انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
اصــلاحِ اصلاح‌طلبان
واکنش دو چهره سیاسی به هجمه علیه روحانی
تحلیل سعید معیدفر، جامعه‌شناس از اعتراضات اخیر
مردم کلانشهرها در محاصره آلاینده های کُشنده
پنـج علت اصلی افزایش قیمت بنزین
اعتراض به افزایش قیمت بنزین
واکنش‌ها به قطع اینترنت
عدم اجرای «قوانین هوای پاک»، نفس مردم را نشانه گرفته است
موضوع فساد زیر ذره‌بین
عقب‌نشینی نمایندگان از لغو سهمیه‌بندی بنزین
آسیب شناسی اعتراضات به روایت یک جامعه‌شناس
بازخوانی سه رویداد تلخ در نیم‌قرن گذشته
مجلس و دولت قوی، زمینه‌ساز ازبین‌رفتن فساد
قتل عمد را قبول ندارم
پایبندی به قانون اجرا برای همه
استیضاح وزیر کشاورزی به دلیل دریافت چهار کارت زرد است
اعتـراض حق مردم اسـت
آقای رئیس‌جمهور به‌جای بی‌اطلاعی از افزایش قیمت بنزین ؛ علت‌ها و موانع را بگویید و عذرخواهی کنید
انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد
اهرم امور ملت در دستان مجلس شجاع
استیضاح بیژن نامدار زنگنه سیاسی یا عملکردی است؟
تیغ اسـتیضاح بر سرکابینه
سهمیه‌بندی به‌جای پول نقد
جزئیات تازه از حوادث اخیر
چهار پیشنهاد برای کاهش نارضایتی شهروندان
هشدار رئیس شورای شهر تهران نسبت به اوضاع حمل و نقل عمومی
سه ایستگاه مترو تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد
شور انتخاباتی با تایید شایستگان توسط شورای نگهبان
نقص کارشناسی در نظام تصمیم‌گیری‌ها
شورش حاشیه بر متن
هزینه سنگین مالی و جانی آلودگی هوا
مجلس خبرگان نمی تواند قانون‌گذاری کند
۹806 نفر داوطلب نمایندگی برای مجلس یازدهم
نام‌نویسی بیش از 13هزار داوطلب برای انتخابات خوشحال‌کننده است
امتیاز و تبعیض برای اقلیت
تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم از مرز 13 هزار نفر گذشت
دو روزنامه‌نگار باسابقه خراسانی داوطلب نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه مشهد شدند
ازدواج برای گرفتن وام!
بیشتر
کد خبر: 71185 | تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۱۱ - 10:02
انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد
گزارش

انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد

اشاره: روز گذشته دهم آذرماه مصادف با روز مجلس که به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله مدرس، نماینده‌ای که از حقوق مردم در برابر حاکمیت دفاع می‌کرد، به این نام نام‌گذاری شده، ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور با دستور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور خطاب به استانداران و فرمانداران سراسر کشور آغاز شد. داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم تا روز شنبه ۱۶ آذر فرصت دارند تا در انتخابات ثبت‌نام کنند. وزیر کشور در جمع خبرنگاران گفت: «امیدواریم با هماهنگی‌های انجام‌شده برای دوره بعد نمایندگانی پرتوان و در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم.» در همین حال سید اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان روز نخست نام‌نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس از ثبت‌نام بیش از ۵۵۰ نفر در سراسر کشور برای انتخابات خبر داد. با توجه به رد صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس که از دوره چهارم آغازشده، رئیس مجلس دیروز خبر داد که در ارتباط با رد صلاحیت‌ها به رهبر انقلاب نامه نوشته است. بسیاری از کنشگران و دلسوزان کشور بر این عقیده‌اند که با توجه به شرایط ویژه کشور، در انتخابات دوم اسفند برخلاف ادوار گذشته باید دایره «انتخاب شدن» و «انتخاب کردن» بازتر از ادوار گذشته باشد. این اتفاق می‌تواند به فضای سرد انتخاباتی کنونی پایان دهد و شور و شوق را به جامعه تزریق کند. گزارش پیش رو به این موضوع می‌پردازد.

