انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
حمایت از افشا کنندگان فساد، ماجرای پدیده، ایران مال، مشهد مال، جهان‌مال، بوستان مادر، ساخت برج 27 طبقه غیرقانونی و...
پاکستان متهم به حمایت از طالبان و شبکه حقانی است
تغییر «هویت قدرت» نظم آینده جهانی را با چالش روبرو کرده است
دیپلماسی یعنی امتیاز گرفتن و امتیاز دادن
روسیه به دنبال ایجاد پایگاه‌های درازمدت در خلیج‌فارس
شکست «راهبرد فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران
اصلاحات رهبر دارد یا خیر؟
روایت دکتر عبدالرضا فرجی‌راد از ترامپ کوچک در انگلیس
منازعه آمریکا و چین بر سرایران
نقطه عطف همکاری تهـران- مسکـو با امضای پیمان نظامـی
پیامدهای حضور اسرائیل درآب‌های خلیج‌فارس
خروج پاکستان از مدار ایالات متحده
زمان مذاکره فرارسید، فرصت را نباید از دست داد
افشاگری ظریف درباره دیدارش با سناتور رند پال
ایران در ماجرای نفت‌کش‌ها سرافراز شد
فراخوان انتخاباتی علی مطهری
حمله به ایران به معنای حمله به روسیه است
مسئله‌ی فلسطین در رأس همه‌ی مسائل سیاسی مسلمانان قرار دارد
چرا کارنامه وزیرخارجه قابل قبول است؟
مفسدان زیر تیغ قضا
معترضان روس زیر چکمه های پوتین
اعتراض روس‌ها به ردّ صلاحیت کاندیداهای مخالف دولت
رئیس اینستکس استعفا داد
حضور اسرائیل در خلیج‌فارس در تعارض با منافع ایران است
نقش جنبش مشروطه در بیداری ایرانی‌ها
تحریم ظریف، نشان از تأثیرگذاری اوست
انباشت نفت ایران در چین
فاصله گرفتن امارات از آمریکا و عربستان به خاطر خطر جنگ در منطقه
ضرورت استقبال از میانجیگری فرانسه
بازتاب گسترده تحریم ظریف
تحریم وزیر خارجه از منظر حقوقی
علت عدم افزایش قیمت نفت چیست؟
تدابیر غلط کارکرد صندوق‌ رأی را تضعیف کرده است
فقدان فرآیند حزبی در کشور
متحدان عرب ترامپ در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند
دو تابعیتی‌ ادعا یا واقعیت؟
مخالفان ظریف در حق او بی‌انصافی می‌کنند
استیصال آمریکا در برابر ایران
چین مقابل ناسیونالیسم هندی بر سر مناقشه کشمیر
دولت جدید انگلیس تحت تأثیر ترامپ است
تأیید دوباره رهبر انقلاب از وزیر خارجه
سیاست‌ها و برنامه‌های مصدق، مانع‌تراشی‌ها و جزئیات کودتای 28 مرداد
پیامد حمله‌های پهبادی حوثی‌ها برای عربستان و امارات
دلایل مخالفت آمریکا با ایران
بیشتر
کد خبر: 20624 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - 14:02
 بگردند تا بگردیم
واکنش زنگنه به مخالفانش:

بگردند تا بگردیم

اشاره: قرائن تاریخی درباره عملکرد دولت‌ها نشان می‌دهد که هرگاه سکان اداره دولت یا هر یک از وزارتخانه‌ها به افراد کار بلد و دارای طرح و برنامه داده شود برای مردم نتیجه خوب حاصل می‌شود. چهار دهه از عمر جمهوری اسلامی سپری‌شده است. بیژن نامدار زنگنه به دلیل شایستگی و همچنین پاک دستی و داشتن طرح و برنامه 27 سال از عمر خود را در دولت‌های دفاع مقدس سازندگی اصلاحات و تدبیر و امید سپری کرده است. او توانست با دیپلماسی نفتی پس از اجرای برجام از یک‌سو صادرات نفت را کاهش داد و از سوی دیگر کیفیت بنزین را باکیفیت یورو 4 و 5 ارتقا داد تا این روزها مردم باوجود افزایش تعداد خودرو نسبت به سال 92 شاهد بهبود کیفیت هوای پایتخت و کلان‌شهرها نسبت به گذشته شده است. وزارت نفت به لحاظ ایجاد درآمد لنگر دولت به‌حساب می‌آید. مخالفان دولت تلاش می‌کنند با حذف زنگنه این نقطه قوت را از دولت بگیرند. البته زنگنه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، اما گفته حالا وقت گفتن این حرف‌ها نیست پس از رفع تحریم‌ها ناگفته‌ها را می‌گویم. زنگنه روز گذشته وقتی از او درباره استیضاحش پرسیدند، فقط یک جمله گفت: بگرد تا بگردیم. البته این جمله برای اهل‌فن معنای بسیار دارد.

