انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71104 | تاریخ : ۱۳۹۸/۸/۲۵ - 10:54
واکنش دو چهره سیاسی به هجمه علیه روحانی
گزارش خبری- تحلیلی

واکنش دو چهره سیاسی به هجمه علیه روحانی

اشاره: واکنش‌ها به اظهارات هفته گذشته رئیس‌جمهور درباره مبارزه با فساد همچنان ادامه دارد. حسن روحانی یکشنبه گذشته در سفر استانی به یزد صراحتاً از قوه قضاییه خواست که در امر مبارزه با فساد، سراغ دانه‌درشت‌ها رود و پرونده نهادها و افرادی را که مرتکب فسادهای میلیارد دلاری شده‌اند، پیگیری کند. این سخنان رئیس‌جمهور به مذاق عده‌ای خوش نیامد و به آن واکنش‌های منفی نشان دادند؛ در سوی مقابل، بسیاری از چهره‌های سیاسی و نمایندگان مجلس نیز از مواضع شفاف و صریح روحانی حمایت کردند. در تازه‌ترین این واکنش‌ها، قاسم میرزایی نیکو، نماینده اصلاح‌طلب مجلس و حسین مرعشی، نماینده پیشین مجلس و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نقطه‌نظرهای خود را بیان کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-

قاسم میرزایی نیکو، در گفت‌وگو با ایلنا، درباره پخش شب‌نامه در مجلس شورای اسلامی توسط یکی از نمایندگان در صحن گفت: «حرف رئیس‌جمهور کاملاً مشخص است او خواهان نظارت بر مرکز اصلی است که پول و ثروت زیادی در آن وجود دارد، اما عده‌ای خواسته‌های او را تحریف کرده و می‌خواهند به مردم تلقین کنند که دوراهی درراه است. اینکه دستگاه‌های نظارتی و قضایی به دولت حساس هستند ایرادی ندارد اما نباید نظارت برنهادهای دیگر که هم قدرت دارند و هم ثروت فراموش شود. حرف رئیس‌جمهور این بود در کنار مبارزه با فساد‌های میلیونی نباید از آن‌هایی که  فسادهای میلیارد دلاری انجام دادند و بابت انجام پروژه‌هایی از دولت پول دریافت کردند ولی پروژه را تحویل ندادند، غافل شد.»

سناریوی از پیش تعیین‌شده
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: «اگر آنچه را که در شب‌نامه نوشته‌شده است کنار هم بگذاریم پی خواهیم برد که یک سناریوی از پیش تعیین‌شده است تا روحانی و دولتش را تخریب کنند. اما در این میان نکته قابل‌توجه آن است که فردی که ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی را عهده‌دار است، مسئولیت اجرای این سناریو را داراست بنابراین سؤال اینجاست چطور می‌تواند مصلحت کشور را در این کمیسیون رعایت کند. واقعیت آن است که کسانی که می‌گویند نباید در کشور اختلاف ایجاد شود، خودشان مسئول ایجاد اختلاف در کشور شده‌اند. عده‌ای هدف‌شان زدن رئیس‌جمهور است و این کار هم این روزها به عقیده من بر اساس یک سناریوی از پیش تعیین‌شده از سوی افراد مختلف در جریان است. دلیل این مسئله همان اظهارات رئیس‌جمهوری در یزد است چراکه روحانی در جریان اظهارات خود در این شهر دست روی نقطه حساسی گذاشته و نکته‌ای خاص را یادآوری کرده است.»

حفظ احترام رئیس‌جمهور
سخنگوی حزب کارگزاران گفت: «ما در جامعه با بداخلاقی‌هایی مواجه هستیم که احترام رئیس‌جمهور، منتخب مردم و دومین مقام رسمی کشور حفظ نمی‌شود. این رویه‌ خطرناکی است. مادامی‌که کسی در کسوت ریاست جمهوری است، باید شئونات او حفظ و رعایت شود. من همه این حرکت‌های سازمان‌یافته‌ای که در یزد علیه آقای رئیس‌جمهور و برای جسارت به ایشان شده را محکوم می‌کنم و امیدوارم که مقامات قضایی مسئول و دادستان محل برخورد لازم را صورت دهند و از حیثیت رئیس‌جمهور که حیثیت شخصی نبوده و حیثیت نظام است دفاع کنند.» حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به هجمه‌های اخیر به رئیس‌جمهور بعد از سخنرانی در یزد و تأکید بر مبارزه با فساد، به خبر آنلاین گفت: «درمورد مباحثی که درباره سخنرانی رئیس‌جمهور در یزد مطرح می‌شود و حواشی که ایجادشده دو نکته باید مدنظر قرار گیرد، ازیک‌طرف عده‌ای نباید آقای رئیس‌جمهور را عصبانی می‌کردند و از طرف دیگر وقتی رئیس‌جمهور عصبانی می‌شود نباید کارها و حرف‌هایی که باید در جلسات خصوصی عنوان شوند را علنی کنند و تن و بدن مردم را بلرزانند. البته معترضین در آن اجتماع مردم نبودند. اما وقتی مردم می‌فهمند که در مملکت اختلاس‌های بزرگ انجام‌شده است بدنشان می‌لرزد.» وی افزود: «روسای قوا باید زانو به‌زانوی هم نشسته و چهارتا از مشکلات مملکت را باهم حل کنند. هم فساد دانه‌درشت‌ها و هم فساد دانه‌ریزها همه باید پیگیری شود.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.