انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 71071 | تاریخ : ۱۳۹۸/۸/۱۴ - 00:07
بهروز بنیادی، نماینده کاشمر در نطق میان دستور خطاب به رئیس‌جمهور:

شما قدرت رأی مردم را به دولت موازی باختید

اشاره: بهروز بنیادی در جلسه علنی روز یکشنبه 12 آبان، نطق میان دستور ایراد کرد. نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد، با بیان اینکه جنگ تحمیلی کنونی طوفان تروریسم اقتصادی است که سفره و سلامت مردم را نشانه رفته است، این سؤال را مطرح کرد که «آیا دشمنان داخلی و خارجی ایران در حال آماده کردن جام زهر دیگری هستند؟» جزئیات این نطق را در پی می‌خوانید.

ستاره صبح-

درسالگرد انقلاب دوم هستیم و تنش‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی، پدیده تازه و غیرمنتظره‌ای برای نظام ما نبوده اما رویکرد عقلانی و به‌دوراز هیجان و غرور کاذب همراه با حفظ استقلال و کرامت ملت، می‌تواند پایانی بدون آسیب برای کشور به ارمغان آورد در دوران 40ساله انقلاب، هم تجربه جنگ را داریم و هم تجربه توافق و گفتگو با دول غرب و شرق را، نمونه بارز آن، تصمیم عقلایی امام راحل در پایان دادن به جنگ خانمان‌سوز ایران و عراق است. به یاد داریم در نامه امام راحل به مردم در پذیرش قطعنامه ۵۹۸ آمده بود :«من باز می‌گویم که قبول این مسئله برای من از زهر کشنده‌تر است ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او این جرعه را نوشیدم.» امروز هم به مرحله حیاتی نظیر روزهای پایانی جنگ تحمیلی نزدیک شده‌ایم.

جنگ تحمیلی امروز
جنگ تحمیلی کنونی طوفان تروریسم اقتصادی است و ماه‌ها است سفره و سلامت مردم را نشانه رفته است و در حال تخلیه ذخایر استراتژیک مالی و غذایی کشور است. آیا دشمنان داخلی و خارجی ایران در حال آماده کردن جام زهر دیگری هستند؟ باید گفت تیزبینی رهبری انقلاب، تمام تحلیل‌های دشمن را نقش بر آب کرد. ایشان ضمن تأیید ظرفیت برجام، تنها شرط کوچک و درعین‌حال تلخ‌تر از جام زهر را به خود ترامپ پیشنهاد کردند و آن بازگشت به برجام بود تا بدین‌وسیله باب مذاکره نیز بازبماند. هرچند زمان کوتاه است و باید تیم دیپلماسی ما اعم از شورای عالی امنیت ملی ، دولت و مجلس شورای اسلامی بر راهبرد تحت‌فشار قرار دادن ترامپ برای لغو تحریم‌ها و برگشت به برجام نزد دولت‌ها و افکار عمومی جهان تمرکز نماید. اگر این امر محقق نشود بنا به گفته اخیر رئیس‌جمهور راهی جز مقاومت برای ملت ایران نمانده است که این به معنای بی‌نتیجه ماندن عملکرد همه میانجیگران است. در کنار همه این مسائل مهلت رو به اتمام ما برای پیوستن به اف ای تی اف در کنار برگشت تنها ۴۹ درصد ارز حاصل از صادرات، زنگ خطری جدید را به صدا درآورده و محتمل است در پایان سال جاری در شرایط تورم افسارگسیخته جدید و کاهش بیشتر ارزش پول ملی قرار گیریم.
تحریم و رانت‌خواری
متأسفانه تاکنون هم، روند سلطه سیاه سیاست بر اقتصاد به نام تحریم‌ها و به کام رانت‌خواران پیش رفته است و چنین مسیری قطعاً زمینه ابتلا به بیماری اقتصادی کشورهای آمریکای لاتین را فراهم می‌کند که در آن‌ها هزاران دزد و رانت‌خوار خرد و کلان وجود دارد و هرکدامشان به یک گروه مافیایی تبدیل‌شده‌اند . در حلقه اول این‌گونه اقتصادها سیاستمداران کثیف رانت‌خوار هستند، حلقه دوم را بانک‌ها تشکیل می‌دهند و حلقه سوم را هم نظامیان و امنیتی‌ها. به همین دلیل هم شاهد کودتاهای مختلف در آن کشورها هستیم. از طرفی به عقیده کارشناسان، جهان در شرف بحران اقتصادی شبیه سال 2008 است و اصرار انگلیس بر انجام برگزیت در این راستا ارزیابی می‌شود. امری که باید در تصمیمات ما هم موردتوجه قرار گیرد.