ستاره صبح-۷۲ تن از نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به سران قوا نوشتند و با نادیده گرفتن فعالیت‌های وزیر نفت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم خواستار تغییر مدیریت این وزارتخانه شده بودند.زنگنه در واکنش به تهدیدات تندروها و منتقدان مبنی بر استیضاح و استعفایش گفت: «بگردند تا بگردیم». وی چهارشنبه این مطلب را در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد. در روزهای اخیر فشارهای دلواپسان و منتقدان نسبت به وزیران کلیدی کابینه رو به افزایش گذاشته است به‌طوری‌که وزیر نفت که کارنامه درخشان و قابل قبولی دارند را نیز تهدید به استیضاح کرده‌اند.پس از انتشار خبر استعفای «محمدجواد ظریف»، برخی رسانه‌ها به نقل از «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد اعلام کردند که بیژن زنگنه وزیر نفت نیز استعفا خواهد داد. «کسری نوری» رئیس روابط عمومی وزارت نفت با تکذیب این ادعا اعلام کرد: زنگنه هر آنچه مصلحت ملت و کشور تشخیص بدهد عمل خواهد کرد. خوشحالی دلواپسان از کنار کشیدن ظریف و احتمال کنار زدن بیژن زنگنه دوامی نیافت و تیر آنها به سنگ خورد، زیرا با حمایت رئیس‌جمهوری و مقامات عالی‌رتبه کشور قرار شد ظریف همچنان در مسند وزارت خارجه بکار خود ادامه دهد. روحانی نیز با تقدیر از وزیران نفت و خارجه، حمایت خود از آنها را اعلام کرد. رئیس‌جمهوری گفت: همه می‌دانید توانی که آمریکا در مسئله تحریم علیه ایران گذاشته علیه سیستم بانکی، فروش نفت و سایر زمینه‌های اقتصادی ایران است، امروز خط مقدم ما برابر آمریکا وزارت خارجه، بانک مرکزی و وزارت نفت است. بقیه وزرای اقتصادی هم در خط دوم هستند. می‌خواهم از این سه نفر به دلیل ایستادگی و توانمندی آنها سپاسگزاری کنم هم از دکتر ظریف و همتی و مهندس زنگنه؛ به‌عنوان نیروهای خط مقدم این مبارزه ایستادگی کردند و ایستادند.»

تکذیب شایعه استعفای زنگنه 
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه چهارشنبه، هشتم اسفند هیات دولت در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات پاسخ دادند. در پی برخی اظهار نظرها درباره «استعفای قریب‌الوقوع» بیژن زنگنه، وی این شایعات را تکذیب کرد. زنگنه درباره شایعه مربوط به کناره گیری‌اش از کابینه دولت اظهار کرد: بگردند تا بگردیم.

 رئیس‌جمهور حرف غیرمستند نمی‌زند
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره صحبت‌های روز گذشته روحانی مبنی بر عدم مخالفت رهبری با لوایح چهارگانه، گفت: رئیس جمهور حرف بی‌دلیل و غیر مستند نمی‌زند. وی درباره اظهارنظر برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت مبنی بر بی اطلاعی از نظر رهبری درباره لوایح چهارگانه، اظهار کرد: ما امیدواریم با توجه به ضرورت این لوایح در کشور، مجمع این لوایح را تصویب کند. رئیس جمهور هم حرف بی دلیل و غیرمستند نمی‌زند.
مخالفان زنگنه چه می‌گویند؟
محمد دهقان، نایب‌رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بابیان اینکه کلید اقتصاد کشور در زمان تحریم در دست وزارت نفت است، گفت: این کلید در دولت یازدهم و دوازدهم به زنگنه سپرده شد. وی اعتقاد چندانی به استفاده از توانمندی‌های داخلی نداشت و در مدت مسئولیت خود اقدامی در راستای تأسیس و احداث پالایشگاه‌ها انجام نداد و با نادیده گرفتن توانمندی‌های داخلی موجب شد وزارت نفت درزمینه استفاده از توانمندی‌های داخلی در صنعت نفت دچار عقب‌ماندگی شود. وزارت نفت در این دوران پروژه‌های نیمه‌کاره دولت قبل را که باید در یک فرصت زمانی محدود تکمیل می‌شد را با تأخیر زیاد به اتمام رساند یا آن‌ها را نیمه‌تمام رها کرد. نوع نگاه زنگنه به رابطه با اروپا و آمریکا بیشترین اثر را در به هم زدن روابط گازی و نفتی ما با کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای داشت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.