ستاره صبح-

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور روز گذشته با صدور پیامی خطاب به فرمانداران و استانداران سراسر کشور، دستور آغاز انتخابات مجلس یازدهم را صادر کرد.

متن دستور وزیر کشور
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز یکشنبه مورخ ۱۰ آذرماه ۹۸ هم‌زمان با ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی آغاز می‌گردد. مهلت ثبت‌نام از داوطلبان ۷ روز است که تا پایان روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت و همچنین اخذ رأی انتخابات یادشده در روز جمعه مورخ ۲ اسفند ۹۸ در سراسر کشور به عمل خواهد آمد. با عنایت به اینکه هیئت‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه و هیئت‌های اجرایی حوزه‌های فرعی باید هم‌زمان از روز یکشنبه مورخ ۱۰ آذرماه ۹۸ حداکثر در مدت ۶ روز تشکیل شوند، مقتضی است، بر اساس مواد ۳۱، ۳۲ و ۳۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و فرم‌های آن در چارچوب برنامه زمان‌بندی انتخابات و بخشنامه‌های صادره نسبت به تشکیل هیئت اجرایی و ارسال صورت‌جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی‌البدل آن به ستاد انتخابات کشور اقدام نمایند.

محدودیت‌های قانونی
دبیر ستاد انتخابات کشور، گفت: داوطلبان انتخابات مجلس از زمان ثبت‌نام مشمول محدودیت‌های قانونی می‌شوند. سید اسماعیل موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از هنگام ثبت‌نام در انتخابات مشمول محدودیت‌هایی می‌شوند که در قانون انتخابات وجود دارد، اظهار کرد: چون تبلیغات انتخابات هشت روز قبل از روز رأی‌گیری انجام می‌شود، از امروز تا زمانی که اسامی نهایی داوطلبان اعلام شود، هیچ رفتاری مبنی بر تبلیغات انتخاباتی نباید داشته باشند. وی ادامه داد: توصیه ما این است که تمرکز فعالیت داوطلبان برای تبلیغات در  زمان مجاز خود باشد. قطعاً از امروز هیئت‌های اجرایی و نظارت بر رفتار داوطلبان انتخابات نظارت دارند.
بازدید رحمانی فضلی
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پیش از ظهر اولین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور و بازدید از روند ثبت‌نام‌ها در جمع خبرنگاران آمار ثبت‌نام‌شدگان در این انتخابات تا پیش از ظهر اولین روز ثبت‌نام را ۳۷۸ نفر اعلام کرد. به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر یک‌شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما این روز که روز مجلس است را آغاز ثبت‌نام نامزدها قرار دادیم و در همه حوزه‌ها ثبت‌نام شروع شد امیدواریم که امسال انتخابات باشکوه قانونی و سالم داشته باشیم. وی افزود: امیدوارم مجلس پرتوان و در حد نظام جمهوری اسلامی باشد. از همه مسئولان می‌خواهم که مر قانون را رعایت کنند و وزارت کشور نیز به همه وظایف خود عمل خواهد کرد. رحمانی فضلی تأکید کرد: هماهنگی‌های لازم میان شورای نگهبان و همه دستگاه‌های اجرایی و آمادگی لازم در ۲۰۸ فرمانداری که حوزه‌های انتخابیه هستند ایجادشده و  ثبت‌نام‌ها در حال انجام است.

ثبت‌نام 550 نفر
بیش از ۵۵۰ داوطلب در نخستین روز نام‌نویسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند. سید اسماعیل موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از صبح روز گذشته که ثبت‌نام انتخابات مجلس آغاز شده است، بیش از ۵۵۰ نفر در سراسر کشور با حضور در فرمانداری‌ها و وزارت کشور، در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند. داوطلبان  انتخابات مجلس یازدهم تا روز شنبه ۱۶ آذر فرصت دارند تا با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند. مدت‌زمان ثبت‌نام در هرروز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است. بنا بر اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می‌توانند به‌منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین‌شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه، سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت‌نام نمایند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.