فروپاشی اقتصادی
آقای رئیس‌جمهور! کاهش ذخایر مالی، در کنار عدم دسترسی بخش زیادی از اقشار جامعه به مواد غذایی حیاتی و بروز کمبود بعضی اقلام دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت آب، برق، گاز و در آینده سوخت و تسریع روند افزایشی نقدینگی، بدهی بالای دولت به بانک‌ها و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی کسری بودجه و رشد اقتصادی منفی، توقف سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در کنار افزایش سرقت‌های خرد و جرم و جنایت و خودکشی و طلاق، ما را به مرزهای پدیده شوم فروپاشی اقتصادی یک کشور نزدیک می‌کند و این یعنی شروع درخواست مردم برای استعفای همه ارکان حاکمیت نظیر آنچه در عراق و لبنان و شیلی و دیگر کشورها شاهد هستیم.

سه پیشنهاد به روحانی
آقای رئیس‌جمهور! بنا به گفته جنابعالی شما نمی‌توانید اصل ۱۱۳ قانون اساسی را به‌طور کامل اجرا نمایید. پس سه‌راه بیشتر در پیش رو ندارید. یا از رهبری انقلاب استفساریه ای جدید در مورد این اصل بخواهید یا از ظرفیت اصل‌های ۵۹ و ۶۹ قانون اساسی استفاده کنید و یا مردانه تعطیل کنندگان کشور را به مردم معرفی کنید. آنان که کشور را به این نقطه رسانده‌اند تا مردم تکلیف خود را بدانند. البته بعید می‌دانم شفاف‌سازی نمایید همانند آقایی که هشت سال اسامی مفسدین اقتصادی را در جیب خود پنهان کرد، بدانید مردم هوشیارتر از آن‌اند که مجدد در آستانه انتخابات در دام رفتار نخ نمای جنگ زرگری جدید تریبون‌ها گرفتار شوند.

دولت موازی
آقای روحانی شما قدرت رأی مردم را ناباورانه به دولت موازی باختید و معلوم نیست همان تعطیل کنندگان کشور هرچند هنوز فرصت جبران را در دوسال باقی‌مانده به شما بدهند. جناب دکتر ظریف حتماً در هفته‌های اخیر ویدئوهای فعالیت‌های نیروهای تحت حمایت ترکیه در شمال شرق سوریه را ندیده‌اید، چون اگر دیده بودید به‌عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ساکت نمی‌ماندید، به نظر می‌رسد، همه اعضای حاضر در مذاکرات در دام نقشه‌های آمریکا قرارگرفته‌اند و این جای تأمل بسیار دارد، بدانید مادر تاریخ از ساکنین و عاملین این حوادث انتقام سختی خواهد گرفت و از ملت شریف می‌خواهم در همدردی با مردم قوم کرد سرافراز سفر خود را به ترکیه متوقف کنند.

تذکر به دو وزیر
در پایان دو تذکر به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی دارم، آقایان، امروز با محدودیت منابع آبی، کشاورزان زحمتکش باید خاموشی 6 ماهه چاه‌های کشاورزی را رعایت کنند و متأسفانه هیچ‌کس فکر نمی‌کند که چگونه کشاورز با رعایت این خاموشی‌های طولانی‌مدت امرارمعاش نماید. از طرفی جریمه‌های سرسام‌آور وزارت نیرو کمر آن‌ها را شکسته و متأسفانه پس از تولید محصول و تحمل همه سختی‌ها، جهاد کشاورزی از قبل هیچ برنامه حمایتی مشخصی را تدوین نکرده است و هرساله در فصل برداشت با پیگیری نمایندگان، بخشی از عملیاتی می‌شود. نظیر آنچه امروز در مورد محصول گوجه‌فرنگی و کشمش حوزه انتخابیه این‌جانب رخ‌داده است. همچنین از آقای مهندس حجتی می‌خواهم که پیگیر پرداخت خسارت ناشی از طوفان تیرماه 98 به کشاورزان بخش زیبای کوه سرخ کاشمر باشند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.