انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71112 | تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۱ - 21:22
در برخی شهرهای ایران صورت گرفت

اعتراض به افزایش قیمت بنزین

اشاره: تجمعات اعتراضی در واکنش به افزایش قیمت بنزین (نرخ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان) روز گذشته در برخی شهرهای ایران صورت گرفت. هرچند که اصلاح قیمت بنزین پس از 4 سال صورت گرفته، اما عده‌ای از افزایش قیمت‌ها و ایجاد تورم تازه در بازار نگران هستند. برخی از اطلاع‌رسانی بی‌موقع و بدون پیشینه گلایه دارند و برخی حس می‌کنند که دولت با مردم روراست نبوده و علیرغم اینکه چند بار اعلام کردند که قیمت بنزین تا پایان سال افزایش نخواهد داشت، به‌یک‌باره قیمت بنزین را سه برابر افزایش دادند. البته مردم باید بدانند که افزایش قیمت بنزین در نهایت به نفع آنان است. از سوی دیگر عدم ارائه برنامه شفاف برای توسعه حمل‌ونقل عمومی، سهمیه سرویس مدارس، سهمیه تاکسی‌ها، وانت‌ها و ... باعث شده که افراد نگران شوند. دولت می‌تواند با مشاهده اعتراضات از یک‌سو اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهد و از سوی دیگر دلایل مثبت درباره افزایش قیمت بنزین که 4 سال ثابت مانده بود را برای مردم بازگو کند. البته اعتراضات باید مسالمت‌آمیز باشد و اعتراضات خشونت‌آمیز نه به نفع مردم است و نه به نفع دولت زیرا شرایط را پیچیده و بدتر می‌کند.

ستاره صبح-

پیامدهای تورمی
به گزارش ایلنا، در برخی از شهرهای ایران، مردم تجمعاتی در اعتراض به تصمیم «شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا» مبنی برافزایش قیمت بنزین برگزار کرده‌اند. برخی از تجمع‌کنندگان به ایلنا گفتند انتظار داریم نظام مانع از ادامه این روند شوند چراکه این مسئله پیامدهای تورمی به دنبال خواهد داشت. در برخی از این تجمعات، مسئولان نیروی انتظامی و فرماندهان سپاه شهرستان در جمع تجمع‌کنندگان حضور یافته و با مردم گفت‌وگو کردند.

ماشین‌های خاموش
به گزارش ایرنا تجمع‌کنندگان ماشین‌های خود را در خیابان خاموش کرده‌اند که این مسئله منجر به ترافیک شده و مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است. در برخی مناطق پلیس با جرثقیل در حال جابجا کردن ماشین‌هایی است که در وسط این خیابان‌ها پارک شده‌اند.

اعتراض رانندگان سرویس‌های مدارس
در شیراز و تهران برخی از مدارس به دلیل اعتراض رانندگان سرویس‌های مدارس و خودداری آن‌ها از بردن دانش‌آموزان به مدرسه تعطیل‌شده است.

متفرق کردن معترضان
برخی شهرها تجمع‌کنندگان به اموال عمومی و اماکن دولتی آسیب رسانده‌اند. پلیس وارد ماجرا شد و مانع آسیب رساندن به اماکن دولتی شد. در برخی از مناطق کشور هم درگیری‌های پراکنده بین معترضین و پلیس صورت گرفت که بر اثر آن 2 نفر مجروح شدند.

تجمع
گزارش‌ها حاکی از این است که برخی سوءاستفاده کنندگان از تجمعات مردمی با سطل زباله مسیر خیابان‌ها را مسدود کرده و مانع از عبور خودروها می‌شوند. در برخی شهرهای استان تهران مانند بهارستان، رباط‌کریم، شهریار، پردیس و دماوند نیز تجمعات پراکنده‌ای در اعتراض به افزایش قیمت بنزین برگزارشده است.

اعتراض مراجع تقلید به افزایش 
قیمت بنزین
آیت‌الله صافی گلپایگانی و آیت‌الله علوی گرگانی از مراجع تقلید با صدور بیانیه‌ای تأسف و نگرانی خود را از تصمیم سران قوا در خصوص افزایش قیمت بنزین اعلام کردند.

اوضاع در آذر‌بایجان شرقی تحت کنترل است
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذر‌بایجان شرقی با اشاره به تجمعات پراکنده و محدود در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در تبریز گفت: اوضاع در استان تحت کنترل است.علیار راستگو به ایرنا گفت: در شهر تبریز تنها در سه‌نقطه تجمعات محدودی برپا شد و اوضاع در دیگر شهرستان‌های آذربایجان شرقی آرام است و مشکلی وجود ندارد.

هیچ‌یک از مسیرها در اهواز مسدود نیست
سرهنگ دال وند، فرمانده انتظامی اهواز نیز به خبرنگار ایرنا گفت: همه‌چیز در این شهر تحت کنترل است و مسیرها مسدود نیست. افرادی که ماشین‌های خود را در خیابان خاموش کنند خودروی‌شان توقیف و پس از ضبط پلاک آن‌ها، از طریق پیامک به صاحبان خودروها اطلاع‌رسانی می‌شود.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.