انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71214 | تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۱۵ - 23:10
۹806 نفر داوطلب نمایندگی برای مجلس یازدهم
ستاره صبح آخرین وضعیت ثبت‌نام داوطلبان در انتخابات را بررسی می‌کند

۹806 نفر داوطلب نمایندگی برای مجلس یازدهم

اشاره: عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور عصر جمعه پس از بازدید از روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم و داوطلبان میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران، گفت: «گزارش دادند که ۹۱۲۲ نفر تا الآن در انتخابات مجلس و ۱۹ نفر در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به دوره قبل ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است.» منصورالسادات هاشمی نائب رئیس هیئت فوتبال تهران، علی مطهری نماینده فعلی مردم تهران و سبحانی نیا نماینده ادوار، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی و محمد عباسی وزیر ورزش، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی هاشمی معاون وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد که در مقطعی سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده داشت و از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی محمدعلی وکیلی، محمود صادقی، فرید موسوی، محمدرضا نجفی، غلامرضا حیدری، بهروز نعمتی و مصطفی کواکبیان ازجمله چهره‌های شاخصی بودند که کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شدند. در ادامه اظهارات وزیر کشور و داوطلبان انتخابات را می‌خوانید.

ستاره صبح-

توافق وزیر کشور با شورای نگهبان
وزیر کشور بابیان اینکه انتخابات، مسابقه در خیرات است، تأکید کرد: «تلاشمان این است که توافقی که با شورای نگهبان به آن رسیده‌ایم درزمینه  رسیدگی به صلاحیت همه داوطلبان پیگیری شود و متناسب با مُرّ قانون و بر اساس مدارکی که باید مراجع چهارگانه ارائه کنند کار پیش رود. تأکید می‌کنم آن‌هایی که ازنظر علاقه و توانمندی علمی، خود را در حد مجلس شورای اسلامی می‌دانند و مطمئن هستند در آن جایگاه می‌توانند به ملت خدمت کنند دریغ نکنند و برای ثبت‌نام اقدام کنند.»وی بابیان اینکه عدم احراز شاید چندان برای مردم و داوری افکار عمومی اقناع‌کننده نباشد، گفت: «ما با شورای نگهبان به این توافق رسیدیم و امیدواریم شورای نگهبان در فرصت باقیمانده کارگروه‌های رسیدگی را افزایش دهد. باید کاری کنیم که همه مدارک و مستندات حتماً دیده شود تا حقی ضایع نشود.رحمانی فضلی با ارائه آماری از وضعیت رقابت برای تصدی کرسی‌های مجلس اظهار کرد: در استان البرز به ازای هر کرسی نماینده ۹۰ نفر تاکنون ثبت‌نام کردند. این در حالی است که در حوزه انتخابیه دیگری تاکنون ۹ نفر برای کرسی ثبت‌نام کردند.

انتخاب اعضای اجرایی
وزیر کشور از انتخاب ۸۰ درصد اعضای هیئت‌های اجرایی خرداد و گفت: این افراد به تائید شورای نگهبان رسیده‌اند و از شنبه کار خود را شروع می‌کنند. طبق گزارش ارائه‌شده حدود ۹ هزار و ۱۶۲ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند که ۹۸۶ نفر زن و هشت هزار و ۱۷۶ نفر مرد هستند.

ثبت‌نام ۹ هزار و ۸۰۶ نفر نهایی شد
سخنگوی ستاد انتخابات کشور از نهایی شدن ثبت‌نام ۹ هزار و ۸۰۶ داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم تا ساعت ۱۸ روز جمعه خبر داد و گفت: «هشت هزار ۷۵۳ نفر از این داوطلبان مرد و یک هزار و ۵۳ نفر زن هستند.»سید اسماعیل موسوی شامگاه جمعه در پایان ششمین روز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در جمع خبرنگاران افزود: نسبت ۱۱ درصد از داوطلبان زن و ۸۹ درصد مرد همچنان باقی است. ۲۳ درصد سابقه نمایندگی ادوار و ۴ درصد سابقه نمایندگی مجلس فعلی، ۲۷ درصد ایثارگر، ۲ درصد روحانی هستند و ۴ درصد سابقه نمایندگی مجلس دارند.وی یادآور شد: استان‌های تهران با دو هزار و ۴۱۰ داوطلب، اصفهان با ۷۵۲، خراسان رضوی با ۶۴۷، خوزستان با ۵۷۴ و فارس با ۵۳۲ و آذربایجان شرقی با ۴۶۰ نفر داوطلب به ترتیب بیشترین میزان ثبت‌نام را داشته‌اند.وی به آغاز روند ثبت‌نام داوطلبان خبرگان رهبری در اولین روز اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۲ نفر برای انتخابات خبرگان ثبت‌نام کردند که از این میان ۱۰ نفر در تهران، ۱۱ نفر در قم و یک نفر در فارس نام‌نویسی کرده‌اند. بنای تمدید ثبت‌نام وجود ندارد حداکثر تا ۶ بعدازظهر امروز ثبت‌نام‌ها به پایان می‌رسد.

