انتخاب تاریخ:   /  /   
اپلیکیشن بخار
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71155 | تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۶ - 10:32

ستاره صبح-سردبیران نشریه نیویورک‌تایمز برترین کتاب‌های منتشرشده سال ۲۰۱۹ در بخش‌های رمان، آثار غیرداستانی و شعر را معرفی کردند.‌نشریه نیویورک‌تایمز به مناسبت نزدیک شدن به سال ۲۰۲۰، فهرستی از برترین کتاب‌های منتشرشده در سال ۲۰۱۹ ارائه داده‌ است. به‌این‌ترتیب برترین کتاب‌های داستانی و غیرداستانی سال ۲۰۱۹ به انتخاب این نشریه به شرح زیر است:
«زمین ناپدید شونده» نوشته 
«جولیا فیلیپس»
در فصل اول «زمین ناپدید شونده»‌ که رمان نخست «‌جولیا فیلیپس» محسوب می‌شود، داستان ناپدید شدن دو دختر جوان را در شهری واقع در «شبه‌جزیره کامچاتکا» می‌خوانیم. نکته‌ای که در «‌زمین ناپدید شونده» قابل‌ملاحظه است آن است که این اثر یک رمان متشکل از مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه منسجم و درباره زنانی است که زندگی آن‌ها تحت تأثیر ناپدیدشدنشان قرار می‌گیرد.
«بازدم» نوشته «تد چیانگ»
بخش زیادی از ۹ داستان عمیق و زیبای «بازدم» نوشته «تد چیانگ» به عواقب سفر در زمان می‌پردازد. مطالعه این رمان مثل آن است که همراه دوستتان سر میز غذا نشسته باشید و بی‌آنکه هیچ حس ناخوشایندی در شما ایجاد شود، او برای شما یک تئوری علمی را توضیح بدهد.
«آرشیو کودکان گمشده» نوشته 
«والریا لوئیزلی»
«والریا لوئیزلی» که یک نویسنده مکزیکی است در  رمان «آرشیو کودکان گمشده» که سومین رمان و  نخستین رمان انگلیسی او محسوب می‌شود، داستان سفر یک خانواده چهارنفره را  (که همگی در داستان بی‌نام هستند) روایت می‌کند. او در این رمان پشت پرده بحران‌هایی همچون کودکانی را که مجبورند از مرزها عبور کنند، با مرگ مواجه شوند، زندانی شوند یا بی‌آنکه سرپرستانشان‌ همراهشان باشند به کشور اصلی خود بازگشت داده شوند، روایت می‌کند.
«قایق شبانه به سمت طنجه» 
نوشته «کوین بری»
یک پایانه متروکه در یکی از سواحل اسپانیا موقعیتی در کتاب «قایق شبانه به سمت طنجه» نوشته «کوین بری» نیست که شما به‌واسطه آن انتظار مواجه‌شدن با داستانی‌هایی آمیخته از غزل‌سرایی و  فلسفه اندوهناک را داشته باشید، اما به لطف دو شخصیت  منفی این رمان بارها با این عناصر در حین مطالعه رمان مواجه خواهید شد.
«کلوب» نوشته «ایو دامروش» (غیرداستانی)
«ایو دامروش» در کتاب «کلوب» داستان گروهی از اندیشمندان،‌ نویسندگان و هنرمندان برجسته را که هر هفته در مکانی واقع در لندن دورهم جمع می‌شدند و به «‌کلوب»‌ مشهور بودند، روایت می‌کند.
«خانه زرد»  نوشته «سارا ام بروم»  (غیرداستانی)
«سارا ام بروم» در  «خانه زرد»  که آمیزه‌ای از تاریخ شفاهی،  تاریخ شهری و انواع قالب‌های ادبی است، تاریخچه منطقه‌ای در شرق نیواورلئان را بیان می‌کند. 
«نیمه‌شب در چرنوبیل» نوشته 
«آدام هیگنبوتم» (غیرداستانی)
«نیمه‌شب در چرنوبیل»، کتاب بی‌نظیر «آدام هیگنبوتم» درباره انفجار نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل در آوریل سال  ۱۹۸۶ را می‌توان جزء آن دسته از کتاب‌های نادر حوزه علم و فناوری محسوب کرد که آکنده از هیجان است. این کتاب بی‌همتا و حیرت‌آور که با اطلاعات دقیق و شخصیت‌های مشخص همراه است،‌ اشتباه به‌اشتباه، قدم‌به‌قدم پیش‌بینی‌های نادرست را که به فاجعه تاریخی انفجار نیروگاه هسته‌ای چرنویبل منجر می‌شود روایت می‌کند.این نشریه همچنین در گزارشی جداگانه به معرفی ۱۰۰ اثر قابل‌توجه سال ۲۰۱۹ پرداخته که دراین‌بین نام کتاب «مهمانخانه برای بیوه‌های جوان» نوشته «آزاده معاونی» نویسنده ایرانی - آمریکایی نیز به چشم می‌خورد. «مهمانخانه برای بیوه‌های جوان» روایتگر زندگی زنانی است که علی‌رغم داشتن مدارک دانشگاهی و رؤیاهای بسیاری در سر برای یافتن سرزمین عدالت و تقوا، ناگهان خود را در میان اعضای گروه تروریستی داعش یافتند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.