوردهایی که از سوی دولت و مجلس اتفاق افتاده، بدترین خطا است و نخستین آسیب این نادیده انگاری به جامعه بازمی‌گردد.»

از روزهای تلخ گذشته درس بگیریم
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه انتخابات یک فرصت است وکسی که می‌گوید حضور در انتخابات تأثیری ندارد، نخستین جفا و توهین را به خودکرده، یادآور شد: مبنای آدم‌های منفی، یاس و ناامیدی و سیاه بینی است و گفت‌وگو با این افراد انرژی مثبت را از انسان می‌گیرند.»ابتکار بابیان اینکه افراد منفی بین باید در نگاه خود بازنگری کنند، افزود: «روزها و حوادث سخت و تلخی داشتیم و قرار است این حوادث را پشت سر بگذاریم و از آنها درس و عبرت بگیریم، رویه‌ها را اصلاح کنیم و به جلو برویم تا آینده روشنی رقم بزنیم. همه جای دنیا این حوادث اتفاق می‌افتد و اما ما خوشبختانه وضعیت بهتری نسبت به بسیاری دیگر از کشورها داریم. عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند اصلاً انتخاب مردم تعیین‌کننده نیست، این موضوع برای جامعه زنده و پویا خطرناک است و فعالان در همه سطوح شامل اقتصادی و اجتماعی، روشنفکران، هنرمندان و تشکل‌ها نباید در این دام خطرناک بیافتند.»

نباید دولت را در همه ناکامی‌ها 
مقصر دانست
ابتکار بابیان اینکه آن تحول بزرگ و سیاست‌های رئیس‌جمهوری که قرار بود اتفاق بیافتد به دلایل گوناگون ازجمله دلایل خارجی عقب افتاد، تصریح کرد: جالب است برخی افراد موضوع تحریم را به‌کلی از تحلیل‌ها بیرون می‌کشند و تمام تقصیر را به گردن دولت و شخص رئیس‌جمهوری می‌اندازند و فراموش کرده‌اند شرایط بین‌المللی تغییر کرده است. سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ، سیاست‌های دیگر کشورها را تغییر داد و مقامات این کشورها را به بازنگری در بسیاری از هدف‌گذاری‌های خود واداشت. ما هم با این شرایط پیش‌آمده مواجه شدیم و در بسیاری از جهت‌گیری‌های که به خاطر برجام انتخاب کردیم، دچار تجدیدنظر شدیم.»
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده افزود:‌ این اتفاق به معنای خلاف وعده عمل کردن نیست و بی‌انصافی است که کسانی تغییر شدید شرایط بین‌المللی و تأثیر آن بر ایران را نادیده بگیرند. عده‌ای می‌گویند ایران باید خود را از همه معاهدات بین‌المللی جدا کند، درحالی‌که باید از حداکثر توان داخلی، ظرفیت‌ها و استعدادها خود برای تعامل با دنیا بهره ببریم و دولت نیز این رویکرد را دنبال می‌کند.»
ناامید کردن مردم جبران‌ناپذیر است
ابتکار بابیان اینکه شبکه‌ها و گروه‌هایی به اسم آزادی می‌خواهند تجزیه ایران و تحقیر ایرانی را رقم بزنند، گفت: «باید مراقب باشیم تا با این افراد چه در داخل و چه بیرون از مرزها هم‌صدا نشویم در انتخابات مجلس، فعالان سیاسی و تمامی افرادی که دل‌زده هستند مراقب باشند که ناامید کردن مردم با یک توئیت و نوشته خسارت بزرگی به فرد و جامعه می‌زند و انتشار ناامیدی و موج منفی به نفع کسی نیست و فقط به نفع بیگانگان و دشمنان ایران است. باید همواره امیدوار باشیم، درس بگیریم، اصلاح کنیم و اشتباهات خود را بپذیریم.»

پیوند دوباره آسیب دیدگان و مقامات
ابتکار درباره تشکیل کمیته رسیدگی به آسیب دیدگان هم گفت: «تشکیل این کمیته از سطح شوراهای شهر تا ریاست جمهوری تا رهبری درخت تنومندی را رشد می‌دهد و پیوندی دوباره میان آسیب دیدگان و مقامات را ایجاد خواهد کرد.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.