محمود صادقی: در لیست نباشم 
کنار می‌کشم
محمود صادقی، عضو فراکسیون امید و داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: «اگر مرا در لیست قرار دهند، همراه با اصلاح‌طلبان هستم و اگر در لیست قرار نگیرم کنار می‌کشم و به‌صورت انفرادی در مجلس حضور نخواهم یافت.»وی در پاسخ به سؤال ایرنا درباره احراز صلاحیت خود در شورای نگهبان گفت: «بنده علم غیب ندارم و پیشگویی نمی‌شود کرد. اما حداقل در مورد خودم می‌توانم بگویم که می‌توانم صلاحیت نمایندگی مردم را داشته باشم. من محکومیتی ندارم که بخواهم رد صلاحیت شوم.»

عارف: جوانان و نخبگان در انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در ۴۰ سال گذشته همیشه به تکلیفی که بر عهده‌ام بوده عمل کرده‌ام و در آینده هم همین‌گونه عمل خواهم کرد، گفت: از جوانان باانگیزه و نخبگان می‌خواهم در انتخابات مجلس یازدهم برای پیگیری مطالبات به‌حق مردم و جلوگیری از به حاشیه رفتن نهاد قانون‌گذاری کشور ثبت‌نام کنند. نقد حکومت و حاکمیت، براندازی نیست. بلکه حتی می‌تواند تقویت‌کننده حاکمیت باشد. جلوی اشتباهات را بگیرد و اگر دانشگاه نقد نکند و جنبش دانشجویی نقد را از خود دور کند، از هویت خودش دور می‌شود.عارف بابیان اینکه همه ما بخصوص اصلاح‌طلبان مدیون مردم هستیم، تأکید کرد: باور ما این است که با تخریب رقیب قدمان بلند نمی‌شود و هیچ‌گاه درصدد تخریب رقیب نبوده‌ایم هرچند برخی رقبا تلاش کرده و می‌کنند با تخریب اصلاح‌طلبان، خودشان را سرآمد جلوه دهد که البته موفق نشده‌اند.

علی مطهری: عملکردم خوب بوده
علی مطهری پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم در پاسخ به این پرسش که چرا مردم باید مجدداً به شمارای دهند، اظهار کرد: «فکر می‌کنم عملکردم در مجلس خوب بوده است، وگرنه نمی‌آمدم، اما این موضوع تشخیصش با مردم است و ما نمی‌توانیم درباره خودمان قضاوت کنیم.»

اظهارات داوطلبان
*صادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی پس از ثبت‌نام در پاسخ به این پرسش که آیا با جریان احمدی‌نژاد همراه هستید، تصریح کرد: «جریان‌های دولت نهم و دهم را باید از هم تفکیک کرد. در این دو دولت خدمات بزرگی مثل هدفمندی یارانه‌ها در سطح وسیع اجرا شد.»
*محمدعلی وکیلی عضو هیئت مجلس که قبل از ظهر دیروز برای ثبت‌نام در وزارت کشور حاضر شد، در پاسخ به این پرسش که آیا عارف نامزد انتخابات مجلس می‌شود، اظهار کرد: صبح امروز از دوستان شنیدم عارف نامزد انتخابات نمی‌شود.
*بهروز نعمتی نیز پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم جهت تداوم حضورش در خانه ملت در پاسخ به این پرسش که آیا در لیست اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد یا خیر گفت: من در مجلس دهم نیز در لیست شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان قرار گرفتم و وارد مجلس شدم در این دوره نیز تلاش می‌کنم در لیست قرار گیرم، اما اگر چنانچه این اتفاق رخ ندهند از این لیست حمایت می‌کنم.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.