انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71105 | تاریخ : ۱۳۹۸/۸/۲۵ - 10:56
اصــلاحِ اصلاح‌طلبان
محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از اصلاح‌طلبان پیشنهاد کرد

اصــلاحِ اصلاح‌طلبان

اشاره: محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی روز گذشته با اعضای ستاد استان تهران شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان دیدار و سخنان قابل تأملی را ایراد کرد که گزیده‌ای از آن را در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از توهین‌ها و حمله‌ها به دولت و رئیس‌جمهوری و مدیران دولتی گفت: «تریبون‌هایی که باید منادی وحدت باشند در راستای ایجاد تفرقه در درون خانواده انقلاب عمل می‌کنند. جای تعجب است وقتی دولت و رئیس‌جمهوری در صف مقابله با تحریم‌های ظالمانه قرار دارند برخی در داخل کشور  به‌جای آنکه در این کارزار سخت پشتیبان دولتمردان باشند با توهین و حمله به مدیران دولتی، همسو با دشمنان این نظام عمل می‌کنند.»

اصلاح افراد، نه جریان
محمدرضا عارف با بیان اینکه «برای تثبیت گفتمان اصلاحات در کشور هیچ‌گاه عقب‌نشینی نخواهیم کرد» تأکید کرد: «برخی می‌گویند باید به دنبال اصلاح اصلاح‌طلبی بود اصلاح‌طلبی که نیاز به اصلاح ندارد بهتر است بگویم باید به دنبال اصلاح اصلاح‌طلبان باشیم. افرادی مأموریتشان دامن زدن به برخی اختلاف‌نظرهای طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است. برخی آیه یاس خواندن‌ها در داخل جبهه اصلاحات مطمئناً بازی کردن در زمینی است که رقیب ما طراحی کرده است و متأسفانه افرادی هم مأموریتشان دامن زدن به برخی اختلاف‌نظرهای طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است.»

آرامش و دوری از تنش
عارف با اشاره به عملکرد مجلس دهم به‌ویژه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: «راهبرد ما در مجلس دهم آرامش و دوری از تنش بوده است و از این راهبرد نتیجه گرفته‌ایم. با سخنان تند و آتشین  می‌شود یک‌شبه قهرمان شد، اما آیا نتیجه‌ای برای کشور و گفتمان اصلاحات دارد؟»

جزئیات طرح سرا
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان رمز پیروزی گفتمان اصلاح‌طلبی در انتخابات پیش رو را وحدت و انسجام و مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد: «در انتخابات گذشته بر اساس سازوکارهایی لیست انتخاباتی تهیه می‌شد. در این دوره هم بر اساس آسیب‌شناسی که از نحوه بستن فهرست‌های انتخاباتی انجام شد طرحی با عنوان «سرا» برای دموکراتیک‌تر شدن این مکانیزم در شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان کلیات آن به تصویب رسید که البته جزییات آن با وسواس و با در نظر گرفتن نظرات نخبگان در کارگروه راهبردها در حال بررسی است.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.